Skocz do zawartości

Zakup sprzętu do stereo + podłączenie pod TV


flangernator

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich. Pragnę zakupić sprzęt, który będzie mi służyć do odsłuchiwania muzyki oraz podłączenia po TV (filmy).
Nie mam zbytnio wiedzy więc chciałbym skorzystać z Waszej jako pomocnej dłoni. Wymagania jakościowe dźwięku zakładam średnie bo pieniądze niewielkie.

Słucham m.in: Metal, Rock, Rock lata 60, Klasyka, Operowa, czasami Terrorcore.
Zależy mi aby jako tako odsłuchać płyty CD (ew. FLAC) oraz obejrzeć film ze wzmocnieniem dźwięku poprzez amplituner z głośnikami.
Zakup porządnych głośników zostawiam na "zaś" i będę miał zamiar przeznaczyć na nie około 1000 zł.

Zakładam budżet 400-500 zł (ewentualnie kilka groszy więcej) za sprzęt używany. Wymagane okablowanie mogę dokupić, dorobić mam lutownicę i wiedzę w lutowaniu łączeniu przewodów.
Zależy mi aby sprzęt miał pilota a najlepiej automatyczne wyłączenie po danym czasie czy też wyłączenie o określonej godzinie.
Co posiadam za sprzęt:
TV PANASONIC TX-47ASE650E / TX-47AS650E (3x hdmi, 1x Euro, 1x komponentowe, 1x cyfrowe wyjście optyczne, słuchawkowe)
Słuchawki Senheiser HD555
Głośniki Genius Sp-Hf1250X (230V)
Głośniki 5.1 3 Ohm (4 kolumny PS-FTQ25, centralny PS-CTQ25 , subwoofer PS-WTQ25) z zestawu kina domowego Samsung


Adnotacja która może być istotna. Mianowicie mam problem z niektórymi sprzętami gdyż przenoszą się szumy z zasilania sieciowego. Np. głośniki Genius mają dodatkowe zasilanie z 230V, gdy ktoś z domowników włącza gdzieś urządzenie elektryczne ja słyszę głośny trzask.
Nie wiem jak to naprawić ale problem polega na 2- żyłowych gniazdkach w całym domu. Informuję gdyż może to mieć wpływ na sprzęt.
Szczerze pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...