Skocz do zawartości

Jaką kartą dzwiękową uzyskam jakość jak w Macbooku?


Recommended Posts

Witam

Posiadam głośniki HarmanKardon Soundstick III ( wiem nie są jakies za bardzo wybitne) jednak na macbooku pro grały cudownie ,zadowalały mnie w 100%. Piękne mocne brzmienie przy maksymalnej głośności nic nie trzeszczało itp.
W macbookach pro podobno jest układ Cirrus Logic CS4206B Audio codec.

Kiedy zakupiłem komputer PC z płytą główną MSI z97 gaming 3 z układem ALC1150 głośniki straciły bardzo dużo na jakośći.

Zastanawiam się ile musiałbym wydać, żebu uzyskać to co oferował Macbook i czy w ogóle jest sens.

Układ AIMSC8000 obecnie za 139 zł zbiera dobre opinie i podobno posiada ten sam dak co Autiotrack HD2.


Warto zakupić ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a FIio E10 ???
Cena już trochę większa tych Daców jednak nie wiem czy dla takich głośników warto kupować Dac za ponad połowę wartości głośników icon_biggrin.gif

Jestem bardo zielony w sprawach Audio, przypuśćmy że kupię ten DAC i czy wtedy będe mógł np podłączyć do niego telefon jako zródło a on poprawi mi jakość dzwięku i prześle do głośników ?? Czy to tylko zadziała na usb do PC ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym FiiO jest Wolfson + Tenor , także i tak +100% poprawy w stosunku do zintegrowanej , którą masz na płycie głównej.
Moim zdaniem będzie lepiej od Cirrusa, aczkolwiek na Wolfsonie jest zawsze trochę więcej niskich tonów.
Ja kiedyś podpiąłem Prodigy Cube do Microlab Solo 6c i była bajka, a też to było połową wartości.
Obecnie ten DAC gra u mnie do dzisiaj bo lepsze kosztują już od wiele drożej,także na razie nie wymieniam.
(wymieniłem w tym tylko wzmacniacz opamp)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Prodigy to on przesyła sygnał poprzez USB.
Jeśli posiadasz wyjścia cyfrowe na płycie głównej to możesz się równie dobrze zastanowić nad FiiO D03k Taishan.
Do niego podłączysz urządzenia które przesyłają sygnał z coax i spdif ( w tym także zintegrowana dźwiękówką)
Zobacz ofertę: FIIO D3 D03 D03K KONWERTER DAC TAISHAN WYSYŁKA 0ZŁ
http://allegro.pl/showItem2.php?item=5560458718
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prodigy Cube powinno dać się podłączyć do telefonu z OTG pod kontrolą systemu Windows 10. Jednak jeśli jest w nim Android nie będzie to raczej możliwe. Jeśli chodzi o IPhona to tego nie wiem. Wszystko to kwestia możliwości podłączenia do portu USB i odpowiedniego oprogramowania. Ta karta nie działa jak pasywny wzmacniacz słuchawkowy.

Cytat

Super bardzo mi pomogłeś, jest jeszcze Maya U5 ale to już o wiele niższa półka. W takim razie zakupie chyba tego Prodigy Cube tylko zastanawiam się czy będę mógł go podpinać np do telefonu i innych różnych odbiorników dzwięku icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...