Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego -5.1 budżet ok 3 tys


marioIII

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dzięki za owocną polemikę icon_smile.gif z takich wymian opinii laik jak ja najwięcej czerpie.

W takim razie zacznę budować zestaw od vsx 529
Zostaje mi jakieś 2 tys na kolumny, dokładnie w tej kasie jest: zestaw Jamo 628 lub 626 z subem
korci mnie 628 icon_wink.gif :
dane producenta:
Konstrukcja 3- drożna, 5- głośnikowa, TYLNY bass-reflex
Głośnik niskotonowy 10" ( 25 cm)
Gł. średniotonowe 3x127 mm
Gł. wysokotonowy kopułka tekstylna 25 mm.
Moc maksymalna 240 W
Moc znamionowa , ciągła 150 W
Efektywność 90 dB
Pasmo przenoszenia 37 - 20. 000 Hz
Impedancja 6 Om
Bi - WIRING
ZACISKI ZŁOCONE
Waga 51 kg (para)
Wymiary : wys 1134, szer 190, głęb 380 mm

Głośnik centralny Jamo S62CEN:

Konstrukcja 2- drożna, tylny bass-reflex
Głośniki nisko-średniotonowe 2x 102 mm
Gł. wysokotonowy kopułka tekstylna 25 mm.
Moc maksymalna 130 W
Moc znamionowa , ciągła 80 W
Efektywność 87 dB
Pasmo przenoszenia 75 - 20. 000 Hz
Ekranowany magnetycznie
Impedancja 6 Om
Waga 5,2 kg
Wymiary : wys 133 , szer 400, głęb 210 mm

Kolumny tylne Jamo S622:

FABRYCZNIE PRZYSTOSOWANE DO POWIESZENIA NA ŚCIANIE
Konstrukcja 2- drożna, tylny bass-reflex
Głośnik nisko-średniotonowy 102 mm
Gł. wysokotonowy kopułka tekstylna 25 mm.
Moc maksymalna 130 W
Moc znamionowa , ciągła 80 W
Efektywność 87 dB
Pasmo przenoszenia 80 - 20. 000 Hz
Impedancja 6 Om
Waga ok. 6 kg (para)
Wymiary : wys 240 , szer 133 , głęb 210 mm

Co powiecie na to? miałbym kpl zestaw a jeśli braknie basu (ponoć ma go nie zabraknąć wg producenta i recenzji) to sub w przyszłości
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów cytujesz te dane techniczne z których nic nie wynika icon_wink.gif a w kolumnach zwłaszcza.
Co do twojego poprzedniego zapytania że może jednak lepiej tańszą serię 4xx a nie 5xx bo seria 5xx ma tylko dodatkowo wifi, no to kolego pojechałeś, albo faktycznie zlewasz swój icon_eek.gif temat i poczytaj ( dokładnie ) wykaz opcji i funkcji odtwarzanych formatów audio, wejść, kodeków itd itp.na zasilaczu kończąc -> http://www.pioneer.pl/pl/products/42/98/40...amp;__P21=68825

Co do niskich tonów to z pioneer i jamo nie powinno ich zabraknąć, choć sporo zależy od dobrej adaptacji akustycznej salonu, jak masz "gołe ściany i podłogę" może być spory bałagan, brak precyzji i pogłosy w dźwięku , odbicia wyższej średnicy. No ale to kwestia ustawienia sprzętu-kolumn ( głośnik basowy outside lub inside) względem ścian i urządzenia pokoju ( dywan, zasłony itp.)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem, różnice między 529 i 424 i faktycznie warto dopłacić te 300 zł choć gotowych schematów dla ustawień audio mają akurat chyba tyle samo... ale za to mają więcej odczytywanych formatów plików i kilka innych rzeczy icon_wink.gif w tym adapter wifi w cenie.

co do kolumn stać będą na gołym parkiecie, ściany gołe icon_lol.gif nie licząc szalików koszulek i kilku flag bo jest to tatusiowy pokój rozrywki z bilardem i piłkarzykami no i beczką na alkohol icon_mrgreen.gif

Dywanów i zasłon nie będzie, sufit częściowo w drewnie.

S4Home rozwiń swoją myśl, czego nie dostarczy mi ten pionier co da yamaha? - jest on w uzasadnionym przypadku także do osiągnięcia dla mnie.


Panowie proszę o opnię pionier vsx529 kontra yamaha RX -V479 ? bo negocjuje właśnie raty 50 x ... prawdziwe % icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer ma mocniejszy, masywniejszy niższy dół, a tego nie powinno Ci brakować już z tymi jak pisałeś jamo 626. Yamaha gra bardziej dźwięcznie w górze, nieco muzykalniej, co z tymi jamo może być na in plus.
Cena pioneera 529 jest dość podobna do yamahy serii 377 i w takim zestawieniu pioneer jest tu lepszy, dużo wydajniejszy daje rade z dużymi kolumnami, S4Home sugeruje model yamahy 479, więc sporo droższy pozostaje mieć nadzieje że też jednak sporo lepszy i mocny.
Ja też gdy musiałbym słuchać muzyki na kinie domowym wolałbym bardziej yamahę 677, niż pioneera np. 824, oczywiście z odpowiednimi kolumnami, jednak dla miłośnika kina i w ograniczonym mocno budżecie nieco więcej daje pioneer.
Najlepsza rada, jeśli podchodzisz do sprawy poważnie... i nie kupujesz sprzętu na pół roku, w sklepie chętnie podłączą ci yamę i pionką ( porównywalne klasą ) różnicę brzmienia łatwiej wyłapiesz na dwu kolumnach w trybie stereo, bo nikt nie doradzi lepiej niż twoje własne uszy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja wiem że Ty to wiesz Roman icon_smile.gif wyjaśniłem tylko marioIII aby nie uważał tych kolumn za małe. W pewnym monecie chciał użyć naprawdę małych kolumn i sam mówiłem że w ostateczności można coś takiego uznać za rozwiązanie tymczasowe do czasu aż kupi właściwe kolumny.

MobyDick,
to faktycznie wyjaśnia sprawę.

Bo jakby ktoś to źle zinterpretował i chciał traktować małe kolumienki tylne np. Jamo S622 z 10cm głośniczkiem (jakieś dwa razy mniejsze od tych Magnatów 673 które proponowałeś) jako pełnoprawne kolumny na przód to by było totalne nieporozumienie.

Mariolll
zastanów się nad dywanem (czy wykładziną), bo warto powalczyć o ten element wystroju w tym pokoju! Może uda Ci się przekonać rodzinę?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeczytałem temat i podłącze się ponieważ mam podobny "problem" jak autor tematu.
Planuje zbudowanie kina domowego, jako że majętny nie jestem muszę to zrobić na raty.
W pierwszej kolejności chcę kupić amplituner i kolumny stereo a za jakiś czas resztę.
Budżet to ok 3000 na amplituner i jak najmniej na kolumny (do max 2000).
W oko wpadła mi yamaha rx-v679 i jadę jej posłuchać w sobotę, jednak dziś znalazłem na alledrogo model a740 w podobnych pieniądzach.
Czy jest między nimi słyszalna różnica?
Czy zapewnienia yamahy o wypasionych komponentach, oraz powalającej jakości dźwięku w serii "A" to pic na wodę?
Czy do 3000 można kupić amplituner lepiej grający?

Jako że pokój nie jest zbyt duży w grę wchodzą małe podłogówki, a przynajmniej tak mi się wydaję.

Amplituner chciałbym żeby był nowy natomiast kolumny nie koniecznie.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rx-v679 i a740 to dość porównywalne klocki. Ten drugi jest na rynku dłużej i przy porównaniu warto zastanowić się nad jego możliwościami. Rx-v777 i 779 powinny być bardziej porównywalne z tym amplitunerem. Jednak bardziej warto je kupić. A740 pojawił się w sprzedaży kiedy najwyższy model rx-v zaliczał się do linii 6xx.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roro wykładzina to nie problem, z resztą od kilku lat leży zwinięte z conforamy ok 100m2 i to całkiem gruba icon_mrgreen.gif więc czas ją przyciąć i rozwinąć tym bardziej, że na sobotę zaplanowano mi dostawę zakupionego dzis wieczorkiem zestawu icon_biggrin.gif
czyli zgodnie z moim wykreowanym stanowiskiem, będzie to pionier vsx 529 z kolumnami jamo 628 w zestawie 5.0
pozostaje mi jeszcze zakupić kable 2x2,5 mm, zastanawiam się czy dla tylnych głośników nie wystarczą posiadane i przeciągnięte pod podłogą kable 2x1,5mm?


Panowie dziękuję za cenne rady icon_wink.gif

ps. nie omieszkam dzielić się wrażeniami z eksploatacji i ewentualnej rozbudowy o blueray i suba (jesli braknie bassu).
co do rat udało mi się zakupić w 50 faktycznie absolutnie bezkosztowo o co dziś wcale nie tak łatwo icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy jest zauważalna różnica między 679 a 777 lub 779?
Pytam bo to mój pierwszy sprzęt za takie pieniądze i chce kupić najlepszy sprzęt w tym przedziale cenowym.


Kolego,jestem świeżo po zakupie Yamahy 779.Jestem bardzo zadowolony z zakupu.Moje stare głośniki przeżywają drugą młodość.Ma wszystko czego dusza zapragnie.Dobry rabat możesz uzyskać od Q21.Jeżeli Yamaha to tylko 779 (chyba,że ci się uda kupić nową 777)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czy jest zauważalna różnica między 679 a 777 lub 779?
Pytam bo to mój pierwszy sprzęt za takie pieniądze i chce kupić najlepszy sprzęt w tym przedziale cenowym.


Seria 7xx jest z tego co wiem o pól kilograma cięższa w ostatnich wydaniach od 6xx co powinno zaowocować większym transformatorem o większej wydajności prądowej. Jednak największą zaletą jest to że seria 7xx posiada wyjścia pre-out na zewnętrzne końcówki mocy. Pozwala to np. podłączyć pod kanały główne porządny wzmacniacz stereo. Wtedy odciążony zasilacz amplitunera zyskuje w napędzaniu pozostałych kolumn. W ogóle możemy zstępować wbudowane końcówki mocy końcówkami zewnętrznymi. To poważna zaleta dla kogoś kto che rozbudowywać swój sprzęt w przyszłości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

czyli zgodnie z moim wykreowanym stanowiskiem, będzie to pionier vsx 529 z kolumnami jamo 628 w zestawie 5.0
pozostaje mi jeszcze zakupić kable 2x2,5 mm, zastanawiam się czy dla tylnych głośników nie wystarczą posiadane i przeciągnięte pod podłogą kable 2x1,5mm?

Wystarczą na tył te 1.5mm^2, więc nie musisz kombinować i puszczać innych kabli...

W komplecie JAMO jako tyły masz pewnie model S622? Czyli nieduże kolumienki z głośnikiem średnioniskotonowym 102mm.
A co do subwoofera - pewnie nie będzie na razie potrzebny (fronty mają spory dziesięciocalowy głośnik niskotonowy), ale mimo wszystko do kina może być przydatny (to już zależy jak kto lubi).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, w takim razie chyba będzie 779. A jakie kolumny do tego polecacie? Patrzyłem na używane, w mojej okolicy są radmor ls 30, aa mimas, tonsil maestro 2 180 oraz mnóstwo firm które mi nic nie mówią... Z nowych kilka osób zachwalało pylon pearl 25. Jak pojadę posłuchać w sobotę to coś czuje że będą chcieli wcisnąć jak najdroższe...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Planuje zbudowanie kina domowego, jako że majętny nie jestem muszę to zrobić na raty.
W pierwszej kolejności chcę kupić amplituner i kolumny stereo a za jakiś czas resztę.
Budżet to ok 3000 na amplituner i jak najmniej na kolumny (do max 2000).




Cytat

Super, w takim razie chyba będzie 779. A jakie kolumny do tego polecacie? Patrzyłem na używane, w mojej okolicy są radmor ls 30, aa mimas, tonsil maestro 2 180 oraz mnóstwo firm które mi nic nie mówią... Z nowych kilka osób zachwalało pylon pearl 25. Jak pojadę posłuchać w sobotę to coś czuje że będą chcieli wcisnąć jak najdroższe...


- Planujesz kupić naprawdę dobrej klasy,mocny, najnowszy amplituner 779 i jakieś tam kolumny, nawet piszesz jak najmniej na kolumny, jaki w tym sens ? Aby je kupić i zaraz sprzedać( majętny jesteś), a może lepiej ułożyć budżet. Czy może model z przed liftu 777, lub nowy 679- też bardzo dobry, a z 650zł w kieszeni. Jak pisał Moby Dick jak planujesz kupić dobry wzmacniacz stereo weź model 779, ale słuchałem 6xx na dobrych dużych kolumnach i było bardzo dobrze.
-Dźwięk i klasa najlepszego amplitunera, wzmacniacza nie naprawi kulawego dźwięku byle jakich kolumn, lub dobrych, a źle dobranych do gustu.
To że nie znasz firmy Tonsil może i dobrze icon_wink.gif jak miałbyś wtopić w maestro 180... Dobrze też że planujesz na raty kompletować, bo może kupisz coś lepszego jako kolumny frontowe do stereo, a potem uzupełnisz tej samej firmy kolumnami efektowymi ?
- To że ci wcisną w sklepie najdroższe to jeszcze nie dziwi i nie tragedia, oby były też dobrze dobrane. Choć jak nie umiesz się targować mocno to przepłacasz na dzień dobry, lepiej coś z giełd i ogłoszeń na portalach audio, tam można kupić nieraz na gwarancji, lub igiełki.
Może napisz jaki ten salon duży, bo nie zauważyłem opisu, a to istotne przy wyborze. Bo może nie potrzebny aż model 779 skoro normalne gabarytami podłogowe kolumny, z drugiej strony wstawienie kolumn jak amerykańska lodówka do małego pokoju mija się z celem, przepłacasz, a dźwięk się dusi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie ma jednoznaczniej odpowiedzi. Jednemu słuchaczowi wystarczą do tego "altusy" i powie że lepszego dźwięku na świecie mieć nie można icon_wink.gif icon_lol.gif Z drugiej strony powyżej pewnego poziomu cen, przyrost jakości np. kolumn nie jest już tak jednoznacznie duży, jak w przypadku wyrobów tańszych. Mając kupić dwie kolumny za 1000zł dołożenie i kupienie pary innych za np. 1700zł to jak muzyczne objawienie, natomiast dołożenie tych samych 7 stówek przy budżecie już nawet 4-6tys. nie wspominając o dużo wyższych kwotach niekoniecznie coś wniesie, albo nie tak jak potrzeba .
Jeśli nie musisz mieć na jutro, poszukaj ogłoszenia na portalach typu hi fi giełda, może audio stereo, towary ex-demo z salonów, oczywiście aukcje typu olx itp.
Może się okazać że w cenie pary jakiś maestro 180, kupisz np. roczne na gwarancji pokroju Monitor audio BX6 ( potem dokupisz efekty np. bx1) nowe Bx5, czy lepszej klasy RX6, czy ładne Dali zensor 7 za trochę ponad 2 tys. Magnat quantum 675, oczywiście to tylko luźne przykłady.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariolll jak wyjaśnił ci kolega Yamaha jest bardziej dźwięczna. Ma więcej energii w graniu. Nie zmienia to faktu że Pioneer właśnie walczy z ceną. biorąc pod uwagę że decydujesz się na raty 50 to nie zmienia to chyba drastycznie miesięcznej raty?

ImFunnyMan różnica miedzy 679 i 779 w dźwięku jest subiektywna, Seria 7 gra niewiele lepiej. Rożnica polega na 2 wyjściach HDMI nieco innej budowie wewnątrz urządzenia i możliwości rozbudowy (wyjścia pre out). Biorąc pod uwagę ceny polecam dołożyć.

A jakiej muzyki słuchasz? Sprzęt ma być tylko do kina 100% czy czasem siądziesz i coś posłuchawszy? (mp3, FLAC, radio FM, Radi internetowe?)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki za odpowiedź, jako że w zwyczaju mam słuchać mądrzejszych od siebie mam pytanie, jakim budżetem trzeba dysponować żeby nie marnować potencjału 679/777/779?

Salon ma 25m


Kwota za ile kupujemy kolumny nie jest jeszcze wyznacznikiem ich jakości. Za określoną kwote mozan kupić kolumny lepsze jeśli są używane lub z jakichś wyprzedaży poekspozycyjnych jak już wspomniał tu kolega można kupić coś lepszego. Większa obudowa zwykle sprzyja wyższej cenie. Większa ilość głośników również. Jednak kolumny z większa ilością głośników zwykle są w stanie grać głośniej. Pisze że zwykle , bo lepsze głośniki tej samej wielkości mogą grać lepiej i głośniej bez zniekształceń.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='S4Home' date='15.10.2015, 09:42 ' post='141866']
Mariolll jak wyjaśnił ci kolega Yamaha jest bardziej dźwięczna. Ma więcej energii w graniu. Nie zmienia to faktu że Pioneer właśnie walczy z ceną. biorąc pod uwagę że decydujesz się na raty 50 to nie zmienia to chyba drastycznie miesięcznej raty?


niby nie dużo na racie ale 500 zł drogą nie chodzi bo już za 600 zł będę mógł dorzucić sobie w ratę kamerę sportową sony, grosz do grosza i raty rosną a jeśli przyjdzie jeszcze chęć zakupu suba i BLR...... icon_wink.gif

dodatkowo u mnie będzie to jednak grało więcej jako kino niż muzyka więc myślę i mam nadzieję , że wybrałem odpowiednio, już niebawem próby...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak muzyka też i to sporo to nie bagatelizuj kolumn, o czym wcześniej już pisałem. Warto poszukać na front czegoś lepszego nawet ex-demo, czy używka, potem uzupełnić efekty. Jak lubisz detaliczniej w górze kup Monitor audio bx5 lub 6, a potem efekty bx1, jak chcesz więcej dołu to np. Quantumy 675, lub 677, lub udane Dali zensor 7 , a potem jakieś serii 1.
Jak będziesz kupował ampli w jakimś sklepie to często są oferowane kolumny Yamaha ns555 posłuchaj i oceń co Ci pasuje, według mnie grają one dość detalicznie i ofensywnie, warto zabrać swoją skłądankę i posłuchać czy w jakimś aspekcie niedomagają może icon_wink.gif Jednak w swej cenie ok. 1700zł są dużo lepsze niż maestro 180, jednak do np. Dali 7 im daleko, tak jak do innych markowych, w każdym razie grają inaczej, co kto lubi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...