Skocz do zawartości

EWENTUALNA wymiana starego Sony es


qbuś

Recommended Posts

Witam,
W 2009r samemu skompletowałem sobie sprzęt. Przez zakupem odsłuchałem różny sprzęt w sklepach (trójmiasto) i u nieznajomych z ogłoszeń. Względy cenowe zdecydowały, że nie zakupiłem np. Primare czy Audio Analogue (pamiętam, że ładnie brzmiały) natomiast w zakresie rozwiązań tzw. budżetowych wybrałem Sony, odrzucając denony, marantze czy kenwoody.

Podobnie sprawa wyglądała z głośnikami. Po wielu odsłuchach w sklepach (trójmiasto) zdecydowałem się na Qby Mieszko 2. Był to świadomy wybór z coś około 8-10 zestawów, które odsłuchiwałem w tamtym czasie. Do tej pory jestem z nich zadowolony.
Zestaw Sony to wzmacniacz, tuner i cd wszystko w serii 3es.
Kable głośnikowe to Straight Wire Octave II, natomiast interkonekty to jakieś niedrogie Klotz.
Słucham głównie radia, jazzu, soul, trochę progrocka i popu.

Kolumn nie zamierzam wymieniać.
Natomiast zestaw Sony ewentualnie tak.
Chcę prosić o poradę i opinie bardziej siedzących w temacie kolegów. Z góry dziękuję za pochylenie się nad tematem.
Proszę też darować sobie komentarze typu: "sony to szajs i wszystko będzie grało lepiej od niego" jak to kiedyś usłyszałem. Akurat się z tym nie zgadzam.

Zestaw jest klamotowaty i zajmuje mi relatywnie dużo miejsca w pokoju, który i tak duży nie jest - 11m2.
Jest trochę możliwości zakupu tzw. systemów mini (mcr-640 czy RX-E100 yamahy albo coś z teaca czy denona).

Czy jest jakaś rozsądna alternatywa w tych obszarach sprzętu dla mojego zestawu biorąc pod uwagę w miarę czysty, nienachalny, przestrzenny i szczegółowy zwłaszcza w środkowym paśmie dźwięk ? Sprzęt używany jest wręcz preferowany, więc można sugerować wcześniejsze modele.
Czy to w ogóle ma szanse powodzenia patrząc choćby na znaczne różnice na mocy wzmacniaczy mini i moich kolumn przy 8ohm?

Czyli reasumując: ewentualna wymiana dużych klamotów na coś małego ale bez realnej straty na jakości dźwięku ?
Koszt max. ewentualnego zakupu relatywny do ceny sprzedawanych elementów es.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QBA Mieszko, to dobre kolumny i wcale się nie dziwię, że je zostawiasz. Tym bardziej jeśli pasują do pokoju.
Alle wzmocnienie rzeczywiście mogłoby być lepsze,
Nie uważam, że Sony to byle co, szczególnie klocki z serii S. choć osobiście jakoś nie przepadam za produktami tej firmy.
Odtwarzacz moim zdaniem (jaki to dokładnie model?) możesz sobie zostawić.
Ale wzmacniacz naprawdę musi być mniejszy, taki mini?
Z drugiej strony jeśli wzmacniacz byłby małogabarytowy, to i odtwarzacz mógłby do nie go pasować taki o podobnych rozmiarach.

Typowy sprzęt mini odpuściłbym sobie. Moim zdaniem jednak stracisz na jakości, albo po prostu nie zyskasz niczego szczególnego.
Jedynie jeśli kupiłbyś zestaw takich firm jak Cyrus czy QAD, albo Heed Audio, Musical Fidelity z serii X (popularne "prosiaczki"), Pro-Ject.
Ale to niestety nie są tanie rzeczy.
Nie napisałeś jednak ile możesz przeznaczyć na wzmacniacz czy CDk. Bo za ile sprzedasz dane elementy, to wielka niewiadoma.

No i interkonekty Klotz wymieniłbym na coś lepszego, Nie degraduj sobie dźwięku byle czym. Ale kabelek dobierzesz oczywiście po zakupie elektroniki, bo nie wiadomo, czy czegoś delikatnie takim kablem nie będzie trzeba skorygować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jedynie jeśli kupiłbyś zestaw takich firm jak ... QAD,



Tu chyba miało być QUAD, tylko zżarło literkę icon_wink.gif

Ja zaproponuję naprawdę liliputy, czyli wzmacniacze klasy T w miniaturowych obudowach. Jest tego sporo na rynku, tak na szybko wrzucę takie firmy jak HLLY, SMSL, TOPPING, LEPAI. Wystarczy że poszukasz pod hasłem T-amp czy T-class amp. W sieci jest sporo opinii o tych klocuszkach, wbrew pozorom ludzie sobie chwalą te urządzenia. Rozpiętość cenowa jest duża, ale bez problemu coś znajdziesz w Twoim dostępnym budżecie, szczególnie jak poszperasz w używkach. Z naszego forum taki sprzęcik kupił Pacio94 i z tego co pamiętam, pisał w samych superlatywach. Może zabierze tu głos i podzieli się swoją opinią jeszcze raz.

A poniżej masz trochę linków z YT, ale tylko do pooglądania. Żebyś mi tu nie sugerował się dźwiękiem z tych filmików!! icon_evil.gif icon_mrgreen.gif

https://www.youtube.com/watch?v=g5K1M3MUdzA
https://www.youtube.com/watch?v=y2Tt0IxQ6vU
https://www.youtube.com/watch?v=5LkJy4xE20s
https://www.youtube.com/watch?v=MeYhkwXxADU
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wzmacniacz + odtwarzacz Cyrusa trzeba przeznaczyć minimum 3 tysiące (oczywiście za używany - bo nowy to około 10 tysięcy).

Taniej wyjdzie Ci zakup bardzo dobrego zestawu TEAC 500i Reference (wzmacniacz+CD+tuner+.... ).
Po sprzedaży wieży SONY z TEACem wyrobisz się finansowo, z Cyrusem się nie wyrobisz.

Pozdrawiam
PS. Ja akurat SONY lubię - oczywiście nie wszystkie modele... i raczej serię ES
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...