Skocz do zawartości

Zestaw kina domowego -5.1 budżet ok 3 tys


marioIII

Recommended Posts

Mam już przygatowane kilka kawałków do odsłuchu icon_smile.gif Problem z kolumnami jest taki że nazwy mi nic nie mówią, wiem tyle co przeczytam a w mojej okolicy ciężko o coś co polecacie . Pisałem dziś do gościa w sprawie bx6 facet mieszka za "miedzą" i czekam na odpowiedź. Chce je sprzedać za 2k. Zależy mi na czystym, naturalnym brzmieniu.

Mam możliwość kupna bx6 za 2000 ( używki ) czy ktoś miał okazję ich słuchać na 679/779?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Onkyo robi dobre amplitunery AV i właśnie z Yamahą konkuruje najbliżej . Zwykle maja dość podobny charakter brzmienia. Wydaje się być odpowiednikiem właśnie Yamahy rx-v679. Jednak w stosunku do Yamahy 777 i 779 brak mu wyjść pre-out poza wyjściami na 2 subwoofery

Większość amplitunerów ( przynajmniej tych trochę lepszych ) posiada takie magiczne przyciski omijające niepotrzebne układy dla poprawy dźwięku. Yamaha również.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dziś Yamahy 679 oraz 779 na kilku kolumnach tj. MA Bronze 6, Silver 6, Silver 2 oraz Heco Music Style 500. Heco z nich wszystkich brzmiały najlepiej zwłaszcza w połączeniu z 779, Byłem zdziwiony że Bropnze i Silver zagrały tak słabo... W przyszłym tygodniu posłucham jeszcze a850 i zobaczymy co będzie lepsze v779 vs a850.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam, nadal kompletuje swoje kino domowe i mam pyt. o Pioneer BDP-170 czy ten odtwarzacz będzie odtwarzał płyty CD z audio?
na str producenta nie ma w opisie takiej płyty.

Moje 529 z kolumnami 628 spięte gra, brzmi to "ładnie" , jednak póki co brakuje mi basu głębszego (na filmach, szczególnie jak nie mam za głośno dzwięku) ale chyba poczekam jeszcze aż głośniki się wygrzeją, jak nadal będzie mało, wskoczy sub z oferty Jamo.
Czeka mnie jeszcze położenie wykładziny dywanowej na podłogę specjalnie na potrzeby kina, bo teraz pogrywa na barlineckich deskach.

W zestawie znalazł się adapter wifi, mam pyt czy to wifi można sparować ze smartfonem? bo w instr nie ma o tym, tak jakby nie było takiej możliwości.

Zastanawiam się też czy nie powinienem dla poprawy niskich tonów zmienić ustawienia (w fazach?) dla frontów, skoro suba nie ma i chodzi na 5.0. Póki co operuje gotowymi schematami w pionierze oraz kilkoma aktywnymi opcjam jak choćby loudness.
testuje...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Słuchałem dziś Yamahy 679 oraz 779 na kilku kolumnach tj. MA Bronze 6, Silver 6, Silver 2 oraz Heco Music Style 500. Heco z nich wszystkich brzmiały najlepiej zwłaszcza w połączeniu z 779, Byłem zdziwiony że Bropnze i Silver zagrały tak słabo... W przyszłym tygodniu posłucham jeszcze a850 i zobaczymy co będzie lepsze v779 vs a850.



Rożnica pomiędzy 679 Yamahy a Onkyo 646 jest subiektywna. Oba amplitunery są dobre. Kwestia detalistycznej różnicy w brzmieniu.
Biorąc pod uwagę cenę/jakość to MA nie wypadają najlepiej. I tu sie zgodzę że Heco potrafią zaskoczyć.

Widze ze znacząco powiększyłeś budżet z zakładanego 3000 zł do 3000 zł na sam amplituner icon_smile.gif

Daj znać jak coś wybierzesz postaramy się coś z tym zrobić.

"Witam, nadal kompletuje swoje kino domowe i mam pyt. o Pioneer BDP-170 czy ten odtwarzacz będzie odtwarzał płyty CD z audio?
na str producenta nie ma w opisie takiej płyty."

Marioll

tak ten odtwarzacz czyta Audio CD. i To jest na prawdę dobre urządzenie w swojej klasie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wszystkie odtwarzacze BD tak jak i DVD odtwarzają płyty CD.

Na stronie producenta są na ten temat informacje:
Odczyt DVD-Video, VCD, CD i USB:
• AVCHD, SACD
• BD-ROM, BD-R/-RE
• CD-RW, DTS-CD
• DVD-RW, DL/-RW (Tryb Video, Tryb VR)
• DVD+R/+RW, DL/+RW (Tryb Video)
Formaty plików:
• AVI, DivX, FLV, MP4, WMV i 3GP
• MP3, WMA, AAC, WAV, Monkey's Audio oraz FLAC
• JPEG, GIF, MPO i PNG

Odtwarzacz faktycznie dość ładnie wygląda i jest dobrze wyposażony. Ma np. wyjście analogowe ( co jest rzadkie obecnie w tego typu urządzeniach ) Jednak do amplitunera lepiej go nim nie podłączać.
Z tego co wiem ma skłonności do zawieszania się.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, zakupiony i faktycznie podobno przywiesza zabrudzone płyty nawet na 2-3 min ..
tym czasem do kina dorzuciłem dziś dysk zew 1 TB i listwę antyprzepięciową
Z uwagi na pojawienie się dzisiaj zwiastuna Star Wars, trzeba obejrzeć całą sagę od początku .. wobec czego, będąc z natury nieco "niecierpliwym" jutro odbieram też suba z rodziny Jamo (210), myślę, że jednak 5.1 to nie 5.0 i scena się ładnie dopełni.

Plany budżetowe zmodyfikowano icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie powiększyłem budżet z czego żona nie jest zadowolona. Dzisiaj byłem na odsłuchu v779 oraz a850 na Heco 500 oraz 900. I cytując klasyka "jestem bardzo zaskoczony" wrażeniami. Zacznę od amplitunerów, wcześniej porównywałem 679 z 779 i w mojej ocenie 779 gra lepiej (ale minimalnie) na Heco 500. Gdy podłączyliśmy 779 do Heco 900 byłem zniesmaczony basem, był mało precyzyjny, niekontrolowany i co mi najbardziej przeszkadzało, było go dużo za dużo. Po tym teście już miałem zrezygnować z 900tek i podłączyliśmy a850 do Heco 500. A850 i 500 grały jak dla mnie rewelacyjnie wszystkiego pod dostatkiem, klarowność oraz separacja poszczególnych dźwięków były imponujące. I przyszedł czas na a850 i Heco 900, to z czym 779 nie był w stanie sobie poradzić (bas) a850 okiełznał bez problemu. Powiem tak a850 "chwycił za mordę" bas i odpowiednio go zdyscyplinował, było oczywiście go więcej niż na 500 ale stał się kontrolowany, i precyzyjny.

Na koniec dodam że jestem początkujący w tematyce audio i mój opis pewnie wydaje się dziwny dla znawców tematu, ale na razie nie potrafię inaczej opisać tego czym zaczynam się fascynować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje vsx 529 spiąłem przez HDMI z BD 170 no i dopiąłem suba jamo 210 teraz scena brzmi lepiej na filmie ale pojawił się inny problem mianowicie brak dźwięku z TV na kolumnach, do tej pory podawał sygnał miałem go połączonego przez hdmi out w TV do hdmi w amplitunerze out/in oraz był połączony tv z apmplit przez kabel optyczny, teraz kabel opti wyjęty bo w sumie po co ale dzwięku nie mogę znaleźć co więcej po wrzuceniu optyka z powrotem dzwięku z tv na kinie brak. O co kaman? Nie wiem może coś w ocpjach przełączyłem?? ale już szukałem i wariantowałem nadal nic.

ps. wskoczyła też wykładzina a fronty obróciłem niskotonowym na zew już po tym zabiegu był lepszy bas , teraz pracuję nad ustwieniami suba bo późno się odzywa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy przewód HDMI umożliwia dwustronną komunikację audio czyli ARC. Spotkałem się z opiniami że zdarzają się na rynku takie przewody które zgodnie z opisem powinny tak działać lecz jednak tego nie robią. Kiedy taki mechanizm nie działa ( bo nie od początków HDMI coś takiego było możliwe ) należy podłączyć dźwięk z TV właśnie przewodem cyfrowym dla dźwięku. W tym przypadku optycznym. Telewizory z reguły posiadają tylko wejścia HDMI . Jedno z nich może obsługiwać ARC i do niego należy podłączać amplituner.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardziej prawdopodobne że w menu telewizora zostało wyłączone wyjście cyfrowe. Zwykle jest taka opcja. Sam światłowód może nie działać kiedy nie przylega dokładnie w gnieździe. Jednak czerwony kolor światła powinien być widoczny na wyjściu z TV i na końcu światłowodu od strony odbiornika.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...