Skocz do zawartości

Wybór subwoofer'a do 500zl


Daniel14

Recommended Posts

Witam

Jak już pewnie zauważyliście, zastanawiam się nad kupnem subwoofera. Budżet jaki moge na niego przeznaczyć to około 500zł. Pokój ma 9m2. Sprzęt jaki posiadam to amplituner Sony Str-DG700, 4 głośniki Magnat Monitor 110 oraz głośnik centralny firmy Uher. Subwoofer wolałbym, żeby był nowy. Przeglądając allegro i opinie ludzi znalazłem Jamo SUB 200 i ten subwoofer by mi chyba najbardziej odpowiadał ponieważ dobrze by się skomponował z meblami. Co o nim myślicie? Kolejny, który wpadł mi w oko to Yamaha YST-SW012. Jest to subwoofer, który kosztuje 200zł mniej od Jamo. Na moje warunki myśle, że by wystarczył. Trzeci jaki znalazłem to Koda SW-550.

Zależy mi na mocnym, głębokim basie, ale nie zagłuszającym dźwięku z głośników. Głównie będę go używał w KD, ewentualnie czasem w stereo słuchając Rap'u i Hip Hop'u.

Który z tych subwooferów byłby najodpowiedniejszy? Mi najbardziej pasowałby Jamo, ponieważ ma ładny wygląd i jak już wcześniej wspomniałem pasowałby do mebli. Do tego zauwazyłem, że ma pokrętła 'Cut off frequency' oraz 'Phase', których to Yamaha nie posiada (nie wiem jak z Kodą).

Proszę o pomoc i pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEVIL . Cena maksymalna wynosi 500zł a nie 700zł więc Koda SW 1000 odpada.

pirs . Posiadam mały pokój, a więc super mocny subwoofer nie jest mi potrzebny. Jakiś czas temu wystarczały mi glośniki komputerowe Creative Inspire P580. Subwoofer tamten mial chyba 17W, ale w zupełności starczał. Ta Yamaha ma ponoć 100W, a to jest dużo więcej. Owszem, kładę duży nacisk na wygląd, ale ważniejszy jest dla mnie dźwięk. A temat ten głównie dotyczy dźwięku, nie wyglądu. Poprostu Jamo mi najbardziej się podoba i najbardziej pasowałby do mebli. Ważne jest dla mnie aby bass był wtedy, kiedy ma być i taki jaki ma być . Czyli mocny i głęboki, nie pierdzący.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel14
Z tych subów które przedstawiłeś JAMO będzie lepszym wyborem od Yamahy (brzmieniowo, choć droższy).
Najtańsze suby Yamahy nie brzmia najlepiej, a na pasmo przenoszenia tanich subów należy patrzeć z lekkim przymrużeniem oka.
Co do dźwięku - wiadomo, że nie będzie rewelacyjny (bo wtedy trzeba wydać 5 czy 10 tysięcy).
W kinie domowym się sprawdzi - przy stereo już niekoniecznie... icon_rolleyes.gif
Masz monitory Magnata - i spokojnie możesz rozejrzeć się wśród subów Magnata. Są niedrogie, a bedziesz miał coś pasującego do reszty.
Ponizej 500zł kupisz nowy - model 200A
http://www.allegro.pl/item336407470_magnat..._836_11_31.html
musiałbys sam porównać, czy lepszym rozwiązaniem w niedużym pomieszczeniu będzie 300A (niekoniecznie się sprawdzi, ale warto zobaczyć/posłuchać) bo jeżeli trochę "zapolujesz" to może niewiele drożej kupisz własnie mocniejszy 300a (głośnik 30cm, cena 675zł)
http://www.allegro.pl/item337777655_magnat...0_pln_raty.html

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo
I takiej odpowiedzi właśnie oczekiwałem icon_smile.gif Nad rewelacyjnym dźwiękiem nie myśle, jak i na wydanwaniu 5-10tys. na suba icon_smile.gif Narazie mam monitory Magnata, lecz za jakiś czas sprzęt zostanie przeniesiony do większego pomieszczenia i wtedy planuje zakup kolumn podłogowych. Podobają mi się właśnie Jamo i B&W i w tych bede wybierał. Raczej wezme Jamo i odrazu będę miał subwoofer do kompletu icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEVIL
A no chyba że tak icon_smile.gif Ja jednak wolałbym nówkę, tym bardziej ze na allegro narazie nie ma używanego. Nówka to nówka.. nie używana, z gwarancją itd.

RoRo
Zauważyłem po Twoim 'stopniu' i radach, że do znasz na sprzęcie audio. Doradź mi, lepiej kupić nowego JAMO SUB 200, czy czekać na używaną Kodę SW 1000?

Pozdrawiam oraz dziękuję za dotychczasowe porady i licze na następne icon_smile.gif


PS. Na allegro właśnie w przystępnej cenie pojawiły się suby Yamaha SW030-459zł i SW015-519zł . Co o nich sądzicie? SW015 jest tylko w kolorze czarnym, a więc chyba odpada. Z tego co zauważyłem jest to sklep, a więc może mogli by 'załatwić' inny kolor.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel14
Nie miałem u siebie i nie mam w okolicy KODY SW1000 i nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd icon_eek.gif
Musisz więc polegać na radach Kolegów - byłych lub aktualnych użytkownikach tego suba.
Dla mnie jeżeli szukasz nowego sprzętu do KD i stosunkowo niedużego pomieszczenia, to spokojnie możesz poprzestać na Jamo 200 (a także, jak już wcześniej pisałem, jeżeli masz możliwość to porównać JAMO z Magnatem czy np. z HECO), szczególnie że w najbliższej przyszłości chcesz przejść na komplet nowych kolumn tej firmy.
W najbliższym czasie (obawiam się, że ten termin "najbliższy" to się jeszcze sporo rozciągnie) nie będę miał możliwości porównać obu tanich subów icon_sad.gif
Pozdrawiam
PS. Jeżeli zamiast zakupu JAMO rozważasz B&W, to może wstrzymaj się z zakupem suba - bo może się okazać, że przy nowych kolumnach będzie mocno odstawał w dół (nie wiem, o jakich Bowersach myślisz).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...