Skocz do zawartości

Kino Domowe (6000-7000zl) ???


Piotrek1975

Recommended Posts

Witam i pozdrawiam wszystkich na forum !

Prosze o pomoc przy wyborze zestawu kina domowego.
Pomieszczenie 35 m kw. Preferencje muzyczne; house & pop music
Kino/Muzyka 50/50
Budżet do 7000zł
Nie jestem audiofilem ale dobry dzwięk mile widziany.
Mała możliwość odsłuchu ze wzgledu na brak czasu.

Moje typy:

Zestwy głośników 5.1

1. Wharfedele Diamond 9
2. Dali Concept 6
3. Jamo Seria E
4. JBL Northridge Cine Pack

Amplitunery:

1. Cambridge Azur 540R V3 ( nie wiem czy jest dobry w kd?)
2. Onkyo TX SR 605 (wiele pochlebnych recenzji na forach)
3. Harman Kardon 247

Najbardziej skłaniam się ku połączeniu:

Onkyo - Wharefedale
Cambridge - Wharefedale

Ciężko będzie jadnak odsłuchać zestawy w tym połączeniu.

Wiem że w kinie najlepszy jast: Harman - JBL

Proszę o porady i wszelkie sugestie na temat tego sprzętu. Najbardziej interesują mnie opinie na temat głośników Wharfedale i Dali Concept.

Dziękuję i Pozdrawiam!
Piotrek1975
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Piotrek, mam podobny problem tylko mój budżet jest o połowę skromniejszy. Szukając zestawu KD miałem okazję
słuchać min. HK 247 z kolumnami Wharfedale 9.5 /odsłuch w stereo amp.na liniowo/ i przyznam że grały rewelacyjnie, brzmienie zrównoważone /wysokie, średnie i niskie/, lecz jak dlamnie za drogi zestaw. Moim skromnym zdaniem grały lepiej niż JBL których również słuchałem.
pozdrawiam, Bolo88
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zadałem to samo pytanie na jilku forach licząc na podobne odpowiedzi. Niestety oo forum to inne preferencje. ale to dobrze bo jak by wszyscy pisali to samo świat byłby szary. Myślę że przy moich preferencjach (kino, house, pop music)
najlepiej sprawdzi się jednak znienawidzony przez audiofili zestaw Harman + JBL. Audiofili proszę o ciekawe uzasadnienie odpowiedzi przeciw temu zestawieniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazje odsłuchac amplitunery Onkyo 605, HK 247 z kolumnami JBL E80, JBL ES80, Wharfedale 9,5.
Wszystkie zestawienia według mnie wypadły podobnie ze wskazaniem na HK 247 i E80. Może dlatego że nie jestem audiofilem. Odsłuch miał miejsce w supermarkecie więc nie należy traktować go zbyt poważnie. Szkoda że E80 sa juz wyprzedawane i zastapiły je ES80 bo według mnie dużej róznicy nie ma ale E80 wypadają lepiej cenowo. Nie mieli jeszcze HK255 na sklepie i ciekaw jestem jak wypadnie w porównaiu z HK247 i Onkyo 605 lub 705.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...