Skocz do zawartości

Microlab 7c


haiaw

Recommended Posts

No dzwoniłem do Komputronika, okazuje się, że do 14stu dni można je zwrócić ale jeśli nie kupowało się ich w salonie, tylko przez Internet... Ja zamawiałem przez net a odebrałem w salonie. Mogę jeszcze pokombinować z kierownikiem salonu, bo nie mogłem ich odsłuchać przed zakupem powiedzieli, że są za ciężkie i nie będziemy odsłuciwać. Centrala mi powiedziała, że przy odbiorze osobistym można sprawdzić sprzęt dlatego nie ma zwrotów ale jeśli nie miałem takiej możliwości, decyzję podejmuje kierownik salonu. Także w poniedziałek będę wiedział. Mieszkam w Łodzi i ciężko jest z odsłuchaniem głośników w sklepach komputerowych. W ogóle jest z tym ciężko. Chyba, że mówimy o MMarkt i tam są faktyzcnie zestawy HIFI po 2-3tyś.
Jakie w ogóle głośniki realnie na pewno nie zawiodły by moich oczekiwań? Nie bierzcie ceny pod uwagę. Muszą być z oddzielnym wzmacniaczem, czy z wbudowanym tak jak te Eddifiery? Będą kosztować 800zł czy 3tyś zł ? Eddifier ma wzmacniacz klasy D to chyba ma duży wpływ na jakość dźwięku? W Microlabach jest AB tak? Pomóżcie mi proszę z wyborem czegoś naprawdę fajnego.

Cytat

Ja bym się rozglądał za jakimiś monitorami o charakterze studyjnym. Jednak nie każdemu taki dźwięk odpowiada.



Wolałbym nie przekombinować z wyborem, bez pełnego rozumienia tematu wydaje mi się, że powinienem iść w kierunku popularnych i powszechnie chwalonych rozwiązań, bo znów może się skończyć na zwrocie icon_wink.gif Z drugiej strony tak kupiłem Microlaby.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja w Komputroniku jeszcze nigdy nie miałem problemu ze zwrotem czegoś co zamawiałem przez internet. Zawsze odbierałem zamówione artykuły w salonie. Wzmacniaczom pracującym w klasie D nie przypisywał bym tego że źle brzmią z zasady. Właśnie ta technologia umożliwia relatywnie tanie budowanie nieźle grających wzmacniaczy. Nowoczesne wzmacniacze tego typu zwykle nie mają żadnych cyfrowych naleciałości. Jednak znam przypadki gdzie w kolumnach aktywnych wzmacniacz impulsowy napędza głośnik basowy a wysokotonowy wzmacniacz pracujący w klasie AB..
Jeśli kolumny mają stać w rejonie telewizora a nie blisko nas przy komputerze to lepiej jest się skupić na sprzęcie audio a nie głośnikach komputerowych czy monitorach bliskiego pola.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu grać na kompie, głośniki są do TV i muzyki z laptopa i nie wiem, czy w przyszłości do tunera i CD. Najbardziej zależy mi na muzyce. Stoją przy TV, lapek bywa w różnych miejscach. Na głośnik narzeka też moja pani, która kończyła szkołę muzyczną i trochę się zna na muzyce i też uważa, że dźwięk jest słaby.

Zobaczymy jak sytuacja rozwinie się w poniedziałek potem pójdę do MM / Saturn odsłucham co tam będzie i wtedy napiszę jakie wrażenia były i może coś dobierzemy jak już będziecie wiedzieć co lubimy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja w Komputroniku jeszcze nigdy nie miałem problemu ze zwrotem czegoś co zamawiałem przez internet. Zawsze odbierałem zamówione artykuły w salonie. Wzmacniaczom pracującym w klasie D nie przypisywał bym tego że źle brzmią z zasady. Właśnie ta technologia umożliwia relatywnie tanie budowanie nieźle grających wzmacniaczy. Nowoczesne wzmacniacze tego typu zwykle nie mają żadnych cyfrowych naleciałości. Jednak znam przypadki gdzie w kolumnach aktywnych wzmacniacz impulsowy napędza głośnik basowy a wysokotonowy wzmacniacz pracujący w klasie AB..
Jeśli kolumny mają stać w rejonie telewizora a nie blisko nas przy komputerze to lepiej jest się skupić na sprzęcie audio a nie głośnikach komputerowych czy monitorach bliskiego pola.



Oczywiście nie zawsze tak jest, chociaż niestety wzmacniacze pracujące w klasach D mają stosunkowo duże zniekształcenia wszelkiego typu. Przykładem dobrze brzmiących wzmacniaczy w klasie "D" a właściwie rozwinięciem układów klasy D jest klasa T i słynne układy firmy tripath, które muszę przyznać, że brzmiały zaskakująco poprawnie. Jeśli chodzi o zastosowanie wzmacniaczy w klasie D w roli wzmacniacza dla pasma niskotonowego, to bardzo dobre rozwiązanie.

Z zasadą, że wzmacniacz w klasie D ma dobre brzmienie relatywnie do ceny pozwolę sobie się nie zgodzić, wzmacniacze w klasie D wykorzystują modulację PWM a co za tym idzie układy są rozbudowane i skomplikowane, co zawyża koszta budowy, tym bardziej dobre wzmacniacze w klasie D o dobrych parametrach są już poważnie drogie, dlatego też do sprzętu audio domowego użytku (jeszcze) tego typu wzmacniacz nie stosuje się powszechnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tutaj znalazłem fajny filmik na którym widać o co mi chodzi: https://www.youtube.com/watch?v=QA4gi75dBGw
Trzeba słuchać co najmniej na dobrych słuchawkach.. Wiem, że porównuję inne klasy głośników ale widać jak chodzą Mikrolaby.



Niestety nie ma tutaj czego porównywać. Przepaść w muzykalności między tymi dwoma to jak z ziemi do słońca icon_smile.gif
Microlab jest specjalnie dostrojony tak żeby się podobał ale dla wytrawnego ucha to jest po prostu szajs.
Miałem Solówki 2 miesiące bo dłużej nie dało się ich słuchać. Także albo oddajesz i kupujemy coś lepszego
albo zostajesz przy pseudo stereo, które nawet do http://q21.pl/monitor-audio-bx1.html nie ma żadnego startu.
(tylko tutaj potrzebujemy dokupić wzmacniacz)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo wzmacniacze impulsowe stosowano niemal wyłącznie do napędzania głośników niskotonowych ze względu na możliwości użycia tranzystorów o stosunkowo niewielkiej szybkości przełączeń tranzystorów. Wtedy ich użycie do pełnego pasma powodowało że zniekształcenia szczególnie wyższych częstotliwości pasma akustycznego były bardzo wyraźne. Obecnie przy niewielkich mocach praktycznie cały układ takiego może sprowadzać się do jednego scalaka.Dlatego w połączeniu z wysoką sprawnością i tym że zasilacz nie musi być zbyt mocny można zrobić tanio coś co gra na przyzwoitym poziomie. Kiedy trzeba uzyskać większe moce również stosunkowo tanio można zbudować taki wzmacniacz. Wzmacniacze tego typu mają większe zniekształcenia przy dużym obciążeniu. Jednak w zakresie małych mocy z analizy tego typu układów ich zniekształcenia są na zupełnie dobrym poziomie. Małe wzmacniacze pracujące w klasie D i T o mocach rzędu kilkudziesięciu watów potrafią zaskoczyć dobrym dźwiękiem mimo że są oparte o układ scalony przy niskiej cenie całego wzmacniacza. Tego typu wzmacniacze są idealne dla tanich sprzętów. Kiedyś miałem do czynienia z kinem domowym z Biedronki za 250 zł które grało zupełnie nieźle jak na swoją cenę. Deklarowana moc była prawdziwa 5x15W + 25W i zasilał to zasilacz impulsowy o mocy 150 W. Dlatego nie uważał bym za ujmę fakt gdyby Solo 7 miał wzmacniacz tego typu. Jednak przy jego cenie nie można oczekiwać cudów. Być może w dużym stopniu jest za to odpowiedzialny kiepski wzmacniacz. Jednak same głośniki i ich zwrotnica mogą być za to w większym stopniu odpowiedzialne. Obecne wzmacniacze impulsowe jeśli są dobrze wykonane bardziej przypominają przyzwoite wzmacniacze lampowe w swym brzmieniu niż kiepskie wzmacniacze pracujące w klasie AB. Wzmacniacze tego typu nie są narażone na zniekształcenia wskrośne i efekt pamięci tranzystorów na skutek dużej szybkości przełączeń.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żle mnie zrozumiałeś icon_smile.gif
Solo grają kiepsko na tym nagraniu.
Jednak te Paradigmy też mnie rozczarowują ( zakładam że regulatory jednych i drugich były w neutrum )
Do puki nie przeczytałem ze są podłączone do Yamahy RX-V775 sądziłem że to coś co za nimi stoi to jakaś szajsowata mikro-wieża bo tak to zagrało.
Miałem kiedyś podłączone swoje kolumny do starszego modelu Yamahy z serii 700 i grało to o niebo lepiej. Tyle że głośniki były jakby nie z tej półki co w Paradigmach icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Arko55 Jak już autor nagrania wysilił się zrobić takie porównanie, to napewno sterował basami i treblami, ogólnie jak ich nie wysterujesz to dźwięk jest płaski, pudełowy, bez przestrzeni, gubi szczegóły. Nagranie z youtube jest na pewno kiepskie, moja pani mówi, że Paradigmy na tym nagraniu są sztucznie metaliczne i ma sztuczne basy, a Solo zamulone. Może faktycznie nie ma co opisywać nagrania z youtube, u Was może być też słychać co innego niż u mnie.

Decyzję nt solówek już podjąłem, także na pewno oddaję lub wystawiam na sprzedaż za jakieś 500zł, najwyżej stracę 100.


Celdur Nie koniecznie chcę zostać przy głośnikach komputerowych. Kupiłem takie, bo chciałem oszukać system. Myślałem, że jak będzie zintegrowany wzmiacniacz to będzie tanio i skoro wszyscy tak się nimi zachwycają to będą super. Na jednym z forum (bodajże pclab) zasugerowałem się opinią, że solówki to można brać w ciemno i się będzie zadowolonym. Może jednak komputerówki to nie dla mnie. Na Edifuery nie wydałbym 3-4tyś a 900zł, chociaż trudno mi uwierzyć, że dźwiękiem się chociaż zbliżą do tych droższych zestawów, mam wrażenie, że to będą min. lepsze solówki, które wymiękałyby postawione obok zestawu za 3tyś - cena też czasem może być podpowiedzią.

Wczoraj jeszcze parę godzin czytałem i szukałem sklepów w Łodzi ze sprzętem audio i okazuje się, że jest kilka sklepów, gdzie mógłbym odsłuchać sprzęt. Jest tam dużo ciekawych głośników rozmiarów Edifier ale do podłączenia do wzmacniacza - takie też wchodzą w grę. Najdłużej oglądałem kolumny podłogowe.
Najdłużej spędziłem na stronie tego sklepu ale jest ich jeszcze kilka https://kon-sul.pl/

Na dole tego artykułu znalazłem ranking (trudno powiedzieć ile wart) kolumn podłogowych: http://floor-standing-speakers.toptenrevie...555-review.html
W konsulpl jest taki zestaw: http://allegro.pl/show_item.php?item=5665095406 ale to tylko czysta teoria bazująca na jakimś artykule, który wcale nie musi być prawdziwy. W każdym razie ten zestaw chciałbym odsłuchać jako jeden z wielu. Ten zestaw jest też chyba trochę za mocny na 15m2 ale po przeprowadzce będą stały w większym pokoju.
Sprzęt powinien być min. trójdrożny ale niekoniecznie tak mocny. Dziura basowa z przodu, żeby się nie dusiły przy ścianie. Jeśli jakość dźwięku idzie w parze z mocą, to ma być mocny. Jeśli mógłbym zaoszczędzić to nie na jakości dźwięku tylko ew. mocy. Jeśli mniejsze głośniki trójdrożne mogą grać tak jak duże kolumny podłogowe, to chyba wolałbym oddzielny wzmacniacz taki na dłużej i mniejszej mocy głośniki takie łącznie ok 150W, nie będę ich słuchał nawet na takiej mocy. Tutaj możecie mi podpowiedzieć od razu, w którą stronę iść.

Jeśli chodzi o podłączenie do lapka to powinno być ale chyba dokupię raspberrypi i podłącze do TV i wtedy będę mógł odtwarzać muzykę z Internetu lub dysku sieciowego. bez użycia laptopa (tak jak rozumiem czym jest raspberrypi)

Do sprzedawców zawsze pozostaje nieufny, dlatego po odsłuchach będę tutaj opisywał wrażenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ONKYO TX-8030 + KLIPSCH ICON KF28 raczej nie będzie grał zbyt naturalnym dźwiękiem. To będzie raczej większa wersja Solo.
Co do kolumn z tunelem z tyłu to się mylisz. Takie umieszczenie w żaden sposób nie dusi basu. Wprost przeciwnie. Wzmacnia go.
Buduje się kolumny które prawidłowo brzmią właśnie dość blisko ściany i niema tu związku to po której stronie jest tunel br.
Do pomieszczenia 15m duże kolumny mogą okazać się nie najlepszym wyborem.
3 drożne tanie kolumny do 1 tyś prawie zawsze sa gorsze od 2 drożnych. Mamy wtedy więcej gorszej jakości głośników, Do tego zwrotnica musi być zwykle bardziej rozbudowana.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Początkowo wzmacniacze impulsowe stosowano niemal wyłącznie do napędzania głośników niskotonowych ze względu na możliwości użycia tranzystorów o stosunkowo niewielkiej szybkości przełączeń tranzystorów. Wtedy ich użycie do pełnego pasma powodowało że zniekształcenia szczególnie wyższych częstotliwości pasma akustycznego były bardzo wyraźne. Obecnie przy niewielkich mocach praktycznie cały układ takiego może sprowadzać się do jednego scalaka.Dlatego w połączeniu z wysoką sprawnością i tym że zasilacz nie musi być zbyt mocny można zrobić tanio coś co gra na przyzwoitym poziomie. Kiedy trzeba uzyskać większe moce również stosunkowo tanio można zbudować taki wzmacniacz. Wzmacniacze tego typu mają większe zniekształcenia przy dużym obciążeniu. Jednak w zakresie małych mocy z analizy tego typu układów ich zniekształcenia są na zupełnie dobrym poziomie. Małe wzmacniacze pracujące w klasie D i T o mocach rzędu kilkudziesięciu watów potrafią zaskoczyć dobrym dźwiękiem mimo że są oparte o układ scalony przy niskiej cenie całego wzmacniacza. Tego typu wzmacniacze są idealne dla tanich sprzętów. Kiedyś miałem do czynienia z kinem domowym z Biedronki za 250 zł które grało zupełnie nieźle jak na swoją cenę. Deklarowana moc była prawdziwa 5x15W + 25W i zasilał to zasilacz impulsowy o mocy 150 W. Dlatego nie uważał bym za ujmę fakt gdyby Solo 7 miał wzmacniacz tego typu. Jednak przy jego cenie nie można oczekiwać cudów. Być może w dużym stopniu jest za to odpowiedzialny kiepski wzmacniacz. Jednak same głośniki i ich zwrotnica mogą być za to w większym stopniu odpowiedzialne. Obecne wzmacniacze impulsowe jeśli są dobrze wykonane bardziej przypominają przyzwoite wzmacniacze lampowe w swym brzmieniu niż kiepskie wzmacniacze pracujące w klasie AB. Wzmacniacze tego typu nie są narażone na zniekształcenia wskrośne i efekt pamięci tranzystorów na skutek dużej szybkości przełączeń.



Kurcze, jestem już chyba mocno w tyle jeśli chodzi o nowinki, no cóż, widzę, że klasa D się rozwija. Solo 7c wyposażone są w klasyczny stopień na elementach dyskretnych w klasie AB, natomiast solo 9c wykorzystują układ TDA8920 pracujący w klasie D, jednak czy jest to układ wysokich lotów, czy raczej niskich, to nie wiem icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie ma limitu, myśle, że 4tyś na całość to jest cena nad którą nie muszę myśleć, mogłoby być więcej, zależy czy trzeba by więcej wydać, natomiast nie chce kupować czegoś co mi nie będzie odpowiadać dźwiękowo. Czy 4tyś to wystarczająco na nowy sprzęt? Może używane głośniki z lat 90tych - Dali 850 widziałem na allegro ale 15letnie głośniki, trochę słabo...

Myślę, że mniejszy ale dobry sprzęt byłby już na zawsze, bo zawsze jakiś mniejszy pokój będzie do obstawienia, także nie muszą to być kolumny podłogowe. Trójdrożność wydawała mi się podstawą dobrej jakości dźwięku.. Czy w zestawie za 4k nie ma co liczyć na dobrą trójdrożność z jedwabną kopułką i tubą na wysokie tony? Wyczytałem, że te elementy mówią też o jakości dźwięku.

Cofam w takim razie to co mówiłem o duszeniu się głośników z basem z tyłu, tak wyczytałem o solo7c, żeby stały min 50cm od ściany ze względu na tylni basss
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, z tego co widzę mam taką możliwość w jednym ze sklepów i nawet mają na stanie kolumny do porównania w promocji za 2,2k Monitor Audio RX8. BX6 mają za 2,6k. Czym te serie się różnią? W razie jakby mi się spodobały, możecie mi coś powiedzieć o wzmacniaczach lub amplitunerach do nich, chyba lepiej mieć amplituner bo dodatkowo mamy radio? Na co zwrócić uwagę, żeby nie świecić oczami w sklepie. Dla przypomnienia w TV mam wyjście Coaxial, nie mam optycznego, mam wejścia HDMI, muzykę chyba lepiej bedzie puszczać z TV a nie z laptopa, wtedy pod TV podłącze raspberrypi i będzie dostęp do Neta i dysku sieciowego. W przyszłości może będę chciał rozbudować system i zrobić z niego kino domowe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się różnią seria RX np. RX2, RX6 lub RX8 to wyższa seria modelowa, teraz nazywa się silver, zaś seria BX (zwana teraz też bronze) np. BX2, BX5 lub BX6 jest serią modelową tańszą. Jest jeszcze niższa MR np. mr2, mr4.
RX-y ma okleinę naturalną - fornir, BX sztuczną, choć fakt pięknie położoną, w seriach RX stosowano inne droższe przetworniki głośników, zwrotnice, kolumny były i grały generalnie lepiej, w sposób bardziej dojrzały, zresztą co kto lubi.
Tak więc jest seria najtańsza MR, potem BX, potem RX (silver), dalej są najdroższe goldy i platyny.

Cytat

Ok, z tego co widzę mam taką możliwość w jednym ze sklepów i nawet mają na stanie kolumny do porównania w promocji za 2,2k Monitor Audio RX8. BX6 mają za 2,6k. Czym te serie się różnią?


Pewnie RX8 za 2,2 tys zł to cena za jedną sztukę icon_wink.gif co i tak jest ceną rewelacyjnie niską icon_smile.gif , natomiast 2,6 tys zł za BX6 to cena za parę kolumn, co jest ceną też dobrą w relacji cena jakość, dźwięku i wykonanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...