Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego -5.1 budżet ok 3 tys


marioIII

Recommended Posts

Witam wszystkich i chciałbym prosić o pomoc w doborze optymalnego zestawu nowego kina domowego 5.0 lub 5.1 całość z Blue-ray, dotychczas użytkowałem przez blisko 10 lat zestaw kupiony w mediam... Samsung HT DS 900 i "dawało radę" (grało, była jakaś przestrzeń i jakiś bass) jednak teraz chciałbym zakupić coś lepszego.

Zestaw będzie w salonie o powierzchni 45 m, jednak salon ma kształt w literę L, oczywiście cały zestaw, tv 50" i fotel widza zlokalizowany będzie w jednym "prostokącie".

Przeznaczenie: 80 % filmy (lubię w dźwięku przestrzeń), 20% muzyka z płyt audio.

Wieksze doświadczenie choć też niewielkie mam w audiocar i tutaj w każdym swoim aucie inwestowałem w wygłuszenie, nowe okablowanie i głośniki ok 3-4 tys zł bazując na markach takich głośników jak DEGO, Hertz i wzmacniaczy u-Dimension, Natomiast wiem że uzyskanie podobnej zmiany w warunkach domowych z moim budżetem jest niemożłwe ale chciałbym uniknąć zakupu jakichś chińskich popierdółek zapakowanych w ładne obudowy i opisanych w parametry których nie posiadają w rzeczywistości.

Poszedłem początkowo na skróty i zacząłem dobierać zestaw przeglądając strony znanych marketów rtv i z nich w tym budżecie wychodzą mi takie opcje:

http://www.saturn.pl/katowice-silesia-city...5%82o%C5%9Bniki


http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...,strona-2.bhtml


Proszę Was o radę czy coś z tego zagra i czy powinienem zaopatrzyć się w subwoofer dodatkowo.

a może tak:

http://allegro.pl/listing/listing.php?orde...p;price_to=3500

ale tu mam zestawy niekompletne i wyczerpujące mój budżet oraz minus taki brak odtwarzacza i rat 0 % icon_sad.gif

Jestem fanem choćby Star Wars i filmy te oglądam kilka razy w roku, chciałbym żeby odczucia były "elektryzujące" icon_smile.gif

salon.pdf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Witam marioIII .
Domyślam się ze wiele osób na tym forum będzie Cie nakłaniać na zestaw stereo ze stereofonicznym wzmacniaczem,
Szczególnie kupując sprzęt używany można uzyskać tą droga lepszy dźwięk z określona kwotę pieniędzy w muzyce.
W tym wypadku priorytetem jest kino. Aby uzyskać dobry dźwięk należałoby faktycznie podnieść budżet. Warto by skupić się na przyzwoitym amplitunerze wielokanałowym i jednej parze kolumn na ile pozwoliłby budżet. Do tego BD w miare tani bez wyjść analogowych , które nie mają żadnego sensu w połączeniu z amplitunerem kd. W przyszłości warto by pomyśleć o rozbudowie systemu głośników w tym również u subwoofer który jest potrzebny w kinie.
Osobiście wybrał bym kolumny Magnat Quantum 673 2 szt ( obecnie można je kupić z dostawa po 465 zł za sztukę )
BD za jakieś 300 zł ( np. Sony BDP-S4100 )
Amplituner Yamaha możliwie najwyższy model na jaki pozwoli pozostający budżet ( warto tu jeszcze trochę dołożyć ponad 3tyś za całość )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MobyDick za radę, powiem tak, dziś udało mi się odsłuchać dwóch zestawów 1 z nich to:

za 2.200 zł amplituner YAMAHA RX-V377 i zestaw 5 kolumn yamaha NS-50 + NS-P60 do tego podpięy był sub yamaha YS-TSW 030 za 549zł i nieodpalany blue-ray yamaha BDS 477 ZA 699 zł = całość oddadzą za 3300.
No ale jak to zagrało, ładnie bardzo zacny dół a po podkręceniu rzekłbym soczysty bo dodaniu suba robiło się naprawdę ciekawie, góra delikatniejsza ale i tak nie lubię tnących po uszach świstów i cyków. Reasumując spodobało mi się to granie. brak w amlitunerze DLNA i wifi, ma to natomiast blue-ray. Pytanie czy można kupić do tego inny tańszy odtwarzacz ten w opisie nie ma formmatu MPEG-4 a taki format mam z mojej sportowej kamery sony - nie odtworzy mi zatem tego?. Czy jest sens kupowania Blue-ray jesli płyty takie będę miał sporadycznie, czy może lepiej postawić na pożądny odtwarzacz dvd z większą ilością odtwarzanych formatow. ps. czy z pamieci usb podłączonej do tego amplitunera MPEG-4 poleci?

2.
Odsłuchałem zestawu z amplitunerem denon AVRX1100W za 1600zł Z kolumnami BOSTON ACOUSTICS CS II 260/23/225C Czarny za 1700zł do tego miałby być tańszy blue-ray pioniera.cena ok 350 ale bez suba. Zagrało inaczej nieco słabiej z dołu i agresywniej u góry nawet zbyt agresywnie trzeba było ścinać. Ponoć lepszy to amplituner no i miał wszystkie" gadżety internetowe" na tym mi aż tak nie zależy..

Wydaje się że od woty ok 1500 zł można w markecie kupić zestaw 5 kolumn dwudrożnych już coś oferujących, czy warto dorzucic do trójdrożnych ok 700 zł więcej?

Podpowiedzcie ....czy coś z ww nadaje się do eksploatacji i ew. modyfikacji/rozbudowy/wymiany (choć ich nie planuje)

Dodam jeszcze, że istotnym czynnikiem w wyborze sklepu jest fakt nabycia zestawu w bez kosztowych ratach, których wcale nie odczuje, kupno za gotówke w tej chwili odpada niestety bo wolna kasa idzie na off-road.



Mario
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplitunery które słuchałeś mają bardzo kiepskie wzmacniacze , bo to modele z dołu oferty. Kolumny również mają się nijak do Magnatów które wspomniałem. Głośniki które słuchałeś to również dość kiepskie kolumny. Co do BD to faktycznie można poprzestać na DVD jeśli już takowe masz. Model BD Sony który podałem jako przykład odtwarza praktycznie wszytko poza bardziej egzotycznymi plikami video ( głównie bardzo starymi ). Nie mam absolutnej pewności co do tego czy odtworzy nagrania z kamery. Podejrzewam że będzie to kodek mpeg4 taki jaki można spotkać w telewizji cyfrowej . Wtedy bez żadnego problemu sobie powinien z tym formatem poradzić. Ma 2 wejścia USB. Znam tylko jeden model amplitunera Fergusaona który odtwarza filmy z wejścia USB. Z reguły amplitunery potrafią odtwarzać tylko pliki dźwiękowe z USB. Większa ilość głośników nie oznacza lepszego dźwięku. Raczej w podobnej cenie te większe kolumny z większą ilością głośników bardziej nas mogą rozczarować dźwiękiem.
Magnaty Quantum 673 to dwudrożne monitory . Jednak potrafią nagłośnić dobrym dźwiękiem spore pomieszczenia. Lepiej niż większe kolumny w podobnej cenie. Można na takich kolumnach oprzeć wszystkie kanały w kinie. Dodając subwoofer nic już nie będzie brakowało. Nieprzypadkowo podałem to zestawienie bo dobrze zgrywają się z elektronika Yamahy. Jeśli masz kamerę FHD to raczeni bardzo mało prawdopodobne aby nagrania na niej wykonane mogły być odtworzone przez odtwarzacz DVD. Odtwarzacze BD są z założenia przynajmniej FHD. Nieprzypadkowo mówiłem aby sobie odpuścić BD za większą kwotę niż rejon 300 zł , bo nić z tego z reguły nie wynika poza tym że może lepiej się komponować z wyglądu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt yamaha 377 to słabiutki ( najsłabszy obok pioneera 324 i denona 500 amplituner) to że zagrał z tymi kolumnami to dziwne, lub brak osłuchania , a może ten subwoofer pomógł bo amplituner bardzo nieciekawy z wyjątkowo słabym dołem i mocą by go uzyskać z kolumnami włącznie .
Jeśli trzyma w ryzach budżet ( jak to bywa najczęściej ) popatrz na Pioneera vsx serii 5 , teraz chyba 529 ( był 524 ) lepsza wydajność prądowa, moc, lepsze niż w 3 dociążenie dołu pasma.

Trójdrożność kolumn w tym budżecie niewiele wniesie, bo i co ? W większości są to kolumny tzw. 2,5 drożne - 3 głośnikowe (jeden głośnik basowy, drugi bas i średnica razem, trzeci wysoko tonowy) i nic w tym złego, bo takowe są i po kilka set zł i po kilka tysięcy zł . Zaś 3 drożne bywają najczęściej 3 głośnikowe i 4 głośnikowe
Co nie zmienia faktu że w salon 45 m powinny być raczej ciut większe kolumny, jak lubisz przestrzeń w kinie to kup jamo 606, 626, 628 do kina i w ten budżet są ok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne wskazówki, szperam szukam dalej namierzyłem coś takiego w mojej okolicy i na dogodnych warunkach finans.
1. Onkyo TX-NR535 + Jamo S 626 HCS za 2890 zł do tego dokupiłbym jakieś dvd wyszłoby w mojej cenie.
2. Onkyo TX-NR535 + Quadral Quintas 6500 za 3200 zł i jw.

W środę odsłuch i może jakaś decyzja...

http://www.sklep.megahz.com.pl/category/kino-domowe-5-0



mam jeszcze opcję na 40 rat 0 w euroagd i skonfigurowałem taki zestaw za 3.400 zł:

zestaw kolumn 5.0
Jamo S 626 HCS
Jamo S 626 HCS

amlituner Pioneer VSX-529-K

Pioneer BDP-170-K

Mam wrażenie, że byłoby to niezłe.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewną sugestię. Jeśli kupujesz dość słaby amplituner to lepiej dobrać do niego maleńkie plastikowe satelity i subwoofer niż podłączać do niego duże kolumny frontowe. Warto wtedy przeznaczyć na taki zestaw głośników możliwie mało i przewidzieć w przyszłości opcję wymiany kolumn na lepsze . Również zestaw niezbyt dużych monitorów i subwoofer. Bywają w sprzedaży takie zestawy. Wtedy należy obowiązkowo ustawić wszystkie satelity jako małe głośniki.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Obsłuchałem dzisiaj Onkyo TX-NR535 + Jamo S 626 HCS zestawu w specjal pomieszczeniu do tego przeznaczonym i mając w pamięci jeszcze dzwięk

amplitunera YAMAHA RX-V377 i zestaw kolumn yamaha NS-50 + NS-P60 cholera albo mi słoń nadepnął na ucho albo nie wiem ale yamaha zagrała mi ładniej i to w markecie, no i jestem w kropce bo kasa za zestw Onkyo tylko 700 zł więcej..

A co powiecie żeby budować swoje kino na takim zestawie : Pioneer BDP-170K, VSX-424K czy zagra to lepiej od sprawdzanej przeze mnie yamahy RX-V377 i Onkyo ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedziałem na kanapie zestaw szedł na stereo podkręcałem niskie i wysokie, testowalem na 3 moich płytach audio: U2, Depeche Mode i REM
brakowało mi bardziej soczystego dołu, w markecie był lepszy dół choć tam gość zapuścił jakiś hip hop czy coś więc było to małoporównywalne do moich płyt.....

Patrzę z góry na dół po liście z euroagd i nie mogę wybrać, zniesmaczyłem się faktem iż jak się okazuje blue-ray pioniera nie pokazuje nr utworu i wolno chodzi (z opinii)


który zestaw wybrać?
http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowe...800do4000.bhtml

Usłyszałem dzis też w salonie, że zamiast blue-ray lepiej sobie dokupić playstation bo ma więcej możliwości a cena zbliżona...

Zastanawia mnie jak duże znaczenie ma lokalizacja niskotonowych z boku jak w zestawie Jamo 626 i pioniera ESR2TB czy to aby nie psuje trochę odbioru...

W samochodzie kiedy wrzuciłem wzmacniacz u-dimension pro... głośniki dego PO.. ze zwrotnicami i gwizdkami w słupkach i wygłuszeniem drzwi oraz solidnym subem hertz w bagażniku poczułem przepaść do fabrycznego też ponoć dobrego nagłośnienia i uwielbiałem jeździć nim choćby tylko po to aby posłuchać muzyki:)
tutaj nie spodziewam się takich wodotrysków ale oglądając film chciałbym usłyszeć przelatujący mi przez głowę śmiglowiec i poczuć mocne duppp przy eksplozji.... icon_smile.gif fajnie byłoby też słuchając audio: santany czy dire strits usłyszeć gitarę .....

czy z listy powyżej można coś wybrać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest tu chyba głównie to że zbyt wiele oczekujesz od sprzętu z niskiej półki cenowej. Słabe amplitunery mają problemy z napędzeniem głośników w dużych obudowach. Dobre kolumny też swoje kosztują. W sprzęcie samochodowym sprawę potania z jednej strony to że elektronika nie posiada zasilaczy a głośniki obudów. Tylko subwoofery wyposaża się je na ogół. Obudowy kolumn zwykle kosztują więcej niż zamontowane w nich głośniki. Sądzę że może sprawę rozwiązać do pewnego stopnia zakup sprzętu z drugiej ręki za pieniądze wzięte na kredyt. Sądzę że gdybyś zobaczył luzem głośniki jakie są w kolumnach tych Yamah i Jamo które słuchałeś to sam stwierdził byś że to straszne dziadostwo. Coś takiego można spotkać jako tanie fabryczne nagłośnienie tanich samochodów , o którym nikt nie powie nic dobrego.
Jeśli chodzi o odtwarzacze video to z reguły większość informacji jest wyświetlana na ekranie telewizora. Wyświetlacze są w nich na ogół w stanie bardzo okrojonym. Czasem brak ich jest w ogóle.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadal obsłuchuję i oglądam (skupiłem się na tanich głośnikach w dużych obudowach od których już można czegokolwiek oczekiwać oraz na amlit od 800 do 2000 zł)

myślę żeby kupić zestaw bez Blueray póki co,
amplit min 130 W (czy może to moje błędne podejście i amplik z mocą 100 W zagra podobnie np. pionier VSX-329)??

yamaha
Yamaha HTR-2067 (135 W, 5.1) 950 zł
Yamaha RX-V379 (135 W .5.1) 1300 zł - warto dopłacić?
Yamaha RX-V577 (135 W .7.2) 1700 zł - chyba nie ma sensu będę używał zestawu 5.1
Yamaha RX-V677 (150 W .7.2) 2200 zł

pionier:
Pioneer VSX-424-K (130 W 5.1) 930 zł
Pioneer VSX-529-K (130 W .5.2) 1300 zł - warto dopłacić?
Pioneer VSX-430-K (140 W .5.1) 1350 zł
Pioneer VSX-830 (140 W .5.2) 1800 zł

i zestawy kolumn:
1 magnat supreme set 800 5.0 za 970 zł
2 jamo S 626 HCS+ sub 210 jamo za 2 tys
3 jamo S 626 HCS za 1660 tys
4 jamo S 628 HCS za 2 tys


Chciałbym kupić amplituner, który uciągnie zastaw kolumn takich jak Jamo lub magnat supreme 800, dobrze byłoby aby miał jak najprostszą obsługę (czytaj sporo gotowych schematów ustawień audio icon_smile.gif , przy dwójce dzieci brak czasu na konfiguracje i duże ryzyko, że za chwile i tak mi wszystko poprzełączają icon_smile.gif

Jesli z którymiś z tych kolumn da radę nie za drogi amlituner to dojdzie jeszcze odtwarzacz blueray.

więc albo wydam za zestaw 2 z haczykiem przy głośnikach magnat albo pod 4 tys z Jamo chyba że da radę z nimi tańszy amplik.

W yamaszce martwi mnie brak loudnes ale wyższe modele mają programy z basem najtańsze chyba nie. Co do pionierów czy nie będą trudniejsze w obsłudze i ustawieniu grania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy mowa o słabym i mocnym amplitunerze nie chodzi do końca o jego moc wyrażona w watach, co bardziej o jego wydolność która odpowiada za możliwości nad opanowaniem głośników niskotonowych i poruszanym z ich membranami powietrzem w obudowie. Wzmacniacze stereo o znacznie mniejszych mocach zwykle radzą sobie z tym lepiej. Dlatego nie dziw się ze w przypadku amplitunera który ma moc 5x130 W ta kontrola prawie zawsze gorsza niż we wzmacniaczu który ma 2 kanały o 2 razy mniejszej mocy i kosztuje tyle samo. Do tego amplituner ma jeszcze sporo dodatkowych funkcji i sekcję video. Dlatego od początku mówiłem że lepiej jest kupić mniejsze kolumny do najtańszych amplitunerów. Do kina wskazane jest również aby zaopatrzyć się szczególnie wtedy w subwoofer.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy coś z moich propozycji potrafi zatem ruszyć membaną magna ta lub jamo 626 albo 628 czy nie poradzi?

Co do watów pamiętam, że przy montażu audio w aucie usłyszałem od chłopaków to samo i faktycznie wzmacniacz o niższej mocy zrobił więcej niż teoretycznie mocniejsza jednostka - zagrało i ładnie łydki i plecki masowało nie robiąc bumbania a dając soczyste doły.

Co więc wybrać magnat + sub a może starsze modele jamo 426, 606 i mocny sub ale czym to napędzić? boję się całkiem małych jak np.

Magnat Interior 5001A
Harman Kardon HKTS 5
Harman Kardon HKTS 16


Zależy mi na "efektownym filmie ale jak czasem zapuszczę moje stare płyty audio też mogłoby zagrać.....
bazuję głównie na asortymencie euroagd z uwagi na raty.....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wzmacniacz ruszy membranami. To tylko kwestia tego jak to będzie robić. Można kupić zestaw zupełnie małych głośników. Najlepiej nawet do tańszego amplitunera użyć wyższej klasy głośników o mniejszych gabarytach takich jak np. w poście nr. 2. Taki system można stopniowo rozbudować w przyszłości.. Można też poszukać coś używanego co kosztowało więcej kiedy było nowe. To tyle jeśli chodzi o jakość dźwięku. Jeśli kolumny mają być tylko meblami a ich funkcja dźwiękowa jest drugorzędna można zrobić zupełnie inaczej. Zestaw z bardzo małymi kolumienkami ( takimi jakie wymieniłeś w swoim ostatnim poście ) zwykle nie jest w stanie zbyt głośno zagrać bez zniekształceń
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='MobyDick' date='13.10.2015, 10:31 ' post='141656']
Najlepiej nawet do tańszego amplitunera użyć wyższej klasy głośników o mniejszych gabarytach takich jak np. w poście nr. 2. Taki system można stopniowo rozbudować w przyszłości..




ale masz na myśli rozbudować o większe i lepsze głośniki w przyszłości?


to może wezmę taki zestaw pioneer BDP-170K, VSX-329K, Magnat Monitor Supreme Set 800 do tego suba, zyskałbym też wifi w blueray, czy możnaby było za jego pomocą ze smartfona sterować zestawem?

kasa 2200 +sub więc b tanio

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat Quantum 673 to lepsze kolumny niż Magnat Monitor Supreme Set 800. Można z nich we wszystkich kanałach stworzyć dźwięk w kinie domowym. Przy pomieszczeniu jakie masz wydaje się niezbędny subwoofer. Wtedy taki zestaw 2.1 spokojnie da sobie radę. W przyszłości można użyć na fronty większe kolumny z tej serii. Lepiej jest użyć również wyższego modelu amplitunera niż niższy. Każdy amplituner zagra jakoś z każdymi kolumnami. Chodzi o to aby to zagrało możliwie najlepiej.. Na dwóch kolumnach również można oglądać filmy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

to może wezmę taki zestaw pioneer BDP-170K, VSX-329K, Magnat Monitor Supreme Set 800 do tego suba, zyskałbym też wifi w blueray, czy możnaby było za jego pomocą ze smartfona sterować zestawem?

kasa 2200 +sub więc b tanio


Daj sobie spokój z tymi modelami zaczynającymi się od 3xx, nie wiem czy już to Tobie pisałem czy komuś innemu.
Podobnie jak te wymienione wcześniej Yamaha HTR-2067 (135 W, 5.1) 950 zł Yamaha RX-V379 (135 W .5.1) 1300 zł -, chyba nawet sklep ci radził abyś odpuścił bo to lipny model. To modele podstawowe i naprawdę bardzo słabe, w sam raz na kolumny podstawkowe, a nie spore podłogówki w 45 m kw..Tutaj nie ma zmiłuj, jak kupisz najsłabszy amplituner poprawy dźwięku, mocy i wydajności sobie nie dosztukujesz i nie dokupisz za tydzień na aukcji. Dołożenie tych 300-400zł do modeli typu 5xx względem modelu podstawowego to nie fanaberia, tylko niemal konieczność.
Dodatkowo wcześniej podajesz modele i wpisujesz magiczne moce np. 5x135 W one mają 135 W przy jednym kanale, 6ohm i paśmie o wycinku 1 kHz, poczytaj trochę strony producentów, coś więcej niż reklamy z gazetek icon_wink.gif Realna moc jest sporo mniejsza, nie wspominając o wydajności- tak ważnej przy podłączaniu dużych kolumn icon_wink.gif

Tutaj trzeba coś od serii 529 pioneera, Yamaha też raczej od 5xx, denona min. 1000 itd.Yamahy nie musisz kupować w najnowszej tym samym drogiej odsłonie mama na myśli serię np. 479, czy 579, można taniej o 300zł, czyli poprzednią nadal będącą w sklepach 477, lub 577.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładając więc amplituner pionier vsx 529 -1300 zł znalazłem info ale nie wiem czy prawdziwe że różni się on od modelu vsx424 tylko opcjonalnym adapterem wifi jesli to prawda to wolałbym zaoszczędzić te 300 zł dla odtwarzacza blueray gdzie jest wifi.
zostaje mi 2 tys na głośniki i suba
w tej cenie jest sporo kolumn frontowych "dużych" z serii Heco victa prime, zostałoby na suba lub satelity

Czy nie lepiej od razu zakupić takie fronty zamiast małych satelitów? dla ukłądu 2.1.
lub jeszcze dołożyć satelity Heco Victa II 301 500 za parę?

czy może ta półka Heco jest za słaba? bo mocowo i z budowy wyglądają obiecująco..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam wszystkich i chciałbym prosić o pomoc w doborze optymalnego zestawu nowego kina domowego 5.0 lub 5.1 całość z Blue-ray, dotychczas użytkowałem przez blisko 10 lat zestaw kupiony w mediam... Samsung HT DS 900 i "dawało radę" (grało, była jakaś przestrzeń i jakiś bass) jednak teraz chciałbym zakupić coś lepszego.

Zestaw będzie w salonie o powierzchni 45 m, jednak salon ma kształt w literę L, oczywiście cały zestaw, tv 50" i fotel widza zlokalizowany będzie w jednym "prostokącie".

Przeznaczenie: 80 % filmy (lubię w dźwięku przestrzeń), 20% muzyka z płyt audio.

Przy takiej powierzchni i przeznaczeniu - pomysł z systemem opartym na subwoofer i małe kolumienki to nieporozumienie (no chyba że kupisz tego typu zestaw w cenie 5-10 tysięcy za same kolumny).

Mariolli
Dobrze się zastanawiasz nad pomysłem kupienia dużych kolumn podłogowych.
Jacek75 dobrze napisał odnośnie amplitunera, że jako minimum trzeba szukać serii 5xx (choćby ten Pioneer).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wyjaśnię że Quantum 673 nie są małymi kolumienkami , abyś się nie zasugerował postem RoRo . Bo to całkiem spore głośniki standowe i mają zdolność do nagłośnienia całkiem dużych pomieszczeń lepszą niż niejedne kolumny podłogowe. Są w stanie grać naprawdę głośno z dobrze rozciągniętym energicznym basem. Jednak model wolnostojący 675 z dwoma głośnikami basowymi z całą pewnością był by lepszy na kolumny przednie lewy i prawy przy tak dużym pomieszczeniu. Dzięki takiemu kształtowi odległości od głośników nie są zbyt duże i nie należy go traktować jak pomieszczenie regularnie prostokątne o tej samej powierzchni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A ja wyjaśnię że Quantum 673 nie są małymi kolumienkami , abyś się nie zasugerował postem RoRo . Bo to całkiem spore głośniki standowe i mają zdolność do nagłośnienia całkiem dużych pomieszczeń lepszą niż niejedne kolumny podłogowe. Są w stanie grać naprawdę głośno z dobrze rozciągniętym energicznym basem.

A ktoś mówił, że to są "małe kolumienki"???
Magnaty 673 mają spory głośnik niskośredniotonowy (17 cm) i w miarę spory litraż.

Cytat

Mam pewną sugestię. Jeśli kupujesz dość słaby amplituner to lepiej dobrać do niego maleńkie plastikowe satelity i subwoofer niż podłączać do niego duże kolumny frontowe.

To przecież Ty napisałeś! O ile zgadzam się z sensem nie podłączania pod słaby amplituner dużych kolumn - to nie zgadzam się na małe kolumienki w takim pokoju icon_wink.gif

Jak wyżej - bo do Magnatów 673 się nie odnosiłem...

Cytat

Jednak model wolnostojący 675 z dwoma głośnikami basowymi z całą pewnością był by lepszy na kolumny przednie lewy i prawy przy tak dużym pomieszczeniu.

Masz rację - bo o to chodzi, by wybrać model lepszy icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...