Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe pod głośniki B&W DM305


toffee

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 134
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

A duży TV potrzebujesz? Ceny modeli 40-49cali są w miarę przyzwoite, a coś ostatnio euro dostało kopniaka w niewłaściwą stronę icon_sad.gif

No ale faktycznie sama wiesz najlepiej czy wytrzymasz do Świąt - i do których.

Napisz jeszcze w jakim stanie są Twoje nowe podłogówki i czy sprzedawca centralnego zareagował na Twój e-mail?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca centralnego nie odpisał na maila, przed zakupem odpowiadał natychmiast. Wygląda mi na to, że ten plastikowy element był już klejony, bo takie ślady ma. Ale z tym jakoś wytrzymam.
Podłogówki, cóż mam powiedzieć,mówiłam, że nie lubię kupować rzeczy używanych, bo zawsze coś jest nie tak. Na szczęście najgorzej wglądają od spodu. Hehe. Niestety w obu przypadkach opis nie był dostateczny, mają poprzecierane maskownice, czyli dziurawe. Moje to ideały przy tych.
A może przesadziliśmy z tymi na tył?

TV chciałabym > 50cali i na ścianę rzucić. Sony.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłony głośników jeśli nie są z jakichś względów praktycznych konieczne ( np. koty ) najlepiej zdjąć. A TV zwykle większy jest lepszy i taki rozmiar powinien być dobry.
Jak już pisałem początkowo myślałem o mniejszych i tańszych kolumnach na tył.
Jednak rozwiązanie z takimi jak z przodu jest lepsze. Szczególnie kiedy brak jest subwoofera. Źródła najniższych częstotliwości najlepiej jest rozkooperować w większej ilości miejsc. Tu mogą się oburzyć co poniektórzy przyzwyczajeni do naturalnej akustyki. Tylne kolumny nawet jeśli będą stały bardzo blisko tylnej ściany zostaną po kalibracji odpowiednio przetworzone do warunków gdzie stoją. Amplituner ma na tyle mocy że powinien sobie poradzić z tymi kolumnami. Przody dobrze ze są podłączone w bi-amp bo dzięki temu nawet przy mocnym obciążeniu końcówek niskimi tonami na wysokie tony w kanałach przednich pracują takie końcówki znacznie mniej obciążone i ważna cześć pasma dla różnego rodzaju smaczków nie będzie tak zniekształcona. Z tego powodu właśnie dobrze jest mieć amplituner z 7-mioma końcówkami nawet do 5-ciu kolumn.
Bobrze że udało się zgromadzić 5 kolumn które stanowią komplet. Sam kiedyś miałem sytuacje w której amplituner Yamahy uznał tylne kolumny za duże a przednie lewą i prawą za małe. i tak jak już pisałem idealna była by sytuacja w której jako głośnik centralny również użyta była by identyczna kolumna jak 4 pozostałe DM305. Tylko przyjął się wizerunek głośnika centralnego jako mniejszego który musi leżeć. Tak jest zwykle najwygodniej. Bywały jednak zestawy kolumn do kina w których głośnik taki był identyczny ( lub niemal identyczny ) jak pozostałe. Zwykle były to niezbyt duże kolumny w których głośnik centralny co najwyżej miał plakietkę producenta w innej orientacji.
Niestety z używanym sprzętem tak to bywa że trudno ocenić go bez obejrzenia i nigdy nie wiadomo co w nim siedzi. Jednak zestaw 5ciu kolumn tej klasy które masz kosztował by znacznie więcej.
Znalazłaś może oznaczenie tworzywa sztucznego z jakiego są zbudowane plastikowe elementy kolumn ?
Taki klejony element mocujący wewnątrz kolumny powinien trzymać się bez problemu przy normalnym użytkowaniu. Jednak nie jest tak mocny aby zabezpieczał pewny transport. Po jego naprawie warto przeprowadzić kolejną kalibrację. YPAO dostosowuje jego brzmienie do kolumn frontowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy sprzedawcy coś Tobie odpowiedzieli?
Bo jak widać w obu wypadkach opisy różniły się od rzeczywistego stanu (w centralnym - mocniej).

Można by im przypomnieć, że w opisie aukcji na Allegro był stan idealny - a w rzeczywistości było inaczej. W związku z tym sprzedawali sprzęt niezgodny z opisem aukcji.
W końcu teraz to już niczym nie ryzykujesz - uda się (w domyśle: uzyskać rabat, a przynajmniej skruchę) albo nie...

W każdym razie szkoda, że kupione kolumny nie są w idealnym stanie - ale mam nadzieję, że po sklejeniu (centralnego) oraz dopucowaniu kolumn podłogowych będzie ok.
Jeżeli będziesz chciała wymienić materiał w maskownicach - to jest on dostępny (np. ma aukcjach) i niezbyt drogi. Da się to zrobić samemu - trzeba pamiętać o tym, by porządnie naciągnąć materiał i nie śpieszyć się (jeżeli do mocowania materiału używasz kleju), można też wspomóc się i użyć zszywaczy tapicerskich.

Cytat

Ale i tak przed zakupem warto się skontaktować ze sprzedawcą i poprosić o dodatkowe fotki oraz dokładny opis stanu (niezależnie od tego, czy wydajesz mało czy dużo).

Tak swoją drogą - to pytałaś się i potwierdzałaś stan kolumn przed zakupem?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic nie kleiłam. Do dziś to kable szły przez środek pokoju. Nie było czasu.
Centralny prowizorycznie złożony gra (nie wiedziałam, że aż taka rolę spełnia icon_wink.gif )i nie chcę tego psuć. Nie spieszy mi się.
Te kolumny na tył były bardzo ładnie umyte, tylko trochę nadszarpnięte u dołu, no i małe przetarcia na maskownicy.
Co do centralnego to napisałam i sprzedający oczywiście stwierdził, że u niego było ok. Jak na moje oko, to one już chyba były klejone. Głośnik leży i nic się nie dzieje (złożony na słowo honoru), to jak skleje jakąś kropelką do plastiku to będzie wystarczająco. Nie planuję przeprowadzki.

Nie wiedziałam, że moje głośniki tak przyjemnie potrafia zagrać. Jeszcze czegoś mi brakuje, tylko nie wiem czego. Chyba pieniędzy! icon_lol.gif

Cytat

Tak swoją drogą - to pytałaś się i potwierdzałaś stan kolumn przed zakupem?


Nie, uznałam, że i tak innej prawdy niż ta z aukcji się nie dowiem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz życzę przypływu gotówki żeby było na duży TV icon_biggrin.gif
Dopiero wtedy będzie prawdziwe kino domowe icon_smile.gif
Z tym centralnym dobrze by było go pokleić w miarę solidnie. Bo takie poluzowane głośniki mogą nie grać zbyt czysto. Klejenie kontaktowe w takich miejscach zwykle nie trzyma zbyt mocno. Dlatego oprócz takiego klejenia kropelką warto wzmocnić takie połączenia po dokładnym zaschnięciu jeszcze klejem dwuskładnikowym z zewnątrz po bokach lub pistoletem klejowym.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do centralnego to napisałam i sprzedający oczywiście stwierdził, że u niego było ok. Jak na moje oko, to one już chyba były klejone. Głośnik leży i nic się nie dzieje (złożony na słowo honoru), to jak skleje jakąś kropelką do plastiku to będzie wystarczająco.

To jest denerwujące - sprzedający pisze co chce, a szanse na wyegzekwowanie jakiejś rekompensaty są małe.

Jak będziesz kleiła - to faktycznie warto się postarać i zrobić to solidnie.
Coś będziesz robiła z maskownicami - czy na razie nie ma co się z tym "bawić"?

A wracając do zakupu TV - do 31.X jest promocja w MMarkt (do 10% wydanej kwoty - do wykorzystania na stacjach BP), jakbyś nagle miała przypływ gotówki ... czego Ci życzę icon_wink.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pies nie interesuje się głośnikami ani kablami.

Cytat

Z tym centralnym dobrze by było go pokleić w miarę solidnie. Bo takie poluzowane głośniki mogą nie grać zbyt czysto. Klejenie kontaktowe w takich miejscach zwykle nie trzyma zbyt mocno. Dlatego oprócz takiego klejenia kropelką warto wzmocnić takie połączenia po dokładnym zaschnięciu jeszcze klejem dwuskładnikowym z zewnątrz po bokach lub pistoletem klejowym.



Mam opory przed klejeniem, nie miałam nigdy do czynienia z głośnikami i boje się, że coś zmaluję. icon_wink.gif Ale masz rację warto to zrobić, tym bardziej, że głośniki pracują. Czy ktoś mieszka we Wrocku? icon_wink.gif

Maskownice są właściwie w porządku z wyjątkiem małych przetarć na rogach, właściwie to może tak zostać. z pewnej odległości to nie widać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...