Skocz do zawartości

amplituner stereo + gramofon analogowy + kolumny do 5000 PLN


aww

Recommended Posts

Słucham muzyki klasycznej, jazzu, alternative rocka, muzyki elektronicznej, folka. Mam sporo starych winyli i FLAC-ów na HDD. Mój budżet to ok 5000 PLN. Chciałbym za te pieniądze nabyć amplituner stereo + kolumny + gramofon + kable. Pokój ma ok 20 mkw. Chciałbym też podłączyć tv, ale nie interesuje mnie kino domowe, wolę dobre stereo. Kolega zasugerował mi amplituner sieciowy Yamaha R-N500 i podłogowe kolumny KEF C7. Co o tym sądzicie? A jaki gramofon polecacie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, choć nie tylko, ta seria KEFów C5 / 7 ma wyjątkowo mocno podkreśloną górę pasma, dół też jest dość specyficzny, taki misiowaty, nieco sztucznie sprężysty. Jeśli tego się szuka to ok., ale brzmi to nieco specyficznie, tym bardziej że yamaha, ( choć RN500, nie aż tak bardzo) nieco podkreśla górę pasma. Yamaha potrafi nieźle ożywić nawet lekko matowo, lub zwyczajnie równo i poprawnie brzmiące kolumny.
Przy budżecie 5 tys. można i chyba należy kupić lepsze kolumny niż para C7 za 1850zł ( realna cena), choć jak pisałem niekoniecznie o cenę tu chodzi.
Skoro RN500 kosztuje 1700zł, gramofon używany z 500zł , kable powiedzmy 200zł, zostaje bez mała 2600 zł na kolumny, a za to można kupić o niebo lepsze głośniki niż kef c7, nawet nowe, nie wspominając o używanych .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne że kupisz zadbanego "gramiaka" za 500zł.

Choćby coś z Technicsów - i starczy jeszcze na wymianę wkładki.
Bo mimo iż opinie ogólnie na temat Technicsa są różne (czytaj: często niepochlebne, bo ludzie oceniają najtańsze i najsłabsze modele), to jednak w gramofonach byli bardzo mocni i asortyment mieli bardzo szeroki!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Spotkałem się z opiniami co do kolumn KEF iQ7 że maja uwypuklony środek pasma. Słuchałem ich i nic takiego nie odczułem. Mają dobrze zaznaczone skraje pasma i do tego wyrazisty dobrze rozdzielczy środek. Musze przyznać że zrobiły ma mnie dobre wrażenie. Dość wyrazista góra pasma może nie najlepiej współgrać z RN500. Chyba szukałbym do tych kolumn cieplej brzmiącego wzmacniacza. Chyba bardziej w stylu Advance Acoustic X-i60.
Te kolumny wydają się być idealne do gatunków muzyki które słuchasz lecz połączenie ich z wzmacniaczami Yamahy nie każdemu musi przypaść do gustu.
Może lepsza była by dla nich elektronika Denona z cieplejszego okresu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale ja chcę dobrać kolumny do amplitunera a nie odwrotnie. Yamaha R-N500 jest raczej przesądzony ze względu na jego funkcje (a i jakość sygnału też chyba jest OK z tego co słyszałem i czytałem). Jeśli nie KEF iQ7, to czego szukać wśród nowych lub używanych kolumn podłogowych w cenie do ok. 2200 PLN?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEF iQ7 to naprawdę dobre kolumny. Sadzę że do Yamahy R-N500 powinny pasować lepiej niż Klipsch R26F który był tu polecany. Uważam że jeśli jesteś zdecydowany na ten amplituner to powinieneś z nip pojechać na odsłuch kolumn które bierzesz pod uwagę. Najlepiej posłuchać go z przynajmniej kilkoma rodzajami kolumn. Tylko Ty sam możesz cobie odpowiedzieć co Ci odpowiada najbardziej. Do Yamah dobrze pasują kolumny takie jak Magnat Quantum 675. Taki podaje przykład.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lokowanie br niema tak dużego znaczenia, a co jak przedni br dudni i świszcze? Może zbyt przeceniasz br i jego miejsce?
Zresztą wybór między magnatem a kef jest dziwny, bo one grają zupełnie inaczej, nawet jakby miały z tej samej strony br, nic by nie zmieniło, to inne brzmienie!
Wybierz kolumny które pasują tobie brzmieniem i do amplitunera i swojego gustu, a nie patrząc gdzie jest br. Br można zatkać zartczką, a 30 cm to nie tak mało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wybrałeś R-N 500 to może do tego http://www.whathifi.com/wharfedale/diamond-230/review
lub Q ACOUSTICS 3050 i tani gramofon Denona DP -200 widziałem w necie po 999 zł .
Sam słucham dużo muzyki filmowej i poszukałbym coś w tym stylu. Wiadomo że jak nie posłuchasz to nie będziesz wiedział które wybrać .
Q Acoustics mam 2020i ale będę zmieniał na 3020 ( monitory )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...