Skocz do zawartości

Zmiana sprzętu


buła

Recommended Posts

Witam Panowie.
Noszę się z zamiarem zmiany swojego sprzętu audio. Aktualnie posiadam wieżyczkę Technics EH-760 i nijak nie pasuje mi już do nowych mebli.
Mam okazję wyrwać tanio amplituner Sony STR-DB930QX. Do tego skompletowałbym sobie jakieś kolumny , coś pokroju Jamo S426.
Oczywiście sprzęt będzie używany zarówno do odsłuchu stereo jak i kina domowego.
Poradźcie proszę czy opłaca się pozbyć się tego Technicsa na rzecz tego Sony, bo przyznam szczerze jestem amatorem w sferach audio.
Pozdrawiam i dzięki icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz bardzo fajne kolumny podłogowe JAMO E680 (podwójny głośnik basowy), bez porównania lepsze od serii S426 i tym podobnych. Cena rozsądna – warte są zakupu (cena kup teraz = tysiąc zł), są w Słupsku.

http://allegro.pl/kolumny-jamo-5-0-i5713399216.html
A w dodatku – w tej cenie masz od razu komplet 5 kolumn icon_razz.gif

Pozdrawiam
PS. Jamo E680 spokojnie sobie poradzą na 20m^2 , no i masz ładnie zgrany komplet 5 kolumn!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że ten amplituner jest sporo lepszy.
Muszę przyznać że nie znam właściwości brzmieniowych tego amplitunera.
Sądzę że lepiej jest wydać pieniądze na 2 lepsze kolumny niż 5 gorszej jakości.
Warto się rozejrzeć za kolumnami używanymi.
Wcześniej warto wziąć go do jakiegoś salonu gdzie można by podłączyć go z różnymi kolumnami abyś mógł ocenić czego szukasz..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sądzę że lepiej jest wydać pieniądze na 2 lepsze kolumny niż 5 gorszej jakości.
Warto się rozejrzeć za kolumnami używanymi.

To są akurat lepsze kolumny!
No i używane - jak widać icon_mrgreen.gif

Cytat

Sądzę że ten amplituner jest sporo lepszy.
Muszę przyznać że nie znam właściwości brzmieniowych tego amplitunera.

A ja znam - i to jest właśnie różnica między teorią a praktyką. icon_lol.gif

Buła
Ten amplituner - podobnie jak wiele innych SONY, ładnie się zgrywa z kolumnami JAMO.
Oczywiście różnica jakości będzie bardzo duża między Technicsem a SONY.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że na korzyść Sony?
Ogólnie z Technicsa byłem zadowolony, ale 1. Bi-amp - szećć kabli przychodzi do jednej kolumny , pajęczyna okrutna się z tego po pokoju robi, dwa wzornictwo już mocno przechodzone. A mam półkę pod TV idealną pod wielkość amplitunera, stąd właśnie pomysł ze zmianą. Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie na korzyść SONY icon_razz.gif

Poza tym jest jednym z niewielu amplitunerów, w którym WSZYSTKIE funkcje możesz ustawić przyciskami na panelu czołowym no i ma w miarę niezły preamp gramofonowy. O ilości złącz analogowych nie wspomnę, cyfrowych też jest pare...
Całkiem dobrze radzi też sobie w stereo icon_cool.gif A jak już wcześniej pisałem - ładnie gra z kolumnami JAMO. Stąd moja propozycja.

Będziesz miał komplet z pilotem?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo dużo używanych sprzętów bez pilota - prawdopodobnie użytkownicy na zachodzie pozbywają się sprzętu za grosze, a pilota sobie zostawiają (albo gdzieś ukryją).
No i u nas ten sprzęt jest wystawiany na allegro i innych serwisach, a aktualni sprzedawcy nie chcą się bawić w szukanie pilotów (i płacenie za to kilkadziesiąt zł) i wystawiają tak jak kupili. A jak są trochę ambitniejsi - to dadzą byle jaki pilot który obsługuje np. tylko zasilanie i głośność.
Poza tym często ten sprzęt jest nie z drugiej, ale np. z piątej ręki, czasami ma rodowód "garażowy"/złomowy lub jest zrobiony z dwóch.

Zauważ, że najczęściej jak sprzęt jest zadbany i z papierami (instrukcją) oraz z kartonem - to i pilot jest właściwy.

Jak już kupisz QS930 to kup sobie pilota SONY za 20zł - i też będziesz miał POWER i VOLUME (a zapewne również zmianę zaprogramowanych stacji radiowych o 1 w górę/w dół , może również zmianę źródła...). Albo używanego Logitecha Harmony za 50zł... albo skorzystaj z aplikacja na smartfona - jeżeli masz w nim obsługę podczerwieni .

No i to by było na tyle odnośnie pilotów.

Pozdrawiam
PS. A jak Twoje przemyślenia odnośnie kompletu JAMO E680 + centralny i podstawkowe?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak padło na S426. Były w okazyjnej cenie, więc się skusiłem. Co ciekawe z moim pokojem -15mkw w połączeniu z DB930QS grają bardzo ładnie.
Bluray połączony coaxialem z ampkiem i wszelkie audio CD czy FLAC brzmią na prawdę ładnie. Bardzo ładnie separuje wszystkie dźwięki. Co ciekawe nawet SW nie będzie chyba konieczny, To chyba zasługa małego pomieszczenia, bo rzeczywiście przy większym nie byłoby takiego efektu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...