Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 2k, czy może monitory aktywne?


Iks

Recommended Posts

Witam serdecznie forumowiczów. Chciałbym kupić kolumny stereo + wzmacniacz, maksymalna kwota jaką mogę wydać to 2000 zł.
źródła : płyty winylowe, bezstratne formaty plików, soundcloud
Słucham przede wszystkim muzyki elektronicznej
Charakterystyka kolumn:
- duży, mocny klubowy bas oczywiście nie zalewający pozostałych pasm, ale z energią i wykopem
- czytelna średnica
- nienatarczywe, niekłujące soprany

Pokój 15m2, poddaszowy, kolumny będą ustawione na ścianie opozycyjnej do ściany skośnej.
Oczywiście konieczny przedni bass reflex, nie mam możliwości innego ustawienia kolumn.

Zastanawiam się czy nie warto spróbować monitorów aktywnych ale niestety nie trafiłem na żaden "basowy model" bo jak wiadomo monitory mają zwykle płaską charakterystykę.

Druga sprawa czy nie warto dozbierać jeszcze do tych lepszych kolumn w okolicach 3 - 3,5k. Czy różnica w tak małym pokoju będzie odczuwalna.

Dodam ,iż może to być zestaw nowy jak i używany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o typowo basowe monitory aktywne to do takich należą KRK RP8 Rokit G3
Jednak z tego co wiem to górę mają dość agresywna.

Jeśli miał bym kupić wzmacniacz i kolumny nowe , to wybrał bym połączenie Denona PMA 720ae z Magnatami Quantum 673

Na pewno można znaleźć coś lepszego wśród używanych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem zwolennikiem stosowania aktywnego subwoofera z niezbyt dużymi kolumnami. Przy w miarę sensownych poziomach głośności efekty mogą być zaskakujące. Jednak jeśli chodzi o ekstremalnie wysokie poziomy głośności potrzebne są kolumny z dużymi głośnikami basowymi. Wtedy zwykle niezbędne są kolumny 3 drożne i mocny wzmacniacz. Często w takich sytuacjach sprawdzają się kolumny estradowe z odpowiednim dla nich wzmacniaczem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu brać jakichkolwiek monitorów, jeśli jesteś fanem mocnych niskich tonów.
Potrzebujesz normalnych kolumn z oddzielnym wzmacniaczem gdzie jeszcze w razie możliwości możesz sobie niskie podbić.
Pamiętaj że monitory to zwykle są studyjne także grają w określony sposób.
Do muzyki elektronicznej np. Trance, Techno + "wylewający się mocny bas" tak jak to opisałeś mogą dać Ci np. STX F-360n
http://stx.pl/stx-f-360-n-kolor-wenge.html
Jak nimi walniesz to szyby zaczną chodzić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Całkiem ciekawa propozycja. A jakieś monitorki z bas reflexem z przodu?


A planujesz te kolumny przykleić do ściany ?
Z poglądem że tunel z przodu jest lepszy , to jakaś idiotyczna bzdura.

Wcześniej zaproponowałem wzmacniacz z dobrymi monitorami o dobrym i silnym basie bez nadmiernie wyostrzonej góry.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiem bo sam używałem kiedyś subwoofera , a obecnie bez niego jest o wiele lepiej.
Dodam że też słucham elektronicznych gatunków.
To że też możesz być fanem takich niskich tonów nie oznacza że ktoś inny nie ma racji w tym co pisze.


Niskie częstotliwości reprodukowane przez głośnik subniskotonowy nie muszą mieć w jakiś sposób zdefiniowanego charakteru przez taki sposób jego emisji.
Musiałeś mieć kiepski subwoofer.
Przeznaczenie do reprodukcji najniższych częstotliwości oddzielnych wyspecjalizowanych do tego głośników jest praktycznie jedyna metodą rozciągnięcia niskich częstotliwości w niewielkich pomieszczeniach bez podbarwień wywołanych specyfiką akustyki takiego miejsca. Tak w skrócie.
Dlatego pisze że niewiele wiesz na tan temat.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po prostu mam mały stolik i monitory mogą stać najdalej 10 cm od ściany.


Jeśli będziesz miał za dużo basu ( a raczej nie będziesz ) możesz przymknąć tunel br .

Nie wiem skąd biorą się jakieś bzdurne opinie że jeśli tunel jest z tyłu to bas się tłumi.
Jest dokładnie odwrotnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego subwoofera wystarczy że kupisz rozgałęźnik z jednego na 2 wtyki jack 3,5 mm
Z tyłu M-Audio są gniazda TRS.
Są to gniazda jack 6,3 mm wyglądające jak stereo. Do nich są potrzebne przejściówki z jack mono na gniazdo RCA. Coś takiego można kupić po 2zł/szt
Wtedy już trzeba tylko 2 przewody z jednej strony jack 3,5mm z drugiej 2xRCA
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...