Skocz do zawartości

Jakie glosniki ? Tannoy 6.4 MB silver 10 chario 533r moze altus 380


jyymmy

Recommended Posts

Mam duży problem z podjęciem decyzji. Dodam, że pokój ma ok 100m2

Waham sie miedzy

Chario 533r
Monitor Audio silver 10
Tannoy precision 6.4
Altus 380


wydaje mi sie ze biorąc pod uwagę metraż ostatnia pozycja tez powinna byc brana pod uwagę
Na razie napędzę je HK3770 ale pewnie szybko zamienie ten wzmacniacz na stereo z pólki do ok 6k zl

sluchalem altusów i MA pozostale odslucham w tym tygodniu jednak sale do odsluchu nie maja nic wspolnego z moim poddaszem wiec nie wiem co o tym mysleć
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieżki wybór może faktycznie używka to dobre rozwiązanie,
Fizycznie odpowiadają mi altusy ponieważ duża pojemność oraz waga ok 50 kg przemawia za duzym pomieszczeniem.
Kiedy ich sluchałem miałem wrażenie że trochę zbyt duzo niskich tonów serwują ale sala odsłuchowa była bardzo mała więc w duzej przestrzeni moze byc o wiele lepiej. Ciekaw jestem czy ktoś miał z nimi kontakt i testował bo w necie jest bardzo duzo negatywnych opini lecz wszystkie sprowokowane nazwą. Wszyscy hejterzy nawet ich nie widzieli na żywo a co dopiero mowić o słuchaniu… ale mimo wszystko to mnie troche zniechęca
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ich nie widziałem osobiście. Na zdjęciach prezentują się fajnie. Zmieniono głośnik wysokotonowy . Osobiście nie przekonują mnie w nich ich głośniki stożkowe. Wiem ze są one zbudowane dla zwolenników Altusów i pewnie ma to być taka extra ich wersja. Sądzę że Cabasse Iroise 500 to zupełnie inna liga. Powierzchnia głośników basowych jest taka sama. Idealnie było by posłuchać. Z resztą nie chodziło mi koniecznie o te kolumny. Można rozejrzeć się po Allegro w dłuższym okresie czasu i znaleźć coś jeszcze innego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zasugeruję genialne kolumny Canton Digital 2.1 licytowane aktualnie w Niemczech LINK

To kolumny z najlepszej, limitowanej, flagowej serii Cantona, na poziomie ich najlepszych obecnie konstrukcji za grube tysiące euro

Od paru lat obserwuję aukcje z kolumnami serii Digital (nie mylić z Digital Movie) i rzadko trafia się sytuacja, że sprzedawany jest komplet, tzn. kolumny + kontroler + statyw + mikrofon pomiarowy + soft, jak ma miejsce we wskazanej aukcji.
Kolumny te są mało znane, nawet w Niemczech, a z tego powodu ich ceny zazwyczaj są bardzo niskie w stosunku do poziomu grania. A na pewno duuuużo niższe niż kolumny innych firm.
Jakbyś chciał nowe o takiej klasie grania, to musiałbyś wysupłać 30-40 tys. zł. Sam kiedyś dorwałem Digital 2 za niespełna tysiąc euro, a obecnie mam Digital 1 za równe 1000 Euro icon_cool.gif
Biorąc pod uwagę Twoje warunki lokalowe, Digitalki mogą byś świetnym wyborem pod kątem adaptacji akustycznej.
Jakbyś chciał wiedzieć więcej o tych kolumnach, wpisz do naszej wyszukiwarki hasło "Canton Digital" i znajdziesz wszystkie moje wypociny icon_lol.gif na ich temat. Nie chce mi się w kółko pisać o tym samym, a tylko ja tu piszę o tych kolumnach icon_biggrin.gif

A propos aukcji - nie widziałem jeszcze ceny przekraczającej 800 Euro w przypadku licytacji. Przy "kup teraz" bywało i ponad 2 tys. euro...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiej powierzchni warto jeszcze przemyśleć kolumny Infinity Kappa oraz duże JBLe z serii TL oraz Ti - np. takie TL260
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/41/203731.php
albo JBL Ti5000
http://allegro.pl/jbl-ti-5000-high-end-ide...5723103423.html

Infinity
http://allegro.pl/infinity-kappa-90-i5714625798.html
http://allegro.pl/kolumny-infinity-kappa-8...5720701140.html

Pozdrawiam
PS. Uzupełniłem temat wątku o powierzchnię pokoju - tak będzie bardziej czytelnie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś bardzo fajne propozycje od kolegów. bo Twoje, to wybacz od sasa do lasa.
A jak grają kolumny Altus 380 mam pojęcie bo słuchałem. Jak dla mnie porażka. Chyba, że ktoś ma taki gust zajechany podobnej klasy wynalazkami.
Pomiędzy Chario a Altusami jest większa odległość niż pomiędzy Europą a Ameryką icon_mrgreen.gif
Jakie kolumny Ci polecić, to nie wiem, poniewaź nic nie piszesz o swoich gustach brzmieniowych, jaki rodzaj dźwięku Ci odpowiada.
To, że mają zagrać w danej kubaturze i dać radę, to szczegół.
Gdybyś wybierał żonę, to przyjąłbyś każdą która jest kobietą, ma piersi i umie gotować? icon_rolleyes.gif
No może jesteś z tych, którzy nie mają większych wymagań i stosują zasadę: "cóż, że potwór, grunt by miał otwór" icon_lol.gif
Mam nadzieję, że tak nie jest. Proszę obszerszy opis brzmienia, potrzeb, oczekiwań w stosunku do dźwięku.
Nagłośnić 100 m2 nie jest tak trudno. Ale uzyskać dobre brzmienie, to już nie taka prosta sprawa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę wytłumacz mi Profi jak znalazłeś tę aukcję, (canton) mogę ją otworzyć z linka podanego przez Ciebie ale jak chcę znaleźć przez ebay.pl zaznaczone "cały świat" lub ebay.de nie wyświetla mi tej aukcji więc nie mogę licytować ???
Przeczytałem wszystkie wątki w których pisałeś o tych głośnikach i jestem bardzo nimi zainteresowany i postaram się je upolować w Niemczech bo i tak potrzebuję kupić dwa komplety głośników

Kolega RoRo zaproponował JBL ti5000 które odpowiadają mi gabarytowo i tu się dobrze składa ponieważ osoba sprzedająca te głośniki jest ode mnie nie daleko i taką transakcje bedzie mi łatwiej nawiązać w sumie w kilka godzin , co myślisz o takim rozwiązaniu. Miałeś okazje posłuchać ?
Infinity Kappa są dostępne w super cenie ale wydaje mi się ze mogą być troche za małe.
Generalnie na powierzchni 100m2 chce zainstalować dwa zestawy głośników w jednej czesci mam duzy wypoczynek glownie do słuchania muzuki natomiast drugi zestaw pod projektorem wiec glosniki tak naprawde beda musiały ogarnąć 50m2 bo wydaje mi sie ze nic nie zagra z takiej odleglości przyjemnie, latwe przelacznie miedzy zestawami A i B nie robi z tym kłopotu

Jeżeli chodzi o moje upodobania muzyczne to głównie pop rock oraz wokal typu np. Ayo
A co do dzwięku to po odsłuchaniu kilku głośników na razie wygrywa dynaudio x38 i troche gozej ale też fajnie odbieram chario 533r
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Proszę wytłumacz mi Profi jak znalazłeś tę aukcję, (canton) mogę ją otworzyć z linka podanego przez Ciebie ale jak chcę znaleźć przez ebay.pl zaznaczone "cały świat" lub ebay.de nie wyświetla mi tej aukcji więc nie mogę licytować ???...



Sprzedawca ustawił sprzedaż tylko na Niemcy, prawdopodobnie z tego powodu nie widać aukcji logując się na polskim ebayu. Ja zawsze wchodzę na niemiecki i tę akcję widzę nawet jako nie zalogowany... Zauważyłem jednak, że niekiedy (również po zalogowaniu) wyszukiwarka nie pokazuje wszystkich wyników, gdy domyślny adres wysyłki widnieje jako Polska - może to jest przyczyna, że aukcji nie widać. Wtedy zmienić na Deutschland, wpisać pierwszy lepszy niemiecki kod pocztowy i wszystko powinno śmigać. Różnie to wygląda na kilku komputerach, na których pracuję, zatem sądzę, że konfiguracja kompa też ma niebagatelny wpływ na wyniki wyszukiwania.

Ayo na Digitalach niemal się materializuje w pokoju icon_biggrin.gif

Co do Kapp, mimo iż są to zacne kolumny i nieraz je polecam, Cantonom mocno ustępują w kwestii reprodukcji niskich tonów, jeśli na nich też Ci zależy




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem kilka ogloszen dotyczacych infinity 9.2 w niemczech i mozna je kupić poniżej 1000eur
ale znalazlem jeszcze coś co mnie zaciekawiło tylko nie mogę nic o tym zestawie znalezc wynika z opisu ze cena jest niewiarygodnie atrakcyjna czy powinienem sie tym ogłoszeniem zainteresować ???
Bardzo prosze o jakieś informacje

http://www.quoka.de/hifi-audio-tv-video-fo...dio-watt-3.html

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny zestawik - nie dość, że duże kolumny podłogowe, to jeszcze subwoofer i kontroler.
Ciekawa musi być również masa tego zestawu.

Na AudioShow Wilsona widziałem parę razy - ale same podłogówki.
Obecna cena faktycznie szokująca wobec ceny początkowej...

Tu masz dane odnośnie kolumn podłogowych (a właściwie kolumn podstawkowych z podstawami basowymi)
http://www.stereophile.com/content/wilson-...CsLg0WROdewJ.97


Poszukaj w googlach samych podłogówek - powinno być łatwiej coś znaleźć. Ja niestety muszę teraz znikać z Forum i dziś już Ci nie pomogę icon_sad.gif

Pozdrawiam
PS. Jak najbardziej warto się tym zainteresować!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Trochę za wysoka cena tych Kapp 9.2
No i jak słusznie zauważyłeś: nie pod obecny wzmacniacz.

A co do porównania Digitali Cantona z Kappami 8.2 - Profi niewątpliwie ma rację, ale pamiętajmy o różnicy cen między tymi kolumnami (Kappy 8.2 są pare razy tańsze)

Pozdrawiam



Dodam, że Kappy 9.2i to nadal "tylko" Kappy. Konkurencją dla Digitali na zbliżonym poziomie jakości są Infinity IRS Epsilon

Zestaw Wilson Audio - palce lizać icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profi
kasa - kasa - kasa - kasa

Sam wiesz, ile kosztują Epsilony icon_cry.gif
Więc już prędzej Renaissance 90.

No i z wyższymi Infinity jest ten problem, że jak poleci "góra" to trzeba sprowadzać "z za wody" elementy tych głośników lub całe głośniki na wymianę. Bo raczej nie da się regenerować głośników EMIT i EMIM...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pięknie by było... icon_confused.gif
Ale przynajmniej można było sobie poczytać o tych Wilsonach - i może posłuchać ich (albo podobnych modeli tej firmy) na kolejnym AudioShow!

Warto zauważyć, że co jakiś czas pojawiają się ostrzeżenia o tego typu "okazjach":
a) jako naciąganie i prymitywna próba "wałka";
b) jako dowcip - z telefonem i adresem do kogoś, komu się chce uprzykrzyć życie (no bo wyobraźmy sobie sytuację, w której wystawiony jest znany i popularny sprzęt za 1/10 ceny z podanym numerem telefonu "ofiary" - ilość połączeń telefonicznych może mocno zdenerwować niewinną osobę ).

Dlatego serwisy ogłoszeniowe w których jest duża anonimowość powinny rodzić podejrzenia i wymuszać staranną weryfikację sprzedawców (dotyczy to również "świeżaków" na Allegro czy eBay).i

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie kolumn Wilson (tych nie 'kupionych" przez Ciebie icon_eek.gif ) to wspominałem, że na AudioShow bywają..

W tym roku będą do posłuchania następcy modelu WATT/Puppy na Stadionie Narodowym w pokoju 219
http://www.audioshow.pl/Hksd,tegoroczne_atrakcje.html
"Amerykański producent zestawów głośnikowych należy do ścisłej czołówki światowego hi-endu. Ich najnowszym dzieckiem jest Sabrina.To elegancka kolumna, która powstała na bazie kultowego zestawu WATT/Puppy - tego, który w zasadzie rozsławił logo Wilson Audio najpierw w USA, a potem na całym świecie. Przy tworzeniu Sabriny wykorzystano również kilka rozwiązań zastosowanych w topowym modelu Alexandria XLF. Sabriny zagrają ze wzmacniaczem Dan D'Agostino Classic Stereo i przetwornikiem MSB DAC V, a system będą wspomagały kable i akcesoria Synergistic Research oraz stolik Artesania Exoteryc."

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...