Skocz do zawartości

XVII Konkurs Chopinowski - 2015


Belfer54

Recommended Posts

Cytat

Obawiam się, że komisja - jury jest zdominowana przez pokręconą Argerich.

Znowu - jak pięć lat temu... icon_confused.gif

Ale Osokins raczej nie wygra - to by już była zbyt duża przesada!

Pozdrawiam
PS. W środę i czwartek do GW można będzie kupić płyty z nagraniami laureatów Konkursu (środa-tradycje polskie, czwartek-międzynarodowe).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 210
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja natomiast zgadzam się z ocenzurowaną(=usuniętą) przez niniejszy portal wypowiedzią kolegi Jacka75, który napisał, nie będzie kupował tego szmatławca wyborczej nawet jeżeli dołączy płytę. Wyborcza nigdy niczego za darmo nie dawała. Przypuszczam, że te płytki z Chopinem będą zawierały jakieś muzyczne spady (słabe jakościowo, niepierwszorzędne nagrania).

Ze swej strony polecam świetne wydawnictwo Deutsche Grammophon z muzyką Chopina wykonywaną przez wybitnych wirtuozów: http://allegro.pl/chopin-complete-edition-...5703181673.html

EDIT
PS. Oj nie ładnie portalu audio.com.pl, nie ładnie. Poświęcać wolność słowa dla zachowania dobrych relacji z takim typem jak Michnik... icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Janie,
po pierwsze jestem przekonany, że moderator, który usnął wzmiankowane treści kierował się zasadą zawartą w par. 2 Regulaminu Forum, ponadto chciał uniknąć tzw. "jątrzenia",
po drugie w pierwszym poście pisanym na Forum nie wypada sugerować, to co Kolega zasugerował w swoim ostatnim zdaniu. Nosi ono znamiona pomówienia i może być uznane za obraźliwe.

Dodam jeszcze, że Kolego nie znając kogoś, jego poglądów - nie powinno się go oceniać.

Poza tym życzę ciekawych przeżyć związanych z uczestnictwem w tym forum i do zabierania konstruktywnego głosu w dyskusji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja natomiast zgadzam się z ocenzurowaną(=usuniętą) przez niniejszy portal wypowiedzią kolegi Jacka75, który napisał, nie będzie kupował tego szmatławca wyborczej nawet jeżeli dołączy płytę. Wyborcza nigdy niczego za darmo nie dawała. Przypuszczam, że te płytki z Chopinem będą zawierały jakieś muzyczne spady (słabe jakościowo, niepierwszorzędne nagrania).

Ze swej strony polecam świetne wydawnictwo Deutsche Grammophon z muzyką Chopina wykonywaną przez wybitnych wirtuozów: http://allegro.pl/chopin-complete-edition-...5703181673.html

PS. Oj nie ładnie portalu audio.com.pl, nie ładnie. Poświęcać wolność słowa dla zachowania dobrych relacji z takim typem jak Michnik... icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif


Tak w skrócie:

1) nieładnie już w pierwszym poście obrażać innych użytkowników Forum;

2) nieładnie zarzucać portalowi AUDIO rzeczy, o których się nie wie i na pewno nie jest to „poświęcanie wolności słowa...”. Tym bardziej nieładnie pisać "szmatławiec", bo na Forum nie piszemy aż tak negatywnie o innych publikacjach (niezależnie od tego, jakie mamy przekonania polityczne)


3) nieładnie nie potrafić czytać ze zrozumieniem – bo akurat trudno mi zarzucać ślepe poparcie GW i p.Michnika;

4) Moderator stara się nie dopuszczać do powstawania sytuacji problematycznych i do „pyskówek” na Forum, stąd usunięcie paru ostatnich wpisów które nie były merytoryczne (nie dotyczyły Konkursu, ale pisma – a dokładniej dziennika) i wprowadziły dziwną atmosferę;

5) O jakości nowych 2 płyt nie ma co się wypowiadać przed ich posłuchaniem (czyli przed środą/czwartkiem). Ponieważ parę płyt wydanych przez GW mam (choć nie kupowałem ich w dniu wydania, a po jakimś czasie od ulicznych sprzedawców – już bez gazety i taniej) i słuchałem, więc tak od razu bym nie przesądzał o ich kiepskiej jakości (mam nadzieję, że będzie dobra).

Pozdrawiam – i życzę trochę więcej spokoju, wyważonych odpowiedzi i prawidłowego odczytywania tekstów

PS. Kolejne tego typu niemerytoryczne i obraźliwe wpisy będą usuwane!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer54
napisałem "genialny" w sensie jego aktualności, a nie że pochwalam słownictwo uchwycone w tym rysunku icon_confused.gif

A że jest to trochę smutne - to niestety (często) taki jest właśnie obraz Polaków i to boli.
Przypomina mi to trochę moje oglądanie filmu "Wesele" Smarzowskiego - też ten obraz bolał...
Zresztą "Wesele" Wyspiańskiego też wnosiło smutne treści - już sto lat wcześniej.

We wszystkich tych 3 obrazach (sztukę i film traktuję tu jako swego razu obraz) alkohol leje się strumieniami - bo zakładam ze mimo wszytko (dotyczy sytuacji na rysunku) wszyscy ludzie na trzeźwo tak nie mówią.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też słucham Amerykanki i mam wrażenie, że Japonka grała z większym uczuciem. Mam wrażenie, że Liu jest zdenerwowana i spięta. Trochę trema bierze górę.
W dalszej części koncertu rozluźniła się i zagrała z większą pewnością.
Jednak mimo wszystko podobała mi się bardziej Kobayashi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę a ja nie miałem dziś możliwości obejrzeć koncertów. W całości posłuchałem tylko występu Jurinića. Ale jakoś mnie nie ujął.

Wojtek, cieszę się, że podobała Ci się gra Kobayashi. A wcześniej trochę kręciłeś na nią nosem.

Jutro i pojutrze będą grali wszyscy których lubię. Oczywiście poza Shishkin'em. I tu postaram się obejrzeć wszystkie koncerty.
A te dzisiejsze są na stronie http://www.chopin2015.tvp.pl/21385783/wideo
I obejrzę w wolnym czasie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...