Skocz do zawartości

Sansui 555


Chilli

Recommended Posts

Jako eksponat na półkę i do odsłuchu przy niedzielnej kawusi będzie okej, wszystko zależy od ceny, jeśli kręcą cie takie "zabytkowe" klocki to fajna zabawka icon_wink.gif jeśli chodzi o brzmienie to raczej tragedia, co najwyżej może brzmieć poprawnie barwowo, układ elektryczny wzmacniacza m.cz zbudowany w oparciu 6 tranzystorów, układ jeszcze prostszy niż w modelu WS-503/303 którego skalę regulacji głośności masz w awatarze icon_wink.gif stopień prądowy quasi-komplementarny, wzmacniacz pracuje więc na głębokiej pętli sprzężenia zwrotnego, a to wróży duże zniekształcenia typu TIM a co za tym idzie wspomniane kiepskie brzmienie : >
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

503 ? wzmacniacz o dużym potencjale, szkoda, że strasznie uprościli mu budowę elektryczną, co znacznie pogorszyło brzmienie, nadrabiał trochę sporym zapasem prądowym o ile pamiętam icon_wink.gif Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Chili Ja osobiście uważam, że jak już masz zamiar wchodzić w Sansui to w coś z wyższej półki.



Tutaj nawet nie ma sensu nic półkować, to archaiczny wzmacniacz z początku lat 70'tych, zanim jeszcze niejaki Matti Otala odkrył na dobre zjawisko zniekształceń tim, jest to jeden z pierwszych - paskudnie brzmiących wzmacniaczy tranzystorowych, jednak jakby nie patrzeć legendarny model i kawał historii icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No, dobra, zniechciliście mnie. A gdybym miał szukać czegoś ze staruszków w rozsądnych pieniądzach to np......
Nie ruszamy w ogóle tematu upodobań, bo mniemam, że każdy zapoda model, który jemu przypasuje,

A co jest dla Ciebie "staruszkiem"?
Chcesz wzmacniacz czy amplituner?
Do jakiej kwoty?

Jeżeli chcesz fajnego czterdziestolatka - to amplituner Yamaha CR-1000. Cena - jak oznaczenie modelu icon_wink.gif
Górne wzmacniacze Yamahy z tego okresu - tym bardziej.

Poza tym dla co niektórych to przy odpowiedniej klasie sprzętu bardzo ważny jest wygląd/stan (bo mówimy zapewne o fajnej, ale mimo wszystko "zabawce" która ma cieszyć nie tylko uszy ale i oczy).

Pozdrawiam
PS. Np. ja preferuję 25 latki icon_razz.gif , a szerzej to właściwie od osiemnastki do dwa razy starszego egzemplarza (oczywiście myślę o sprzęcie grającym!). icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie stan i dizajn;) to przy dźwięku nieodłączne atrybuty mojego zadowolenia. Wzmacniacz i najlepiej dedykowany tuner. Kiedyś marzyły mi się monobloki i np: kenwood ka801 dziś celuję w coś fajnego z lat 80/90. Kwota 1000 za wzmak.
Tak dotarło do mnie, że o wielu innych rzeczach też marzyłem. 18 dla mnie są zdecydowanie za młode i nie tylko o sprzęcie myślę 😄.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...