Skocz do zawartości

Używany wzmak do Dali Zensor 7


bidon

Recommended Posts

Witam jak w temacie poszukuję używanego wzmacniacza do dali zensor 7. Budżet do 500zł. Szukam dynamicznie grającego wzmacniacza z dobrze schodzącym basem. Pomieszczenie około 22m2. Kolumny kupiłem po kilku odsłuchach. Muzyka praktycznie każda, bez agresywnych gatunków. Wiem, że budżet niski, ale narazie musze się tym zadowolić. Myslałem nad nadem [icon_smile.gif] c315bee. Proszę o jakieś propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD C-315 jest taką sobie opcją. Myślę, że w takim budżecie można lepiej.
Szukałbym wzmacniaczy Fine Arts V 4, V 3 albo choć V 2. Może być także Cambridge Audio A 500 albo A 5.
Ewentualnie może trafi się jakiś mocniejszy Rotel w tej cenie.
Bardzo fajnie grają też wzmacniacze Pioneer z serii Reference (chodzi o te z napisem "Reference Stereo Amplifier" na przednim panelu).
Ampliunery godne polecenia, to Nakamichi TA 1E, TA 2E (wyższe modele tym bardziej, ale chyba nie w tym budżecie), jednak trudno osiągalne.
Chyba, ze na Ebayu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za propozycje. Znalazłem takie modele:
http://allegro.pl/wzamcniacz-rotel-ra-970bx-i5697488406.html - ponad budżet
http://allegro.pl/rotel-ra-01-i5694795405.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-pioneer-a-616...5692724355.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-pioneer-a-717...5686400438.html
http://allegro.pl/wzmacniacz-cambridge-aud...5692288698.html

Trochę martwi mnie wydajność w pioneerach - pobór energii jest potężny.
Harmann niestety ponad budżet. Fine artsa żadnego na allegro.
Co byście polecali z tych albo innych opcji?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wzmacniacz zagra trochę inaczej.
Jeśli możesz pożyczyć pieniądze (jakoś później oddasz) a lubisz dźwięk dynamiczny, szczegółowy z dobrym rytmem, to spróbuj kupić Rotela 970BX.
Nie wiem dlaczego obawiasz się sporego poboru mocy w Pioneerach. Przecież on świadczy o tym, że wzmacniaczowi nie braknie prądu w trudnych pasażach muzycznych. Pioneery zagrają bardziej miękko z ociepleniem, ale wystarczająco szczegółowo i dynamicznie.
Całkiem dobrze oraz w sposób dość wyrównany zagra CA A-500.
Który wybierzesz zależy od Ciebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jezeli szukasz dynamicznie grajacego wzmacniacza z dobrym dolem do 500 zl to ze swojej strony moge polecic ci Pioneer'a A 676 (seria Reference). Sam posiadam ten wzmacniacz i musze powiedziec ze jest na prawde bardzo dobry. Nie mam za duzego porownania do innych wzmacniaczy jak koledzy tu piszacy, ale porownywalem go z nowym Pioneerem A30 i Denonem Pma 720. Od razu mowie ze zostawia je w tyle.
Gra dosyc miekko , szczegolowo, calkiem dynamicznie i cieplo. Jesli chodzi o dynamike to jak dla mnie jest w sam raz (a slucham dosyc agresywnych utworow rocka czy metalu),w muzyce "spokojnej" rowniez doskonale daje sobie rade. W zyciu bym nie pomyslal , ze bede sluchal z tak wielka przyjemnosia takich utworow jak te :
https://www.youtube.com/watch?v=6-PLtIeRyB8 , zapominajac o wszystkim co jest dookola i "doslownie" masujac ta muzyka sobie uszy" . Nie ma mulenia, jest scena i ladny niski kontrolowany bas. Jest zbudowany pancernie, w srodku olbrzymie tranzystory. Waga okolo 14 kg ! Napewno to nie zabawka icon_smile.gif
Z mojej strony pelna rekomendacja. W razie co poborem pradu sie nie przejmuj, wcale duzo nie ciagnie a zapas mocy ma spory i to bardzo. Ja za swojego dalem co prawda 550 zl czyli 50 zl wiecej od Twojego zalozonego budzetu ale w stanie idealnym, na gwarancji i chodzi jak marzenie wiec mozna icon_smile.gif Nawet w kwesti wygladu jest bardzo ladny gdyz jak mojej drugiej polowce sie podoba (co nie jest takie oczywiste) to juz naprawde cos soba reprezentuje w tej kwesti. No ale o gustach sie nie dyskutuje, no i wyglad nie gra icon_wink.gif Oczywiscie najlepiej jak bys sam przesluchal bo to , ze mi sie podoba nie oznacza ze Tobie musi , ale mozesz wziac go pod uwage.

Pozdrawiam i zycze udanego zakupu icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam. Jezeli szukasz dynamicznie grajacego wzmacniacza z dobrym dolem do 500 zl to ze swojej strony moge polecic ci Pioneer'a A 676 (seria Reference). Sam posiadam ten wzmacniacz i musze powiedziec ze jest na prawde bardzo dobry. Nie mam za duzego porownania do innych wzmacniaczy jak koledzy tu piszacy, ale porownywalem go z nowym Pioneerem A30 i Denonem Pma 720. Od razu mowie ze zostawia je w tyle.
Gra dosyc miekko , szczegolowo, calkiem dynamicznie i cieplo. Jesli chodzi o dynamike to jak dla mnie jest w sam raz (a slucham dosyc agresywnych utworow rocka czy metalu),w muzyce "spokojnej" rowniez doskonale daje sobie rade. W zyciu bym nie pomyslal , ze bede sluchal z tak wielka przyjemnosia takich utworow jak te :
https://www.youtube.com/watch?v=6-PLtIeRyB8 , zapominajac o wszystkim co jest dookola i "doslownie" masujac ta muzyka sobie uszy" . Nie ma mulenia, jest scena i ladny niski kontrolowany bas. Jest zbudowany pancernie, w srodku olbrzymie tranzystory. Waga okolo 14 kg ! Napewno to nie zabawka icon_smile.gif
Z mojej strony pelna rekomendacja. W razie co poborem pradu sie nie przejmuj, wcale duzo nie ciagnie a zapas mocy ma spory i to bardzo. Ja za swojego dalem co prawda 550 zl czyli 50 zl wiecej od Twojego zalozonego budzetu ale w stanie idealnym, na gwarancji i chodzi jak marzenie wiec mozna icon_smile.gif Nawet w kwesti wygladu jest bardzo ladny gdyz jak mojej drugiej polowce sie podoba (co nie jest takie oczywiste) to juz naprawde cos soba reprezentuje w tej kwesti. No ale o gustach sie nie dyskutuje, no i wygla nie gra icon_wink.gif Oczywiscie najlepiej jak bys sam przesluchal bo to , ze mi sie podoba nie oznacza ze Tobie musi , ale mozesz wziac go pod uwage.

Pozdrawiam i zycze udanego zakupu icon_wink.gif




W pelni pod tym sie podpisuje. Mam co prawda wzmacniacz Pionner A 656 (rowniez seria Reference) , jednak za wiele sie one nie roznia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Bidon, są to dobrze grające wzmacniacze, ale o ile pamiętam z minimum 8 omowym obciążeniem. A Twoje kolumny mają 6 omową impedancję.
Teoretycznie nie powinno być większych problemów, ale praktycznie możesz przegrzać albo spalić wzmacniacz.
Może jeszcze ktoś inny się wypowie na ten temat?



FA i Filipiak faktycznie impedancja od 8 Ohm. Takie zestawy mogą pracować stabilnie, aczkolwiek jak f1angel napisał, mogą się również przegrzać. Pewne jest to, że będą się grzały bardziej. Wszystko zależy od konstrukcji samego wzmacniacza no i faktycznej impedancji kolumn. O ile jeszcze można się w miarę bezpiecznie pokusić przy podłączaniu, gdzie różnica wynosi +/- 2 Ohm, to przy różnicy już np. 4 Ohm to trochę ryzykowne, ale jak już wcześniej napisałem, wszystko zależy od wzmacniacza. W swoim zestawie mam podłączone kolumny 4Ohm pod wzmacniacz, który w specyfikacji ma wskazane minimum 6 Ohm. Jakie efekty uboczne? Trochę bardziej grzejący się piec, ale tylko trochę. Oczywiście zależy też jak mamy w planach "odkręcać" potencjometr, bo to też jest ważne.

No i na koniec. Jeśli 6 omowe kolumny zagrałyby mi najlepiej z danym wzmacniaczem o impedancji minimalnej 8 Ohm, to taki też zestaw bym utrzymał.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Myślę, że generalnie CA A-500 i ww Pioneery też są bardzo dobrymi wzmacniaczami w tej cenie.
Ale oczywiście możesz szukać Rotela. Bo jaki wzmacniacz wybierzesz zależy od tego jaki dźwięk jest Ci bardziej bliski.



Od siebie również polecam A5/A500, używam tego wzmacniacza od jakiegoś czasu i przyznam szczerze, że dawno żaden wzmacniaczy nie sprawił mi tyle radości co ta konstrukcja, bardzo dobra stereofonia, lekko zmiękczone - liniowe brzmienie, stopień prądowy na potężnych sankenowskich SAP15, toroid w zasilaczu, wszystko starannie ekranowane, do tego dobry układ elektryczny wzmacniacza M.CZ w tej cenie świetny wzmacniacz icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wzmacniacz CA 500 już do mnie jedzie. Oczywiście podzielę się wrażeniami. Teraz bedę poszukiwał budżetowego odtwarzacza cd. I czegoś dzięki czemu podłącze kompa i telewizor pod wzmacniacz (tv ma optical out a lapek/komp ma zwyklego jacka ewentualnie usb). Pewnie będzie potrzebny jakiś tani dac tylko nie wiem jaki, Z tv do wzmaka mogę dokupić jakiegoś mini disca tam jest optical in i chinch out. Co radzicie? Pozdrawiam i dzięki za wszystkie sugestie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...