Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe pod głośniki B&W DM305


toffee

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Jeśli grają wszystkie głośniki w B&W , czyli górne i dolne to znaczy że wreszcie działa prawidłowo bi-amping

Co do podłączenia TV to nie jestem pewien czy lepiej jest podłączyć do żółtego wyjścia chinch monitor out czy nie lepiej do av out równiez źółtego które jest tuż obok i zgrupowane razem z wyjściami audio lewym i prawym ( wszystkie av out ) Trochę zastanawia mnie to rozróżnienie wyjść które wydaje mi się że powinno być jedno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się, że grają.
Odkryłam, że mój monitor ma HDMI, tylko nie mam kabelka drugiego. Ech.... Może pożyczę kabelek, żeby poustawiać wszystko w amplitunerze i BD.


Próbowałam już wszystkie żółte wyjścia i nic. Ale jak wyżej, jest nadzieja, że sie dobiorę do tego menu przed zakupem nowego TV. icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nowego TV będziesz potrzebować kolejnego przewodu HDMI. Widziałem wczoraj ładnie wykonane w Biedronce w specyfikacji 1.4 za kilkanaście zł z metalowymi wtyczkami i oplotem na kablu.
Ten przewód ma 5m więc może starczy aby go był podłączony do monitora na stałe do czasu zakupu komputera.

Rozumiem że masz obraz z BD na TV . Tylko menu Yamahy brak.

Pisałaś że gra inaczej. Jak posłuchasz trochę więcej napisz na czym polega ta inność. Nie napisałaś ze gra gorzej lub lepiej . Tylko że inaczej.
To że będzie grało inaczej to było do przewidzenia. Bo właśnie o to chodzi że różne sprzęty audio graja inaczej. Tak jak różne wykonania tego samego instrumentu muzycznego ogólnie grają w podobny sposób , lecz jednak inaczej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W menu odtwarzacza wybierz dźwięk dwukanałowy - i to by było chyba na tyle jeżeli chodzi o ustawienia...
Kalibrację zrobiłaś, więc teraz możesz jeszcze sprawdzić działanie funkcji Direct oraz Extra Bass.
Dobrze, że udało się z tym monitorem i połączeniem po HDMI icon_biggrin.gif

Gra inaczej - ale co?
Yamaha względem Technicsa, czy Yamaha po kalibracji względem przed kalibracją?

Poza tym Yamaha musi pograć trochę i wygrzać (mimo że niektórzy mogą powątpiewać w sens "wygrzewania") , a i Ty musisz się przyzwyczaić do nowego dźwięku.
A dopiero za jakiś czas podłącz z powrotem Technicsa i wtedy porównaj.

Masz odtwarzacz CD, czy płyty będziesz odtwarzała na BR?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co jest dla Ciebie ważniejsze i pilniejsze: kolumny czy nowy telewizor?

A ile pieniędzy możesz przeznaczyć na kolumny?

Chcesz 5 kolumn czy 5 + sub?
Mam nadzieję, że tym razem może już być sprzęt używany?

Co masz z Technicsa poza A700?
Bo wg mnie jednak może warto zostawić odtwarzacz CD...

Pozdrawiam
PS. Wspominałem już, że jest w bardzo dobrej cenie bardzo dobry subwoofer Tannoy Arena TS-300, jak Ci basu brakuje z obecnych kolumn to byłoby to niezłe rozwiązanie (i nowy sprzęt na gwarancji).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważniejsze są dla mnie kolumny. Te dwie B&W zostają. Nie mam przekonania, że subwoofer jest mi niezbędny.
Skąd mam wiedzieć czy z subem będzie lepiej czy nie jest mi potrzebny? icon_wink.gif
W tej chwili to mogę ok. 1000, jeśli coś droższego to będę czekać. Chcę, żeby to naprawdę dobrze brzmiało.
Chyba jednak nowy.

Mam 4 części: CD player, magnetofon, tuner, no i wzmacniacz oczywiście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moim zdaniem właśnie częstym błędem jest podłączanie pod amplituner tego typu CD pod wejście analogowe.

Jakiego typu???
Zdaje się, że koleżanka jeszcze nie napisała jaki ma odtwarzacz CD...
A poza tym sporo odtwarzaczy CD ma jeszcze wyjście cyfrowe i wtedy można sprawdzić jak lepiej zagra: podłączony kablem cyfrowym (optycznym albo coaxialnym) by wykorzystać przetwornik cyfrowo-analogowy we wzmacniaczu czy jednak analogowym (a więc dwa cinche).

Poza tym nie dość że BR SONY Koleżanki to najprostszy model, to w dodatku nie ma wyświetlacza - a to trochę utrudnia wygodę korzystania z odtwarzacza icon_eek.gif .

Pozdrawiam
PS. Toffee- nie napisałaś jakie konkretnie modele!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gwarantuję za model 1500. 4100 obraca płytą szybciej niż wymaga tego odczyt płyty CD i wszystko wskazuje na to że w taki sposób lepiej eliminuje błędy odczytu. Bardzo korzystne jest odczytywanie płyty trzyprzebiegowe do bufora. Umożliwia eliminowanie danych różniących się.

Taki amplituner obrabia dźwięk w dziedzinie cyfrowej i podanie mu sygnału analogowego sprawia że musi znowu przerobić go na postać cyfrową i po obróbce znowu do analogowej. Po kalibracji potrafi usunąć efekty wzbudzania się modów pomieszczenia.

Z moich doświadczeń BD Sony potrafi dobrze sprawdzać się jako odtwarzacz plików z portu USB i sieciowy. Odtwarza pliki praktycznie bez ograniczeń parametrów. Wymaga jednak do tego podłączonego ekranu. Aplikacja która go obsługuje działa przez sieć jedynie jako pilot. Tu jednak jest Yamaha i to ona może być do tego celu używana.

Sądzę że zakup subwoofera możesz odłożyć na dość odległą przyszłość.
Teraz można pomyśleć o jakimś centralnym lub ewentualnie o głośnikach tylnych
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie to dziwi, że ten Sony nie ma wyświetlacza, ale może przywyknę. To jest i tak najtańsza rzecz z całego zestawu.

Tak też myslałam, że ten subwoofer na razie można pominąć.
Bardzo proszę o wskazówki dotyczące trzech pozostałych głośników. Muszę wiedzieć na co oszczędzam. icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To jest:Compact Disc Player: SL-PG460A

i tytułów utworów też nie pokazuje.

Bo nie ma CD-TEXTu.
A poza tym - sporo płyt jest bez tej informacji.

Ale przynajmniej pokazuje numer i czas utworu...

Co do kolumn - to można spróbować dopasować coś z Bowersa, skoro już masz kolumny tej firmy.
Tym niemniej zdecydowanie lepiej by było by kupić coś używanego, bo za najtańszy zestaw centralny + dwa tyły zapłacisz półtora tysiąca.

Poza tym - może byś kupiła takie same kolumny na tył jakie już masz z przodu, bo są w tej chwili na allegro za 720zł+60zł transport
http://allegro.pl/kolumny-bw-dm-305-i5729330569.html

a na centralny choćby taki niedrogi B&W CC3 za 159zł+transport 20zł
http://allegro.pl/glosnik-centralny-bw-cc3-i5733830790.html


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to bardzo dobry pomysł. W jednym z ewentualnych tyłów kopułka głośnika wysokotonowego jest trochę pognieciona. Lecz jako tyły powinny dać sobie z tym radę. Z jednej strony tylne kolumny mogły by być znacznie mniejsze i tańsze. Lecz kiedy są takie jak te to co było by przewidziane dla subwoofera może być podzielone na 4 kolumny zamiast na dwie przednie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak - te czarne 305tki wyglądają dobrze.
Również ten centralny B&W cc3 wygląda dobrze, dlatego wczoraj podałem link do tej samej aukcji:-)
Ale i tak przed zakupem warto się skontaktować ze sprzedawcą i poprosić o dodatkowe fotki oraz dokładny opis stanu (niezależnie od tego, czy wydajesz mało czy dużo).

Cytat

RoRo, Twój pomysł wcale nie jest taki zły. icon_wink.gif
Jeśli to jest sprzęt w idealnym stanie, to mogę rozważyć taki zakup.

Wiem, icon_razz.gif
bo moje pomysły zazwyczaj nie są złe - o czym przekonało się już wiele osób na tym Forum (i nie tylko).

Cytat

Na ten centralny stać mnie od razu i jeszcze wystarczy na te 2 kolumny, o których piszesz. Warto?
Dodam, że bardzo pasowałby mi podłogowe na tył.

To dobrze - bo kupując podłogówki odpada Ci problem z zakupem podstawek do kolumn podstawkowych (a dobre podstawki to koszt minimum 400-500zł za nową parę).

Te czarne są w lepszym stanie - a kolor chyba też bardziej by pasował.
Natomiast od razu napiszę o kablach głośnikowych - na tył (i do centralnego) wystarczy Ci zwykły kabel głośnikowy (w tej czarnej 305 są założone zworki), nie musisz robić podwójnego okablowania (jak we frontach).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście zakończyła się dzisiaj brakiem sprzedaży i może uda się je kupić taniej. Czasem w takiej sytuacji dobrze jest skontaktować się ze sprzedawcą poza allegro. Bo może już ich nie wystawiać w najbliższym czasie. Zdarzyło mi się kiedyś coś tak kupić i byłem bardzo zadowolony.
taki zestaw wydaje się być idealny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...