Skocz do zawartości

Ampliuner + odtwarzacz do Pylon Audio Pearl 25


Data

Recommended Posts

Witam! Temat jaki jeden z wielu, potrzebna pomoc. Do kolumn Pylon Pearl 25 chciałbym zakupić amplituner i odtwarzacz.
Sprzęt miałby grać w pomieszczeniu ok 18 m2 na poddaszu, niższy sufit niż normalnie.
Przeznaczenie to zdecydowanie słuchanie muzyki, filmy i tv też, ale na drugim planie.
Muzyka najróżniejsza, od elektro, rock po filmową...mix jednym słowem.
Cena do jakiej miałbym się zmieścić to ok 2200-2500 zł
Nie mam zamiaru rozbudowy na 5.1 czy więcej, tylko stereo, tak aby maksymalnie wykorzystać głośniki.
Fajnie jakby sprzęt byłby biały, ewentualnie srebrny icon_wink.gif

Jeśli ktoś ma chwilę czasu, to dzięki za okazaną pomoc. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odtwarzaczach DVD z wyjściem analogowym zbyt wysokiej jakości dźwięku bym nie oczekiwał.
Jako wieloformatowy odtwarzacz lepiej sprawdzi się komputer. Nawet dość stary ( nie laptop ). Trzeba by go wyposażyć w jakąś przyzwoitą kartę dźwiękowa np. AIM SC8000. Można tez pomyśleć o DVD lub BD + DAC zewnętrzny.
Do oglądania filmów można kupić dodatkowo jakieś tanie DVD z wyjściem cyfrowym i DAC taki jak FiiO Taishan. Taki zestaw sprawdzi się w ogóle jako źródło dźwięku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rozumiem, że na tych odtwarzaczach płyt dvd nie odtworzę? Muzyka przede wszystkim, ale film też zdarzy mi się obejrzeć...



Odtwarzacz wymieniony przez MobyDick nie odtworzy plyt dvd. To jest typowy odtwarzacz Cd. Szukasz sprzetu nowego , czy moze byc tez uzywany w tej cenie? Koniecznie musi byc radio w zestawie?

Do filmow polecam rozwiazanie jak powyzej, czyli jakis blu ray lub dvd (zalezy co wolisz) z wyjsciem optycznym (Teraz i tak wszystkie je w sumie maja i mozna tanio cos dobrego dostac) i do tego dac FiiO Taishan. Sam mam podobne rozwiazanie jesi chodzi o filmy i sprawda sie znakomicie. Co do sluchania Cd oczywiscie odtwarzacz Cd. Jezeli nie chcialbys radia i wzmacniacz musi byc nowy to moze Yamaha as 501? Ma juz daca wbudowanego wiec podlaczasz po optyku od razu do wzmacniacza? To jest tylko propozycja rzucona na "sucho" gdyz oczywiscie nie wiemy jakie brzmienie preferujesz, moze cos opiszesz w tym temacie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Do oglądania filmów można kupić dodatkowo jakieś tanie DVD z wyjściem cyfrowym i DAC taki jak FiiO Taishan. ." icon_wink.gif

No takie rozwiązanie jest optymalne. Wilk syty i owca cała icon_smile.gif Co do brzmienia jakie preferuje...żaden ze mnie maniak dźwięku, ma po prostu "fajnie" grać. Byle moc amplitunera była dopasowana do głośników. Wersja z Yamaha mi się podoba, chyba że ktoś coś jeszcze zaproponuje.

Jeszcze jedno. Nie będę miał problemów z podłączeniem telewizora? Głupie pytanie, ale wolę zapytać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli bys rozwazyl sam wzmacniacz stereo to w zalozonej kwocie z nowego sprzetu mozesz zwrocic uwage na Denon Pma 720 i Denom Dcd 720. Tuner FM mozesz zawsze dokupic osobno, co prawda uzywany , ale za male pieniadze, a na dzwieku na pewno sie nie zawiedziesz icon_wink.gif.Moze jednak wolisz radio internetowe?
Roznica w dzwieku z Twoimi Pylonami miedzy rozwazana Yamaha a podanym przeze mnie denonem bedzie mniej wiecej taka, ze przy denonie uzyskasz brzmienie bardziej miekkie i cieplejsze , przy Yamaha bedzie bardziej dynamiczniej ale chlodniej , analityczniiej. Jest jeszcze Pioneer A30 , tu bys mial dzwiek pomiedzy Yamaha a Denonem. Jednak do niego wolalbym wziac Cd np Denona Dcd 720 chociazby na katologowanie mp3 z usb. Pioneer pd 30 tego katalogowania nie posiada niestety No ale wszystko zalezy czy sluchacz muzyki tylko z Cd , czy tez z mp3, moze flac?

Najlepiej bedzie jak umowisz sie gdzies w Salonie Audio na odlsuch. Twoje pylony jak i te wzmacniacze jak i amplitunery Yamaha sa bardzo poularne wiec nie powinno byc problemu z ich odsluchem i wtedy bys zadecydowal. Nie kupuj nic w ciemno.

Poza tym zasadnicze pytanie, ktore powinno byc wczesniej zadane: Czy Ty masz juz te kolumny, czy rozwazasz je kupic dopiero ? Jezeli je masz to odsluchiwales je z czyms, jezeli tak to z czym? Czy kupiles w ciemno?

Cytat

Co do brzmienia jakie preferuje...żaden ze mnie maniak dźwięku, ma po prostu "fajnie" grać.



Napisales , ze sluchasz m.in. Rocka, ja tez slucham tego gatunku i lubie brzmienie ciemniejsze z kopem z dobra podstawa basowa, nie lubie oszalalych, klujacych ucho talerzy perkusji, ktore mnie mecza po 20 min odsluchu. Moj znajomy tez slucha rocka ale woli brzmienie jasniejsze , bardziej analityczne, ze wspomnianymi talerzami perkusji na pierwszym planie, wiec jak widzisz podany rodzaj muzyki nie do konca jest wyznacznikiem do zlozenia zestawu icon_wink.gif Moze ukierunkowac , ale Twoj gust jest bardzo wazny w tym momencie, postaraj sie go opisac najprostszymi slowami , jak tylko mozesz icon_wink.gif

Jak widzisz w obu przypadkach gra fajnie ... dla posiadacza zestawu icon_smile.gif Tylko , ze jednemu sie podoba, a drugiemu juz nie icon_wink.gif A Tutaj ma sie Tobie brzmienie podobac icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Do tej pory telewizor był tylko w domyśle i nic o niem nie wiemy. Jakie ma wejścia i jakie ma wyjścia ?.


Telewizor ten najprawdopodobniej, nie starszy.
http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-...ue48j5510.bhtml



Poza tym zasadnicze pytanie, ktore powinno byc wczesniej zadane: Czy Ty masz juz te kolumny, czy rozwazasz je kupic dopiero ? Jezeli je masz to odsluchiwales je z czyms, jezeli tak to z czym? Czy kupiles w ciemno?


Jeszcze nie kupiłem, ale to jedyna rzecz na którą na pewno jestem zdecydowany. Te, nie inne.

Co do "ulubionych" dzwęków, to jakimś mega fanem basów nie jestem. Oczywiście bębnić też musi, ale bez przesady.Tak żeby np High Hopes, Pink Floyd dobrze grało, dobrze słychać było gitary icon_wink.gif Jestem posiadaczem starej, wysłużonej wieży Technics SC-EH500 http://ogloszenia.ox.pl/files/notices/2015...cs-16379887.jpg więc to będzie dla mnie duży skok, jeśli chodzi o jakość słuchanej muzyki icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu zapewne wielu na tym forum zacznie Cie przekonywać do używanych kolumn icon_smile.gif
A ja wspomnę że warto posłuchać Magnat Quantum 675 icon_smile.gif Niedawno można je było kupić za 1600 zł za parę , nowe.
Pylony Pearl mają jeszcze ta zaletę ze często można je kupić taniej w zestawach ze sprzętem Yamahy lub Denona.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jeszcze jedno. Nie będę miał problemów z podłączeniem telewizora? Głupie pytanie, ale wolę zapytać.



Nie bedziesz mial problemow. Po optyku z tv puscisz sygnal do wspomnianego juz wczesniej dac'a FiiO Taishan, a z niego przewodami rca do wejscia w wzmacniaczu , amplitunerze stereo..

Rezcz jasna jak wybierzesz jakis wzmacniacz z wbudowanym dac'iem wtedy FiiO juz jest zbedny icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Mała modyfikacja, a mianowicie zamiast Yamaha R-N500 chcę Onkyo TX-8150. Głośniki zostają te same + sub, narazie bez odwtarzawacza. Do lata polecę na usb.Wolę zainwestowac w lepszy amplituner, poczytałem o porównaniu tych doch modeli i wybieram Onkyo
Powinno być ok ? Moc wyjściowa 135W / kanał 6Ω, a Pylon 25 Moc muzyczna 150 W Moc znamionowa 95 W Impedancja nominalna 4 Ω
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zapewne wyposażenie tego amplitunera ma również duży wpływ na jego wybór.



Tak to, że jest 2.1 i ma kilka cech, których nie ma Yamaha. Popytałem też znajomego, który z tych dwóch by wybrał, zdecydowanie polecił Onkyo. Poczytałem trochę na temat i tak już zdecydowałem.
Co do kolumn, niestety nie mogę sobie pozwolic na razie na lepsze...od drugiej połowy zostałem poinstruowany "delikatnie', że mają być białe na wysoki polysk, jakie to moja sprawa, no i tak już chyba zostanę z tymi Pylonami. Już dosyć się nasłuchałem "nie mamy na co pieniędzy wydawać?" Sorry, ale tego nie przeskoczę, hehe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Powinno być ok ? Moc wyjściowa 135W / kanał 6Ω, a Pylon 25 Moc muzyczna 150 W Moc znamionowa 95 W Impedancja nominalna 4 Ω


Dane które podałeś nie mają wpływu, że zestaw zagra dobrze i będzie ok. Faktem jest natomiast to że Onkyo 8150 gra jako urządzenie dobrze, ma dobre wyposażenie i rozwiązania.
To że jest jak napisałeś jest 2.1 nie przekłada się, że musisz kupować subwoofer, bo w takiej konfiguracji (wcale niemałe kolumny, średniej wielkości pokój, fanem basu ponoć też nie jesteś) nie jest potrzebny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To że jest jak napisałeś jest 2.1 nie przekłada się, że musisz kupować subwoofer, bo w takiej konfiguracji (wcale niemałe kolumny, średniej wielkości pokój, fanem basu ponoć też nie jesteś) nie jest potrzebny.



To czy potrzeba mi bedzie wiekszej ilosci basu, wyjdzie w praniu. Jak bedzie mało, to bede myślał jak to uzupełnić
Dzięki za wszelkie porady icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo sprawdzić ze w polskich sklepach internetowych ten amplituner kosztuje powyżej 1700 zł ( np. na na redcoon.pl ), a 299 euro to ~1300zł. Łatwy wniosek że jeśli chcesz coś takiego nabyć to warto. Zapewne w podobnej cenie kupisz lepszy wzmacniacz. Tu masz jeszcze tuner DAC i funkcje sieciowe. Pozostaje tylko kwestia z czym to będzie grało i co lubisz.
Obawiam się ze nawet kupiony w Polsce może nie mieć polskiego menu. Jeśli jest wersja oprogramowania z menu w języku jaki chcesz powinno dać się ją wgrać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...