Skocz do zawartości

Jaki amplituner do zestawu KLIPSCH 5.1


Marco8888

Recommended Posts

Witam,
Wczoraj kupiłem w bardzo dobrej cenie zestaw głośników
KLIPSCH R-28f + R-15M + R-25C - 3899zł icon_smile.gif

Mam teraz dylemat jaki kupić amplituner, odsłuch robiłem na ONKYO 535 było OK ale wydaje mi się, że z mocniejszego
sprzętu można będzie wycisnąć coś więcej z kolumn.

Proszę o propozycje może ktoś ma taki zestaw z zmplitunerem i może podzielić się wrazeniami.
Amplituner zamierzam podłączyć pod TV Samsung 55" także dodatkowym atutem będzie skalowanie obrazxu do 4K.

Co waszym zdaniem najlepiej się sprawdzi ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Masz rację wybierając wyższy model amplitunera osiągniesz więcej. Stąd minimum polecam Ci Onkyo 636/646 Yamaha 677/679 Denon X2200 Marantz SR5009.
Klipsch dobrze zgrywa się z Marantzem i Yamahą. toteż między tymi dwoma proponuję wybór. Każdy z nich jest jednak amplitunerem godnym polecenia.

W razie pytań lub wycen amplitunerów zapraszam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad poniższymi amplitunerami w takiej kolejności:
Głównie będę używał zestawu do filmów ale także audio POP/DANCE (lubię nisko schodzący BAS)

1. ONKYO TX-NR646
2. PIONEER VSX930-K
3. YAMAHA RX-V679
4. DENON AVR-X2100W


Może jakieś za i przeciw ??
Czy ktoś użytkuje któryś z powyższych amplitunerów i może napisać słowo ?


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
moim zdaniem zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie amplituner Onkyo TX-NR646. Onkyo z Klipsch bardzo dobrze zgrywa się, gwarantując bardzo otwarte, dynamiczne brzmienie. Nie jest to może dźwięk audiofilski, natomiast jeśli system będziesz wykorzystywał do projekcji filmów oraz odsłuchów muzyki popowej, lubisz bas, Onkyo TX-NR646 sprawdzi się w swojej roli idealnie. Urządzenie poza tym dysponuje dużą mocą, która będzie w stanie w pełni wykorzystać potencjał kolumn.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz oferty cenowej służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Q21 dzięki za odpowiedź,
Pabianice są za daleko od Elbląga, ale dzięki za zaproszenie.

Niestety w Elblągu nie ma miejsca, gdzie mógłbym zrobić odsłuch,
głośniki Klipscha kupiłem w Media Markt odsłuchiwałem je na ONKYO TX-NR535,

Przyjaciel ma zestaw Klipsch 5.1 F-30 podłączone do ONKYO TX-NR509 dźwięk bardzo mi się podobał,
chociaż on miał podłączony subwoofer, ja zdecydowałem się na zestaw R-28F (następcy) bez subwoofera

Mam teraz dylemat nad amplitunerem chociaż stawiam na pierwszym miejscu na ONKYO 646.
Czy wiadomo czy ma wyjście pre-out ?

A jeszcze mam pytanie odnośnie kabli na co zwrócić uwagę jakie kupić ?
przyznam, że mój budżet został przekroczony,
chciałbym kupić jak najtaniej jest to możliwe ale żeby nie odbiło się to drastycznie na odsłuchu.
Przyznam się, że w tej kwestii jestem zielony.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Ze wspomnianych przez Ciebie Yamaha 677 lub Onkyo 646.
Odsłuchiwałeś 535 a to jednak słyszalnie gorszy amplituner. Rożnica będzie znaczna.

Co do kolumn to zainwestuj w dobre miedziane kable bez wydawania połowy budzetu amplitunera na przewody.
Coś jak Melodika MDC 2250 lub nieco tanszy procab LS25.

W razie pytań lub wycen zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam wszystkich forumowiczów,
przymierzam się do zakupy wyżej wymienionych kolumn, mianowicie ZESTAWU LIPSCH REFERENCE R-28F R-25C R-15M R-12SW co sądzicie o subwooferze ? czy jest wart swojej ceny ? dużo wnosi do sceny muzycznej przy odsłuchu ? sprzęt będzie użytkowany do oglądania filmów i słuchania muzyki. Co myślicie o Amplitunerze PIONEER VSX-930-K do tego zestawu ? będzie gorszy niż polecany ONKYO ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...