Skocz do zawartości

wzmacniacz + kolumny stereo za ok. 2000 zł


ToTameALand

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jest niemal zupełnym laikiem w kwestii sprzętu.
Poszukuję nowych głośników oraz wzmacniacza za około 2000 zł (+/-). Nie zależy mi na żadnych bajerach typu "kompatybilność z ipodem", chciałbym żeby sprzęt w miarę dobrze grał (za to cenę nie spodziewam się żadnych cudów, bardzo lubię muzykę ale nie uważam się za melomana) i był niezawodny.

Zastanawiam się nad wzmacniaczami typu:

Yamaha A-S301

lub

Denon PMA-720AE

Co do kolumn - nie mam pojęcia.

Zależy mi na możliwości podłączenia wzmacniacza cyfrowo, gdyż źródłem (na początku) będzie pc (chyba, że jednak połączenie analogowe też ma w takim przypadku sens i nie będzie za bardzo rzutować na jakość muzyki). W PC mam zintegrowaną kartę dzwiękową, ale mogę dokupić lepszą.

Wielkość sprzętu nie ma znaczenia.

Sprzęt będzie grał w pokoju 35 m2.

Muzyka to głównie metal, rock.

Używanym sprzętem nie jestem zainteresowany.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
masz dosyć duże pomieszczenie do nagłośnienia, tak więc jeśli zależy Ci na przyzwoitym nagłośnieniu, będziesz musiał przemyśleć minimalne zwiększenie budżetu.
Moją pierwszą opcją jest zestaw, oparty na wzmacniaczu Denon PMA-720AE lub Yamaha A-S301 z kolumnami Pylon Audio Pearl 25. To zestawy, które zapewnią Ci mocne, dobre, dynamiczne i uniwersalne brzmienie. Jeśli jednak budżet jest większy, proponowałbym spojrzeć na wzmacniacz NAD C326 BEE lub Marantz PM5005 oraz kolumny Pylon Audio Sapphire 25 lub Audio Pro Avanto FS20. To zestawy wyraźnie lepiej brzmiące, dające po prostu więcej przyjemności z odsłuchu.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań lub oferty finansowej oczywiście służę pomocą.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moją pierwszą opcją jest zestaw, oparty na wzmacniaczu Denon PMA-720AE lub Yamaha A-S301 z kolumnami Pylon Audio Pearl 25. To zestawy, które zapewnią Ci mocne, dobre, dynamiczne i uniwersalne brzmienie. Jeśli jednak budżet jest większy, proponowałbym spojrzeć na wzmacniacz NAD C326 BEE lub Marantz PM5005 oraz kolumny Pylon Audio Sapphire 25 lub Audio Pro Avanto FS20. To zestawy wyraźnie lepiej brzmiące, dające po prostu więcej przyjemności z odsłuchu.

[/quote]

Dzięki za szybką odpowiedź!

Niestety, druga z wymienionych przez Ciebie opcji przekracza mój budżet na tyle, że nie jestem w stanie sobie na nią pozwolić. Natomiast pierwsza brzmi bardzo ciekawie (w teorii). Który ze wzmacniaczy (Denon PMA-720AE/Yamaha A-S301) jest wg. Ciebie lepszy? Jakie są wady/zalety każdego z nich (tak z grubsza)?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon PMA-720AE gra bardziej ciepło, stawiając na spokój, równowagę, lepsze wypełnienie. Skraje pasma są wyraźne, chociaż ich charakter jest bardziej miękki, ciepły, lekko zaokrąglony. Yamaha natomiast to typowe rockowe granie z wyraźnymi skrajami pasma i cofniętym środkiem. W ttym przypadku konstruktorzy stawiają bardziej na rozrywkę, efektowność niż spokój, ukojenie. Obiektywnie to wzmacniacze podobnej klasy, natomiast wybór zależy od indywidualnych preferencji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Który ze wzmacniaczy (Denon PMA-720AE/Yamaha A-S301) jest wg. Ciebie lepszy? Jakie są wady/zalety każdego z nich (tak z grubsza)?


Cytat

As 301 to lepszy wzmacniacz.


Normalny opis Q21 i odpowiedź na pytanie, sprzęt musi pasować właścicielowi i zgrywać się z kolumnami. Można kupić tzw. "lepszy" wzmacniacz i "lepsze" kolumny, ale może to się nie zgrać razem.
ToTameALand lepszy to jest sernik domowy od gliny z marketu icon_wink.gif .
Swoją drogą w testach odnośnikami do Denona 720, była Yamaha as 500 itd. I o ile mnie pamięć nie myli nawet pan Maciej Stryjecki nie użył słów że coś jest definitywnie lepsze. Słowa lepszy użył w tym samym teście tylko względem porównania bezpośrednio braciszków Marantza 5004 i marantza 6004, w tym drugim modelu użycie słowa lepszy, względem 5004, nie dziwi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Mam jeszcze dwa pytania. Bardziej się skłaniam do Denon PMA-720AE, głównie ze względu na cenę.

Jednak zastanawia mnie jednak rzecz - jego Impedancja to 8 omów. Tymczasem niektórzy z was polecają głośniki 4 omowe. Czy to hmmm.... bezpieczne połączenie?

Ponadto - jeżeli źródłem ma być PC a w.w. wzmacniacz nie ma wejścia cyfrowego, czy jest duże ryzyko gorszej jakości dźwięku?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę np. producenta, sklepy czasem podają moc przy 8 ohm, zapominają o 4. Choć z drugiej strony czasem chwalą się ta mocniejsza czyli przy 4 ohm. Oczywiście nie każdy wzmacniacz, amplituner przyjmuje każde kolumny 4 ohmowe, ale wymienione tak.
Denon pma 720 / 710 przy 4 ohm ma około 90W (dawniej był jego test i dokładne dane pomiarowe w zakładce testy, ale znikł po zmianie szaty graficznej jakiś czas temu), Yamaha ma nieco więcej.
To dość popularne firmy i modele, niemniej grające nieco inaczej, trafisz na nie wszędzie, więc sugeruję odsłuch by wybrać coś pod siebie .

Inna sprawa że większość kolumn jest jednak bardziej 6 ohmowa i 4 ohmowa, ( czasem mniej) niż strikte 8 ohmowa./

Jeśli masz w kompie wyjście optyczne, coaxialne i takie ma też wzmacniacz to teoretycznie może być nieco lepiej względem jakbyś miał wyprowadzić sygnał z komputera przez wyjście słuchawkowe... tak więc lepiej zgra model 301 i 501 ( z wejściem cyfrowym) niż ich odpowiednik 300 / 500 ( bez cyfrowego ) na wejściu analogowym. Jednak sama cyfrowość wejść nie daje jakości, przecież nikt nie kupuje amplitunera kina domowego z wejściem coaxial , optic, czy kiepskiego wzmacniacza z takowym wejściem, wierząc że zagra dzięki niemu lepiej niż klasyczny wzmacniacz stereo z wejściami tylko RCA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...