Skocz do zawartości

Jak nie Onkyo DX 7711 to co?


Adamc

Recommended Posts

Chyba padł mi odtwarzacz CD Onkyo DX 7711 icon_sad.gif
Elektronik jeszcze walczy ale słychać już gasnącą nadzieję w głosie.
Grał pięknie, aż zaczął przerywać, potykać się itp.
Pierwsza hipoteza to laser, ale po wymianie brak poprawy.
Teraz szukają tropu ale coś marnie to widzę.
Jeśli okazałoby się, że zmiana konieczna to czego szukać ?
Resztę elektroniki mam raczej miękko i ciepło grającą (MF Elaktra E100, Spendor Prelude) więc szukam neutralnie lub nieco twardziej grającego CD.
Do 700 zł na zakup wyskrobię, jeśli będzie warto icon_smile.gif
Używanego szukam (oczywiście).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Adamc ja wiem, że to żadna rada, ale jakbyś wyskrobał ciut więcej to ja polecałbym np. cedaka Cyrusa 7, czasem trafia się DVD Cyrusa w tej samej wersji, z tym samym laserem. Fajne granie i powinien się wpasować. Są jeszcze Arcamy, Marantze, Cambridge ale jakoś nie mam przekonania. A może Creek 43.
Gdybyś miał jeszcze trochę więcej kasy to polecam Meridiana 506.20 ew. Atolla najlepiej w wersji 100. "80" też fajnie się prezentuje. Muzycznie oczywiście.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam jakby się trafił w rozsądnej cenie Micromega Stage 5 albo 6. Może być starsza wersja Stage 2 albo 3, to prawie to samo.
Stage 1 i 4 grają bardziej miękko, mniej wyraziście.
Ale oczywiście przed zakupem musiałbyś się zaopatrzyć w laser, bo coraz trudniej o oryginalne CDM 12.1 czy 12.3 Philipsa.
Chińskie zamienniki szybko padają i nie polecam. ewentualnie można kupić jakiś taniutki CDk z tym transportem, by mieć go jako dawcę.

Ewentualnie mógłbyś poszukać jakiegoś wyższego modelu Pioneera z transportem w formie talerzyka (coś na wzór talerza gramofonu).
tam płytę wkłada się warstwą zapisaną do góry. Żadem kłopot, bo jednorazowo odwracasz płyty i tak chowasz do pudełek.
Z tym, że niektóre Pioneery mają dość mocno i jasno podaną górę. Nie wiem, czy by Ci to odpowiadało.
O Pionkach chyba Wpszoniak coś by mógł skrobnąć o ile się nie mylę.

Co innego? Trzeba by się zastanowić, popatrzeć.

A jakie masz kabelki w tym zestawie, bo nie pamiętam. Wiem, nie będziemy dobierać CDka pod kable, ale warto by wiedzieć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDki Pioneera (takie, by się mieściły w Twoim budżecie) to np.
PD-8700 czy trochę nowsze S801 lub S802
Z modelem 9700 będzie problem bo chodzi w okolicy tysiąca, o S-06 lepiej nie wspominać.
Odnośnie Pioneera to zerknij na podobny wątek na naszym Forum dotyczący tej marki - inny użytkownik wymienił niedawno (ale stary zachował jako ewentualny "dawca" lasera) swojego starego Pionka na model bodajże S801 i jest szczęśliwy.


Natomiast podobnie jak koledzy radziłbym wejść w sprzęt w okolicy tysiąca, choć będzie Cię to kosztowało te 300zl więcej
W tej chwili w ogłoszeniach jest np. całkiem niezły ATOLL CD-80 (cena wyjściowa 1200zl, ale może by Ci się udało coś wynegocjować).
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/42/204103.php
nie ma informacji która to jest wersja (były już 3), ale jest telefon i mail (sprzedawca z Kielc, ale to nie F1angel)
Bo niestety ATOLL CD-100 to już są kwoty rzędu 2 tysięcy...

Albo Rotel RCD-1070 (na popularnym laserze SONY) w bdb stanie
http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/42/203897.php

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam dwa odtwarzacze cd Pioneera. Model Pd-s 502 oraz Pd-s 802, oba z mechanizmem Stable Platter (czyli plytke kladzie sie do gory nogami, wiec laser jest umieszczony na gorze a nie na dole. Tacka jest solidna i porzadnie wykonana). Poki co oba dzialaja bez zarzutu, a slucham sporo. Model Pd-s 802 jest zdecydowanie lepszy pod kazdym wzgledem. Gra bardziej detaliczniej, przestrzenniej, dynamiczniej. Jedyny minus to brak dostepnosci lasera do nich, no ale coz (jezeli cudem sie znajdzie to koszt okolo 250 - 300 pln wiec zakup nieoplacalny) Z mojej strony polecam model Pd-s802 gdyz jest to naprawde udany odtwarzacz w tych pieniadzach, za jakie go mozna kupic. W srodku ma duzo elektroniki, podatnej na upgrade jak by co, dwa trafa. Ja za swojego zaplacilem co prawda 400 pln, ale w stanie igla. Dodam , ze szukajac sam odtwarzacza, czytalem, ze wielu ludzi porownywalo go wlasnie z Onkyo 7511 oraz modelem wyzszym czyli 7711 i wybieralo wlasnie tego Pionka. Takze mozesz go miec na uwadze.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Pioneerami to rzeczywiście problem ze względu na lasery. To mnie zniechęca mocno, bo jeśli nawet długowieczny, to jakby pechowo padł to ... złom icon_sad.gif
Większej kasy na CD nie chcę wydawać - kolumny mam za ok 1200 zł, wzmacniacz za ok 1000 zł więc CD nie powinien (żeby proporcje zachować) 500 stówek przekroczyć.
Nadal szukam pomysłu ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi proporcjami ceny, również zgadzam się z przedmówcami, jest wiele sprzętów audio, które pomimo niezbyt wysokiej ceny mają naprawdę przyzwoite brzmienie tak jak i podobnie jest wiele drogich a kiepsko brzmiących sprzętów, żeby nie być gołosłownym w cenie 200-300zł można np. kupić naprawdę niezłego jak za te pieniądze NAD'a 3220 pe, ale także dużo gorszego sony TA-FE330R - oczywiście brzmieniowo, cena w zestawach audio jest wyznacznikiem jakości jedynie w przybliżeniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując to co napisali koledzy. Jeśli coś stracisz na poziomie źródła, to już najlepszymi kolumnami i wzmacniaczem tego nie odzyskasz.
Wiele osób wyznaje "teorię źródła" i choć ono teoretycznie jest najdoskonalszym (oprócz kabli) elementem zestawu, to jednak determinuje w dużym stopniu jakość dźwięku i powinno być na dobrym poziomie.
A ograniczać się tak dla zasady nie ma sensu, ponieważ kolumny i wzmacniacz masz naprawdę dobre. To, że zapłaciłeś stosunkowo niedużo i dobrze dobrałeś te elementy do swojego gustu, trzeba tylko się cieszyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie "niestety" dużo racji icon_wink.gif
U mnie granice finansowe wyznacza w dużej mierze "wąż w kieszeni" - typowo krakowska przypadłość icon_wink.gif
Nie jest też tak, jakby mogło poprzednie zdanie sugerować, że "cena może nie grać roli" bo normalnych wydatków też jest dość.
Popatrzę w takim razie raz jeszcze z nowym spojrzeniem.
Dzięki za dotychczasowe rady i wciąż chętnie przeczytam nowe icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to ONKYO DX-7511
Ten CD jest chętnie i często modyfikowany (wkładany DAC Stelmacha albo lampizowany)

Egzemplarze modyfikowane (lampizowane) pojawiają się w cenach od 500zł w zależności od stopnia modyfikacji.
Tutaj dość trudno powiedzieć na ile jest to duża i dobra modyfikacja.
Bez tej informacji - cena wydaje się zbyt wysoka (jest parę szczegółów w opisie aukcji, ale wyjątkowo nieczytelnie podane)

Poza tym - w niewiele wyższej cenie cenie to można kupić niezłe CD Advance Acoustic (MCD 203 jest na lampach, ma coaxial, optyka i XLRy) lub praktycznie nowego (na gwarancji) X-CD3
http://allegro.pl/advance-acoustic-mcd-203...5738430442.html
http://allegro.pl/advance-acoustic-x-cd3-o...5730251283.html
Natomiast odtwarzacze Xindaka z podwójnym wyjściem (standardowe tranzystorowe oraz drugie-lampowe) będą już sporo droższe.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis tego zlampizowanego Onkyo, to jedno wielkie bla bla bla icon_confused.gif
W sumie napisał wszystko i nic. Z naciskiem na nic icon_lol.gif Żadnych konkretów, co do układu, rodzaju lamp, zrobionych modyfikacji. Kot w worku.
Ty szukasz jaśniej, bardziej rozdzielczo grającego odtwarzacza. A ten może po lampiazcji zagrać w przeciwną stronę.
I nie wiadomo kto to robił, według jakiego projektu, pomysłu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...