Skocz do zawartości

Zestaw głośników.. propozycje ?


lolexd

Recommended Posts

Cześć,
chciałbym zakupić "wielofunkcyjny" zestaw głośników. Pomieszczenie jest małe, ok. 20m2. Docelowo mają stać koło telewizora, toteż od czasu do czasu mam zamiar ich używać jako kina domowego, ale to nie jest priorytet. Priorytetem jest słuchanie muzyki, tak po prostu icon_wink.gif Rozglądałem się za zestawami kina domowego, jednak wolałbym uniknąć 5.1, ponieważ nie chcę ciągnąć kabli po całym pomieszczeniu, oczywiście mam na myśli "duże 5.1", takie, którego nie da rady estetycznie upchać w pobliżu telewizora. Najchętniej wybrałbym zestaw 2 kolumny + subwoofer. Budżet.. hmm.. to zależy, chciałbym wydać nie więcej niż 1,5k, jednak jeżeli znajdę jakąś "super ofertę" nie będę miał problemu z wydaniem 3k. Zaznaczam jeszcze raz - głównie zależy mi na słuchaniu muzyki, nie oglądaniu tv.

Proponowane przeze mnie zestawy - do oceny

Canton Movie 130
Logitech z906
Bose Companion 50

Obydwa są 5.1, jednak rozmiary głośników pozwalają je ulokować na niewielkiej powierzchni.

Dzięki i pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Są to mini systemy. Nie jestem pewien czy tego do końca szukasz. Canton i Logitech to systemy typowo kinowe z subem nisko schodzacym ale wolnym. kino mozna na nich zbudować jednak odsłuch muzyki nie bedzie stał na wysokim poziomie.

nie zapominaj także że do Cantona potrzebujesz jeszcze amplituner.

Bose to dobry system do bliskiego odsłuchu. Companiony są projektowane jako głosniki komputerowe, do bliskiego odsłuchu. Jeśli bedziesz stał dalej tracisz na jakości.

Proponuję Ci system stereo oparty na elektronice Yamaha AS 501 i głosniki Dali Zensor 1 lub Dali Lektor 2.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Jezeli priorytem jest muzyka to wszystkie 5.1 sobie odpusc. Napisz jeszcze czy szukasz sprzetu nowego , czy uzywanego. Jakiej muzyki sluchasz, jaki dzwiek preferujesz, jak daleko moga stac kolumny od sciany, czy masz miejsce na podlogowe?

jesli szukasz sprzetu nowego to wzmacniacz polecany przez S4Home jest dobry. Posiada dac'a, wiec mozesz podpiac jakies zrodlo bezposrednio po optyku. Jesli uprzesz sie na subwoofer to rowniez posiada ta Yamaha dedykowane wyjscie na niego. Mozesz popatrzyc tez na Denona Pma 720, posiada wyjscie "pre out" do ktorego mozesz podlaczyc suba aktywnego , ale nie ma juz dac'a , co za tym idzie podlaczenia po optyku. Z innej strony pamietaj , ze zawsze takiego dac'a mozna dokupic osobno i podlaczyc do wzmaka (bedzie napewno o wiele lepszej jakosci niz ten w Yamaha, no ale tu tez cena gra role). Pamietaj ze jak dobierze sie odpowiedni wzmak i kolumny to o subie mozesz zapomniec. Subwoofer do muzyki do uzupelnienia dolnego pasma to nie taka prosta sprawa, Musisz suba szukac w obudowie zamknietej bez bas reflexu, zapewni to lesza kontrole basu niz taki zwykly sub do kina, ktory grzmi na lewo i prawo do muzyki zupelnie sie nie nadajac.

Moja propozycja jest taka: zapomnij o subie a skup sie na dwoch porzadnych kolumnach i wzmaku. Ale musisz cos wiecej napisac czego od dzwieku oczekujesz.

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...