Skocz do zawartości

Kino domowe składanie kompletu


Tuxator

Recommended Posts

Witam.Chciałbym skompletować kino domowe do otwartego pokoju 18m2 w bloku.
Na początek chce kupić dwie kolumny frontowe w kolorze białym. Mój wybór padł na kolumny Pylon Sapphire 25 lub Sapphire 31.Zastanawiam się tylko czy Sapphire 31 nie będą za duże do mojego pokoju? Z kolei Sapphire 25 są 4 omowe i nie wiem za bardzo do czego je podpiąć.
Zastanawiałem się nad Denon AVR-X2100W. Co o tym myślicie Czy kolumny 4 om w kinie będą sie dobrze grały? Czy podczas odsłuchów muzyki na wysokim poziomie głośności nie będzie to problemem?

Kolumny Sapphire 25 lub Sapphire 31( nie wiem czy 18m2 nie będą za duże)
Amplituner AVR-X2100W ( za ok 2000zł)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj
Z artykułu w Audio http://audio.com.pl/testy/kino-domowe/ampl...2141-avr-x2100w wynika że ten Denon bez problemu obsługuje kolumny 4 omowe. Jeśli kolumny będą stać dość blisko ściany za nimi to Pylon Sapphire 25 powinny się dobrze sprawdzić. W tej samej sytuacji Pylon Sapphire 31 są sprawdzą się gorzej. Do tego faktycznie są dedykowane do większych pomieszczeń ( choć niewiele większych ). Przy kolumnach 4 ohm i amplitunerach dopuszczających wyłącznie 8 ohm często współpraca jest możliwa, jednak bywa że taka sytuacja prowadzi do częstego wyłączania się wzmacniacza na skutek uruchamiających się zabezpieczeń. W tym przypadku jednak ten konkretny amplituner powinien działać z takimi kolumnami bez najmniejszych problemów.

http://audio.com.pl/images/9/5/8/32958-max...vr_x2100w_3.jpg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zakupić amplituner. Jaki sprzęt będzie w stanie najlepiej obsłużyć zestaw kolumn KEF? ( dwa razy front 10-100W- 8om) Central 10-120W - 8om , oraz subwoofer aktywny KEF PSW 1000.2 Obudowa zamknięta Głośnik: 200 mm Maksymalne ciśnienie: 106 dB Pasmo przenoszenia 38 Hz-150 kHz Moc wzmacniacza: 100W wymiary: 360 x 320 x 320mm .

50% muzyka 50 % filmy

Interesuje mnie jak najtańszy amplituner do 1000 zł max(nowy) .

Zastanawiałem się nad Pioneer VSX 329 można go dostać już za 700 zł .


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie biorę również te Dali Zensor 7 taj jak piszesz S4Home ale sam nie mogę się zdecydować. Opieram sie tylko na opiniach bo nie mam za bardzo gdzie ich posłuchać. Wizualnie najbardziej podobają mi się Sapphire 31ale chyba bądą za duże na mój pokój. Więc na razie sam nie wiem co wybrać. A Ty ze swojej strony co bardziej bys polecał? Zensor czy Sapphire ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam, chciałbym zakupić amplituner. Jaki sprzęt będzie w stanie najlepiej obsłużyć zestaw kolumn KEF? ( dwa razy front 10-100W- 8om) Central 10-120W - 8om , oraz subwoofer aktywny KEF PSW 1000.2 Obudowa zamknięta Głośnik: 200 mm Maksymalne ciśnienie: 106 dB Pasmo przenoszenia 38 Hz-150 kHz Moc wzmacniacza: 100W wymiary: 360 x 320 x 320mm .

50% muzyka 50 % filmy

Interesuje mnie jak najtańszy amplituner do 1000 zł max(nowy) .

Zastanawiałem się nad Pioneer VSX 329 można go dostać już za 700 zł .


Trochę za mało podałeś danych na temat kolumn które będą grały z przodu.
KEF PSW 1000.2 fabrycznie jest subem z tunelem br wyprowadzonym w dół. Nie jest wykluczone jego użycie po jego całkowitym zamknięciu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam głośniki frontowe
KEF Cresta 10-100W IMP 8

Central KEF Cresta 10-120W IMP8

Subwoofer aktywny KEF PSW 1000.2

Mam zamiar podłączyć głośniki do tv za pomocą kabla optycznego.
Wcześniej głośniki grały z amplitunerem VSX D810S ale niestety coś mu dolega i nie działa subwoofer ani central w żadnej z konfiguracji. Tylko stereo. Prawdopodobnie padł DPS , który kosztuje 500 zł.

Chce kupić sam amplituner gdyż odtwarzam wszystko z tv. youtube itd...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że jeśli chodzi o tani amplituner KD do takich głośników Pioneer VSX 329 powinien być odpowiedni. ( jeśli chodzi o nowy sprzęt )
Jednak w podobnej cenie możesz kupić znacznie lepszy amplituner używany (na tyle nowy że jeszcze może być na gwarancji) .

Szkoda ze dołączyłeś do tego już istniejącego tematu bo ma on niewiele wspólnego z Twoim icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Właściwie biorę również te Dali Zensor 7 taj jak piszesz S4Home ale sam nie mogę się zdecydować. Opieram sie tylko na opiniach bo nie mam za bardzo gdzie ich posłuchać. Wizualnie najbardziej podobają mi się Sapphire 31ale chyba bądą za duże na mój pokój. Więc na razie sam nie wiem co wybrać. A Ty ze swojej strony co bardziej bys polecał? Zensor czy Sapphire ?



Obie konstrukcję są dobre i zbierają pozytywne opinie. Tutaj na pewno nie dokonasz złego wyboru.
Pylony grają cieplej. Jak wspomniał kolega połączenie Z Denonem czasem daje zbyt ciepłe brzmienie, jednak jest to oczywiście indywidualne podejscie. Zensory z kolei grają nieco żywiej. Sa też ładnie wykonane....

Nie dokonasz tu złej decyzji. Kwestia doboru amplitunera.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...