Skocz do zawartości

Zestaw z głośnikami Wharfedale. Proszę o opinię


myncio

Recommended Posts

Witam wszystkich. Chciałbym zakupić zestaw do pokoju ok 20 m2 w cenie ok 3000zł , który początkowo ma się składać z amplitunera i dwóch kolumn podłogowych z możliwością rozbudowania do 5.1
Pierwszą opcją był amplitunera Denon AVR-X1100W + Jamo 628 (cały komplet 5.0) lecz gdzieś usłyszałem, że Jamo się od jakiegoś czasu zepsuło i nie warto w ten sprzęt inwestować dodam, że wygląd nie bardzo mi podpadł do gustu co i tak jest rzeczą drugoplanową.
Kolejną opcją i najbliższą mojego zakupu to amplituner Onkyo TX-NR535 (podobne opcje mniejsza cena) oraz głośniki Wharfedale Diamond 230 lub 10.6 i tu się zaczyna mój problem ponieważ nie wiem czym się różnią te kolumny od siebie pod względem specyfikacji bo napewno ceną 1700zł VS 2000zł. Proszę o opinię wytłumaczenie różnicy między kolumnami Wharfedale oraz ewentualne inne lepsze propozycje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał amplituner Yamaha RXV677 i kolumny Magnat Quantum 673.( Z powodzeniem można na mich oprzeć wszystkie kanały kd )
Te kolumny z powodzeniem dadzą sobie radę i w większym pomieszczeniu.
Przy większym budżecie mogły by być Magnaty Quantum 675.
Te kolumny dobrze współgrają z elektroniką Yamahy. Jednak do Amplitunerów Onkyo również pasują.
Z Pioneerami i amplitunerami kd Denona bym ich raczej nie łączył.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Zgadzam się z przedmówcą. Amplituner Yamah 677 lub jeśli zależy Ci tylko na kinie 479. Natomiast co do kolumn Magnat Quantum 675 / Tannoy V4i / Melodika BL 30.

Przekroczysz nieco budzet ale na wstępie będziesz juz zadowolony. Chyba że chcesz mieć system typowo kinowy wówczas możemy wybierać tańsze głośniki frontowe aby zmieścić się twardo w wyznaczonym budżecie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc bo w końcu ktoś mnie może objawić w takich sprawach a nie tylko samo dochodzenie na podstawie rozmów na forach.
Jeszcze jak ktoś by mi wytłumaczył czy lepiej kupić i dlaczego tańszy amplituner lepsze głośniki czy odwrotnie np. Yamaha 677 i Quantum 675 / czy Yamaha 479 i Quantum 677?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quantum 677 są w sumie bardzo podobne dźwiękowo do 675 i raczej nie warto dopłacać do modelu wyższego. Za to Yamaha 677 jest już wyraźnie lepszym amplitunerem od 479 . Cyfra 9 na końcu oznacza że to nowszy model od 477. Przy modelu 479 nie wychodził bym wyżej niż podstawkowy Magnat Quantum 673. Przy większej objętości przypadającej na głośnik potrzebna jest lepsza kontrola basu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeszcze jak ktoś by mi wytłumaczył czy lepiej kupić i dlaczego tańszy amplituner lepsze głośniki czy odwrotnie np. Yamaha 677 i Quantum 675 / czy Yamaha 479 i Quantum 677?



Zapewne należy unikać rozwiązań typu najtańszy amplituner KD i duże kolumny sądząc że kolumny będą grać, nie będą grać bo podstawowy i najtańszy amplituner ich nie napędzi. icon_biggrin.gif
Twój przykład z tzw. lepszymi kolumnami jest nieco bez sensu, bo kolumna quantum 677 od modelu quantum 677 nie jest lepsza tylko większa, ale "dźwiękowo" to ta sama klasa. Duże kolumny nie zawsze są lepsze zwłaszcza ulokowane w niedużym pokoju. Lepszy to jest np. M quantum od supreme , czy jakiś model kolumn marki X za 4 tys, od modelu za 1200zł.

Cytat

oraz głośniki Wharfedale Diamond 230 lub 10.6 i tu się zaczyna mój problem ponieważ nie wiem czym się różnią te kolumny od siebie pod względem specyfikacji bo napewno ceną 1700zł VS 2000zł.



Modele 10.6 , 10.7 to starsze modele obecne od kilkunastu lat na rynku, swoją drogą 10.6 często na wyprzedażach, a modele 230, 240 itd są nowsze. Według mnie te nowsze ( 230/240 ) grają bardziej masywnie, ciepło, choć to może kwestia moich przygodnych odsłuchów, bo jeden do jeden nigdy ich nie słuchałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

MobyDick dobrze Ci radzi. Lepiej wziać wyższej klasy amplituner: Yamaha 677, Onkyo 646/636, Denon X2100/x2200 i mniejsze 675 niż na odwrót.
Różnica w dzwięku pomiędzy kolumnami jest nieznaczna a miedzy amplitunerami spora.
Kolumny Magnata w swojej klasie są na prawdę godne polecenia, dobrze wykonane, mocne z otwartym brzmieniem.

W razie pytań pisz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...