Skocz do zawartości

Podłączenie głośników do wejścia słuchawkowego na kacie dzwiękowej ?


Gontar

Recommended Posts

Witam

Posiadam głośniki 2.1 stereo Harman kardon SS które posiadają jedno wyjście słuchawkowe ( mini jack).
Posiadam MSIz97 z układem realtec 1150 i podłączałem wtedy te głośniki do wejścia ( line out)

Kiedyś miałem Macbooka i wtedy też podpinałem głośniki do słuchawkowego ( ale w sumie innego nie było)

Dzisiaj zakupiłem AIM SC800 , niestety ma ona wejście ( ze złotą przejściówką z jacka 6,5 na mini jacka ) i jest to wejście słuchawkowe jest tam wzmacniacz słuchawkowy itp.
Podłączyłem tam głośniki i grają pięknie mam wrażenie , że lepiej niż na macbooku a w porównaniu do ALC1150 to w ogóle miazga.



Jednak mam pytanie czy mogę zostawić to połączenie czy kupić adapter JACK - 2x wtyk RCA cinch i wtedy podłącze do ( line out right i lone out left). Jakość dzwięku będzie lepsza ??

Może wtedy ten ALC1150 grał słabo bo właśnie nie podłączyłem głośników do wejścia słuchawkowego (tam gdzie jest wzmacniacz słuchawkowy czy to zupełnie bez różnic ? )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...