Skocz do zawartości

wzmacniacz do salonu 40m -prosba o pomoc


markuspol

Recommended Posts

Jest to moj pierwszy wpis wiec witam wszystkich serdecznie.
Pod koniec roku planuje rozpoczac zakup sprzetu hi-fi, wszystkiego od podstaw . Na pierwszy ogien idzie gramofon I wzmacniacza, w zwiazku z tym prosze o pomoc .
Gramofon teoretycznie juz wybralem(a raczej zona wybrala) , bedzie to polska produkcja Ad Fontes. Jestem umowiony na odsloch w grudniu i jesli wszystko bedzie ok, zamawiam.
Natomiast wzmacniacz to juz problem.Sprzet bedzie gral w salonie 40mk (5m * 8m) wiec pomyslalem ze powinien to byc wzmacniacz dzielony bo kolumny tez nie beda male.
Po przestudiowaniu internet mam kilka typow .Na wzmacniacz moge przeznaczyc max 18000zl ale jesli za mniej bedzie rowniez ok to jak najbardziej moze byc.

1. Advance Acoustic X-A160 + X- Preamp
2. NAD C275 + NAD C 510 lub C 165
3. Cambridge Audio AZUR 851W + 851E
4. Primare A 34,2 + Pre32
5. Roksan Caspian m2 + przedwzmacniacz nie moglem znalezc.
6. Rotel RB 1552 mk II lub moze 1582mkII + Rotel RC 1570 lub 1590

Jak latwo zauwazyc zestaw musi byc tej samej firmy , musz isc na ustepstwa z zona icon_wink.gif Jesli mozecie podac inne propozycje w tej cenie to jak najbardziej jestem zainteresowany.
Wiem ze najlepszym sposobem wyboru jest odsluch ale w zwiazku z tym ze mieszkam obecnie w Londynie bede chcial wszystko zalatwic w czasie Swiatecznym na urlopie Nie bede mial za duzo czasu na odsluchy i chcialbym sie juz przygotowac na konkretne zestawy. W londynie praktycznie nie mam czasu na wybranie sie do sklepow.
Wzmak raczej preferuje nowy , nie znam sie na tym najlepiej i boje sie wtopic 15000 w cos uzywanego i nie do konca dobrze dzilajacego ale jesli juz to raczej cos nie starsze niz 3-5 lat.
Szukam sprzetu raczej uniwersalnego bo muzyka jaka bedzie na nim odtwarzana bedzi bardzo rozna od rock-a przez pop,elektroniczna , troche jazzu, relaksacyjna itp.
Brzmienie - szeroka scena, czysty dzwiek, nisko schodzacy szybki mocny bas ale nie dominujacy nad reszta pasma. Nie wiem tylko czy tego nie powinienem bardziej opisac przy temacie kolumn ale moze to teraz tez cos pomoze.
zastanawiam sie jaka moc wzmacniacz powinien posiadac do takiego pomieszczenia, czy wystarczt np.60W czy rzczej powinno byc ponad 100W? i czy nie wystarczy jaki dobra integra?

O kolumnach jeszcze bardzo nie zastanawialem sie ale mam kilka typow i chcialbym zapytac przuy okazji.
Tannoy revolution XT8F , Tannoy Precision 6,4, KEF R700 lub Focal Aria936.

Z gory dziekuje za porady.
pozdrawiam









Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
zacznę od wzmacniacza, jeśli zależy Ci na systemie dzielonym, to moim zdaniem zdecydowanie najlepiej sprawdzi się elektronika Primare. To bardzo dobra, mocna konfiguracja, dodatkowo z możliwością rozbudowania w przyszłości przedwzmacniacz o funkcjonalność sieciową. Jeśli natomiast możemy pozostać przy wzmacniaczu zintegrowanym, na pewno proponuję posłuchać świetny Hegel H360 (może trochę powyżej budżetu, jednak jest to urządzenie warte swoich pieniędzy), bardzo dobrą, polską hybrydę Wle Rock, także niesamowicie mocny ATC SIA2-150 oraz rockowy Naim Supernait 2. Uwierz mi, powyższe wzmacniacze bez żadnego problemu prawidłowo wysterują znaczną większość kolumn, spokojnie nagłośnią Twój salon.
W kwestii kolumn wybór zależy od Twoich preferencji. Focal to mocne, rockowe i dynamiczne brzmienie. W Twoim salonie bardzo dobrze sprawdzi się model Aria 936. Kef R700 to także dobra dynamika, ale także świetna scena, przestrzeń, trójwymiarowość dźwięku. Tannoy Revolution XT8 F to fajne połączenie dynamiki, swobody z lekkim ociepleniem, swietną spójnością. Z mojej strony namawiałbym na posłuchanie świetnych, duńskich kolumn Audiovector SR3 Super. To pomimo niezbyt potężnych obudów, kolumny które są w stanie wyśmienicie nagłośnić nawet ogromne pomieszczenia. To produkowane w Danii kolumny, które zawsze w przyszłości możesz fabrycznie upgradować w fabryce Audiovector, tak więc jeśli w przyszłości będziesz miał ochotę wskoczyć o klasę wyżej, nie musisz zmieniać kolumn.

Co do gramofonu, jako alternatywa proponuję posłuchać Reg'ę RP6. To sprawdzona i solidna konstrukcja, bezpieczny i przyszłościowy zakup na lata.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Przy takim budżecie i w UK mocno polecam sprzęt LEEMA ACOUSTICS,

zestaw dzielony pre PYXIS + power HYDRA II

alternatywnie integra TUCANA II

Klocki dostępne w wersji srebrnej lub czarnej. Jak widać, design jest nietuzinkowy i może się spodoba Twojej żonie. Dźwiękowo zaś jest to sprzęt o sporych możliwościach i trudno obok niego przejść obojętnie. Słuchałem dwa razy na High End Messe w Monachium i tamte zestawy były dla mnie jednymi z najciekawszych z całej wystawy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
witam
jednak udalo sie spedzic
cala niedziele na audio show wiec jak polecil Profi odwiedzilem pokoj firmy
Leema. Design faktycznie spodobal sie mojej zonie. :grin: sprzet gral bardzo ladnie a I obsluga mila jak nigdzie indziej na wystawie( nie liczac KEF gdzie prezentacja kolumn Blad
e byla prowadzona bardzo profesjonalnie lacznie z przesadzaniem odwiedzajacych na najlepsze miejsca do odsluchu gdy usiedli gdzies na boku a po srodku byly wolne miejsca)
Ale nie o tym chcialem pisac wiec do rzeczy.
O ile leema acoustic spodobala mi sie bardzo w utworacz spokojniejszych , jazz-owych I jakies utwory z rodzaju muzyki afrykanskiej z duza iloscia detali ,dzwiek byl czysty ,dokladny
i poukladany o tyle gdy mily pan z obslugi zapodal utwor Rammstaina to muzyka stala sie bardzo natarczywa , wrecz meczaca, totalny kociol.Wiem ze Raamstain nie jest pewnie najlepszym materialem na odsluch ale n
ie mialem okazji posluchac juz innych utworow z rock-a wiec moze moja opinia jest zbyt pochopna. Moze
powinienem sie umowic na odsluch w jakims sklepie?
Natomiast inny zestaw ktorego mialem okazje posluchac to Roksan Caspian M 2 serie. CD M2, Wzmacniacz M2 Integra jako przedwzmacniacz plus koncowka M2
.Wszystko gralo z kolumnami Opera tylko juz nie jestem pewny modelu ale wydaje mi sie ze Grand Callas.
Dzwiek poukladany, nie natarczywy , detaliczny. Nie wiem jak jeszcze okreslic ale podobal mi sie bardzo plus fantastyczny jak dla mnie I mojej ladniejszej polowy :grin: design co w tym
przypadku ma duze znaczenie bo jakos trzeba przekonac na wydanie kasy a jak to zrobic na cos brzydkiego jej zdaniem :grin:
Mam pytanie odnosnie tego zestawu bo jak wczesniej powiedzialem integra grala jako przedwzmacniacz a w ofercie firmy nie ma samego przedwzmacniacza. Moc integry jak I koncowki jest taka sama 85W na kanal przy 8ohm/ 125W przy 4Ohm. wiec czy jest sens
kupowac integer i dodatkowo koncowke ? to okolo 8000zl. czy jako nie doswiadczony audiofil bede sluszal roznice?
Nurtuje mnie jeszcze innea sprawa, mianowicie czy ta moc nie jest za niska ? przyponinam ze ma to grac w salonie ponad 40m kw.
Teram mam wzmacniacz CA a5 i jak slucham z gramofonu to na polowie skali szalu nie robi . Wiem ze to slabszy wzmacniacz bo 60W/ 8 Ohm i gramofon jakis tani sony plus tani gramofonowy preamp.

Pozdrawiam



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...