Skocz do zawartości

Microlab 7c


haiaw

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Tak widziałem w stopce. Dlatego rozpatruje je w pierwszej kolejności a tak nie miałbym nawet od czego zacząć. Mimo wszystko chce je zestawić z innymi i odsłuchać także jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to dawajcie bo tak to poproszę sprzedawce żeby sam mi zaproponował coś alternatywnego do odsłuchania. Jak sami jesteście ciekawi jak brzmią w porównaniu do... to pewnie będzie to ten sklep: http://www.rtvmax.pl/
Wracając do tematu wzmacniacz / amplituner zauważyłem spore różnice w cenach na korzyść wzmacniaczy. Może w przyszłości dokupię do zestawu amplituner. Teraz tylko kwestia wyboru takiego, z którym będę mógł w przyszłości rozbudować system o dodatkowe klocki i głośniki, może także niskotonowy lub takiego, który potrzebuję na zestaw stereo na teraz a potem sprzedam, nie wiem co lepsze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego sprzętu szukać do elektroniki - ambient, chillout, downtempo, lounge, nu jazz, trip hop, trance. Często włączam np. składanki Cafe del Mar wieczorem. Mam całą dyskografię Schillera (von Deylen)
Solówki chyba też sprzedam jako, że mają już 7lat. Kupiłem za 325zł icon_cool.gif Ile muszę wydać aby zagrało wyraźnie lepiej od CS 545 i solówek?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to teraz jestem zafokusowany na BX6, są tańsze i jeszcze dostępne. Panna mówi, że kolor, który im został jest okropny. W innym sklepie w Warszawie jest orzech i fajnie wygląda ale jakby coś się działo to trzeba by je pewnie odsyłać do Wawy, chociaż w Łodzi to samo by było, nie miałbym ich sam jak zabrać do sklepu.
Dowiedziałem się, że na Bronze 6 mógłbym dostać jakiś podwójny rabat ale myślę, że to będzie i tak ze 400zł więcej za sztukę.
Różnica między BX5/6 i Bronze 5/6 jest w mocy czy w brzmieniu też?
Przykładowo pasmo przenoszenia w BX6 34 Hz - 30 kHz a w Bronze 5 37 Hz - 30 kHz, oznaczałoby to, że w BX5 będą lepsze basy i czy taka skala różnic będzie słyszalna czy to już subiektywne odczucia ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie parametry niezbyt przekładają się na brzmienie. 34 i 37 Hz to praktycznie tyle samo.
Co do brzmienia to najlepiej samemu posłuchać. Poszczególne serie zwykle różnią się brzmieniem.
Tańsze i większe kolumny od tego samego producenta z reguły nie są lepsze.
Nawet jeśli chodzi o sam bas to zwykle ważniejsza jest jego kontrola i dynamika niż samo rozciągniecie.
Idealna jest sytuacja kiedy wszytko jest dopracowane w kolumnach. Jednak kolumny z mocno rozciągniętym pasmem w dół jeśli to rozciągnięcie jest przy małym spadku mają problemy z graniem w mniejszych pomieszczeniach. W rejonie częstotliwości gdy długości fali są zbliżone do rozmiarów pomieszczenia wzbudzają się fale stojące. Powoduje to zakres częstotliwości z dużymi wahaniami natężenia. Powoduje to słyszalne podbarwienia basu. Poniżej tego zakresu częstotliwości wchodzimy w przenoszenie dźwięku pneumatyczne. Wtedy bardzo mocno wzrasta skuteczność kolumn w tym zakresie. Powoduje to przebasowanie niskim basem. Prowadzi to do spowolnienia brzmienia. Dlatego dużych kolumn z mocno rozciągniętym basem w dół nie nalezy wstawiać do niezbyt dużego pomieszczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny są takie jakich szukasz i są taniej niż nowe. Po 2,5 roku jeśli nic w nich nie nawaliło to są to praktycznie kolumny jak nowe po wygrzaniu.
Sam wzmacniacz uważam za mało udany i łatwo znaleźć nowy lepszy w niższej cenie. Wśród używanych na pewno koledzy doradzą Ci coś znacznie lepszego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Różnica między BX5/6 i Bronze 5/6 jest w mocy czy w brzmieniu też?


Kurcze, a jak myślisz ? Jest większa obudowa, inne zwrotnice i odcięcia, inne głośniki i co kombinowali nad tymi zmianami, żeby zagrały tak samo icon_wink.gif

Cytat

Przykładowo pasmo przenoszenia w BX6 34 Hz - 30 kHz a w Bronze 5 37 Hz - 30 kHz, oznaczałoby to, że w BX5 będą lepsze basy i czy taka skala różnic będzie słyszalna czy to już subiektywne odczucia ?



34Hz to niżej niż od 37 Hz icon_lol.gif więc idąc Twoim matematycznym tropem gdzie są "niższe" ? Tak na marginesie pasmo nic nie mówi, bo te niższe czyli 34Hz mogą być przy spadku -6dB, względem tamtych 37Hz przy np. -3dB, więc mimo że niższe to będą mniej wyeksponowane. Paradoksalnie więcej basu mogą mieć kolumny 45Hz, niż 34Hz.
BX6 basu mają nieco więcej od mniejszego brata, większe membrany większe ciśnienie, a czy jest on lepszy i potrzebny w danych warunkach lokalowych to już inna sprawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej kwoty ten wzmacniacz 500-1000zł?
http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-marant...5724246838.html
http://allegro.pl/grundig-fine-arts-a-9000-i5722201112.html (chociaż bardziej poluj na serię Fine Arts np. v3 - która jest bardzo dobra i tańsza)
Ogólnie do tych kolumn najlepiej o wzmacniacz grający ciepło.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...