Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe pod głośniki B&W DM305


toffee

Recommended Posts

Posiadam wieżę Technicsa, która gra z głośnikami podłogowymi B&W DM305.
Chcę kupić kino domowe i tu mam pytanie o amplituner Yamaha RX-V377. Czy będzie OK, czy polecacie jakiś inny?
Z tymi 2 kolumnami chcę zrobić zestaw 5 głośników.
I tu pytanie jakie głośniki dokupić (bardziej pasowałyby mi podłogowe) i jaki subwoofer?

Muzyka jakiej słucham to głównie Leonard Cohen, także Cohen z koncertów (DVD, będzie Blu Ray)

Pokój 20m kw.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Bardzo istotne jest to ile ma to kosztować. Zapewne przydał by się mocniejszy amplituner. Z subem i ustawieniem B&W DM305 jako małe na pewno da radę. Głośnik centralny powinien być możliwie zbliżony technologicznie do frontów. \najlepiej jeśli to będzie dedykowany do nich głośnik centralny. Kanały tylne ( boczne ) są mniej wrażliwe na takie różnice. Jednak warto zadbać aby i one były zbliżone brzmieniowo do pozostałych. Kalibracja systemu powinna pomóc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę ze dobrze by było rozłożyć zakupy na jakiś dłuższy okres czasu. Warto pomyśleć o Yamaha RX-V577 na początek. Potem jakiś subwoofer. W dalszej kolejności pozostałe głośniki. Jeśli bas będzie wystarczająco dobry bez subwoofera z samych B&W DM305. Wtedy zakup subwoofera można zostawić na sam koniec. Jeśli chodzi o głośniki dobrze jest rozejrzeć się za nimi jako używanymi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony najlepiej jeśli wszystkie kanały są identyczne. To jeśli chodzi o cyfrowe formaty dźwięku przestrzennego. Przy Dolby Pro Logic centralny i kanały pogłosowe są z założenia ograniczone pasmem. Z drugiej strony do kanałów tylnych można nie przywiązywać zbyt dużej wagi.

Możesz na bieżąco radzić się dalej tutaj.

Na razie warto kupić sam amplituner. Przy możliwości zwrotu można wziąć do domu 2 modele i zwrócić ten który nam mniej odpowiada.
Można wziąć do domu dla porównania RX-V377 lub Jakiś Onkyo w zbliżonej cenie do RX-V577. W końcu to Ty powinieneś sie przekonać i wybrać co Tobie odpowiada.

Można też wybrać się do salonu z własnymi kolumnami i posłuchać może jeszcze czegoś innego.

Potem można zastanawiać się co dalej.

Gdybyś kupował głośnik centralny z tylnymi razem nowe , czasem w sklepach można dostać takie sety z rozkompletowanych zestawów wielokanałowych . Można je wtedy kupić taniej.

Jak zagra Yamaha RX-V577 w stosunku do RX-V377 ? Do pewnego stopnia podobnie. Jednak 377 będzie miała bardziej ograniczoną dynamikę. Przez to bas będzie bardziej płaski. Zjawisko to może być różne w zależności od samych kolumn. Jak bardzo będzie ono zauważalnie ? O tym można się przekonać tylko podłączając kolumny. Po 577 można oczekiwać ogólnie lepszych walorów dźwiękowych. Lepszej rozdzielczości i ogólnie doskonalszego dźwięku. Wyższy model posiada bardziej rozbudowane funkcje regulacji barwy i jest lepiej wyposażony funkcjonalnie . Z tego co wiem to 377 jest dość ubogi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gdybyś kupował głośnik centralny z tylnymi razem nowe , czasem w sklepach można dostać takie sety z rozkompletowanych zestawów wielokanałowych . Można je wtedy kupić taniej.

Jak zagra Yamaha RX-V577 w stosunku do RX-V377 ? Do pewnego stopnia podobnie. Jednak 377 będzie miała bardziej ograniczoną dynamikę. Przez to bas będzie bardziej płaski. Zjawisko to może być różne w zależności od samych kolumn. Jak bardzo będzie ono zauważalnie ? O tym można się przekonać tylko podłączając kolumny. Po 577 można oczekiwać ogólnie lepszych walorów dźwiękowych. Lepszej rozdzielczości i ogólnie doskonalszego dźwięku. Wyższy model posiada bardziej rozbudowane funkcje regulacji barwy i jest lepiej wyposażony funkcjonalnie . Z tego co wiem to 377 jest dość ubogi.




Taki zestaw podoba mi się, najpierw zacznę od amplitunera.
A jakie bys polecał w tej kategorii do tego zestawu (B&W i Yamaha RX-V577)?

To mnie przekonuje do RX-V577.

Aha, jestem kobietą. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć icon_smile.gif . Na tym forum nawet niki które kończą się na a to zwykle faceci icon_smile.gif

Jeśli wszytko ma być na raz , to trzeba zmieścić się w ~1400zł z subem , centralnym i tyłami.4
Jeśli wszytko ma być nowe tp sub wybrał bym Magnat Betasub 20 A za 700zł
i zostaje jakieś ~700 zł za pozostałe kanały.

Na subwoofer warto przeznaczyć więcej ,szczególnie jeśli bas nie będzie zadowalający z samych kolumn frontowych.
Na te pozostałe kanały można przeznaczyć nawet mniej.
No chyba że jakiś lepszy głośnik centralny.
Tu mogą sprawdzić się jakieś kolumny np. Jamo ( chodzi o te pozostałe kanały, centralny i tylne )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Aha, jestem kobietą. icon_mrgreen.gif

To dobrze icon_razz.gif

Ale przy okazji mogłabyś w swoim avatarze uzupełnić tę informację (jest możliwość wybrania płci,a wtedy sylwetka ludzika nabiera właściwego koloru) oraz miejsce zamieszkania.

W tej chwili w ogłoszeniach na HiFi jest do kupienia niezly amplituner kina domowego
Pioneer VSX-922 za 897zł (Lubartów)
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/41/203305.php
ten sam sprzedawca ma odtwarzacz BluRay Pioneer 150
oraz podłogowe kolumny Monitor Audio MR4 (na gwarancji)
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/41/203310.php

Jeżeli mieszkasz w pobliżu, to warto się tym zainteresować (szczególnie że cena zapewne jest do negocjacji- szczególnie wtedy, gdybyś kupiła coś więcej niż 1 sprzęt.

Poza tym - zamiast przeciętnego suba Magnat możesz kupić niewiele drożej naprawdę bardzo dobry sub Tannoy TS-300 (nowy)
http://allegro.pl/subwoofer-tannoy-arena-h...5712706339.html
albo trochę drożej w firmie Q21 w Pabianicach
http://allegro.pl/tannoy-ts-300-kredyt-10x...5708624886.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż Ten Pioneer VSX-922 może nie jest lepszy od Yamahy RX-V577 , za to dzięki temu że używany kosztuje znacznie taniej. Dlatego czasem warto właśnie pomyśleć o czymś używanym.
Subwoofer Magnat Betasub 20 A nie jest przeciętny icon_smile.gif tylko ma nieprzeciętną relacje jakość cena . Wspomniałem że warto pomyśleć o lepszym .
1300 zł kontra 700 zł trudno określić jako trochę droższy icon_smile.gif ale naprawdę warto w tym przypadku icon_smile.gif bo z licytacją to widziałem że kiedy ten z Łukowa był ostatnio licytowany cena minimalna nie została osiągnięta przy 1 027 zł i chyba jest ustawiona przynajmniej na poziomie tego z Pabianic.

Dla przykładu http://allegro.pl/yamaha-rx-v567-pilot-oka...00.html#thumb/3 za 749zł

Pozdrawiam Cie Roman icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No cóż Ten Pioneer VSX-922 może nie jest lepszy od Yamahy RX-V577 , za to dzięki temu że używany kosztuje znacznie taniej.

Zależy co kto lubi - Pionek będzie mocniejszy od Yamahy.

Ważne, że są to już niezłe i dość młode amplitunery (USB, HDMI, ...).
A czy może być sprzęt używany?To już czekamy na informację od autora wątku.
Podobnie jak na parę innych szczegółów..

A co do subwoofera, to TS-300 jest teraz w wyśmienitej cenie (a przynajmniej czarne - u tego sprzedawcy, bo choć Q21 też ma dobrą cenę to jednak o 200zł wyższą). I jest to mniej niż 1300zł ...
Więc choć wyjdzie o połowę więcej niż za Betę, to jednak będzie to jakieś 350zł icon_razz.gif i jak słusznie zauważyłeś: warto dopłacić! Szczególnie że jest to nowy sprzęt (w cenie używanego - a właściwie to nawet poniżej icon_mrgreen.gif ) z polskiej dystrybucji i to wysokiej jakości.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preferuję nowe, więc już nastawiłam się na tę Yamahę RX-V577.
Czyli to kupuję na początek. TAK?

Jeszcze nie poruszyłam tematu odtwarzacza Blu Ray. Czy ma to większe znaczenie dla brzmienia?
Jesli tak,to proszę o sugestie. Jeśli chodzi o bajery to niekoniecznie musi być w nie wyposażony.

Kupuję Yamahę, odtwarzacz Blu Ray (jaki jeszcze nie wiemy) i słuchamy jak to gra z B&W.

A Jak słabo to ..... proszę dokończyć.

B Jak dobrze to .... proszę dokończyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odtwarzacz Blu Ray to powinno się go podłączyć do Yamahy na drodze cyfrowej ( jeśli chodzi o dźwięk ). Zwykle większy sens ma zakup takiego odtwarzacza pod kątem zgodności z telewizorem. Wtedy jest większa pewność że można go obsługiwać jednym pilotem. Teoretycznie większość takich urządzeń powinno być ze sobą zgodnych , jednak różnie z tym bywa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Fakt od 577 to już jest solidna Yamaha. Ewentualnie poluj na ostatki 677. My jeszcze mamy ostatnią oryginalnie zapakowaną sztukę.
Rożnica w brzmieniu jest.
Na tyły i centralkę mogły by iść kolumienki Dali Zensor pico. Choć do Bowersów moga być nieco za jasne.
Ewentualnie propozycje Wharfedale z serii Diamond.
Co do subwooferów: Magnat Sub 302A lub nieco cichszy jednak o bardzo ładnej barwie Wharfedale WH-S8.

W razie pytań zapraszam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych nowych subwooferów Wharfedale WH-S8 nie znam. O 100 zł więcej kosztuje Wharfedale WH-S10 i wydaje się być znacznie ciekawszy. Kiedyś Wharfedale robiło dobre subwoofery w obudowie zamkniętej o podobnej konstrukcji co ten z 25 cm głośnikiem.

Wszystko wygląda OK.
Podziel się wrażeniami kiedy podłączysz amplituner do kolumn.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, próbuję to sobie w głowie ustawić (i portfelu). icon_wink.gif
Jak sobie to ułożę, to zacznę kupować.

Czyli odtwarzacz Sony Blu Ray może być? To ma chyba najmniejsze znaczenie jeśli chodzi o jakość dźwięku i obrazu? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Sony wybrał bym starszy model ( sam wybrałem ) BDP-S4100 . W nowszym modelu zasilacz przesunięto do wtyczki i zrezygnowano z wyświetlacza. Dzięki temu zmniejszyły się jego gabaryty . Co w sumie może być zaletą. BDP-S4100 ma sporo zalet. Jedno z brytyjskich pism audiofilskich wybrało jego wersje z wi-fi BD roku. To za sprawą rozbudowanych funkcji jako napęd do różnorakiego rodzaju zastosowań audio. Funkcje obrazu są również bardzo dopracowane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że jakie dvd będzie, nie ma znaczenia to uważaj, ma spore, zwlaszcza że jesteś fanem kina, a nie do muzyki!
Mimo sporej ilości oryginalnych filmów oglądam najczęściej te z pendriva nocami w sypialni, jednak swego czasu jak kupiłem bodaj najwyższy model dvd samsunga, różnica jakości obrazu względem manty była duża, to samo miał kolega porównując taniutki dvd z pioneer dpd 170 i philipsem, poza obrazem, dźwięk też był lepszy! Dodam że wszędzie było wyjście hdmi, a więc różnice występują nawet w sprzęcie niedrogim!
Różnice jakości dvd się zaciearały na telewizorach crt, ale już dużych lcd, ledach fhd różnicę widać, inna barwa nasycenie, czerń, krawędzie, ktoś powie że widać i tak dobrze i nie ma co kruszyć kopi.
Jednak to tak jakby audiolub krzywo ustawił kolumny, muzykę puszczał z discmena na wzmacniacz, niby jest ok, ale wiesz że niewielkim kosztem może być lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Sony robi naprawdę niezłe Blu Raye . Zarówno dla audiolubów jaki filmolubów. Sfera oprogramowania też jest dobrze dopracowana. Do tego nie kosztują majątku. Kręcić nosem mogą tylko ci co chcą żeby to wyglądało jak stare CD. Bardziej to przypomina jak coś z archiwum X lub fragment samolotu w technologii stealth. Nie zapomniano nawet o możliwości przyciemnienia i całkowitego wyłączenia wyświetlacza który jest bardzo czytelny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrzebujesz w odtwarzaczu wyświetlacza (przydaje się np. przy odtwarzaniu płyt CD gdy chciałabyś coś więcej wiedzieć o czasie odtwarzania lub który utwór leci - bez włączania telewizora) i funkcji 3D, to może się nada.
Zewnętrzny zasilacz nie jest chyba dla Ciebie przeszkodą?

Dźwięk wyciągniesz zapewne z kabla HDMI (podpinasz z BR do amplitunera, a drugim kablem amplituner z TV), chociaż ja wolę by odtwarzacz miał jeszcze jakieś inne wyjścia poza HDMI (ten model ma - coaxialne).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...