Skocz do zawartości

Jak nie Onkyo DX 7711 to co?


Adamc

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Kostku,
trzeba mieć niezłego farta by kupić takiego CDka za 1/4 ceny nowego icon_wink.gif - gratuluję!
Ale model fajny i naprawdę ładnie gra - słuchałem go zarówno w komplecie (integra + kolumny) REGI, jak i z lampowym OMAKiem i Yamahami MS-1000.

A poza tym to jednak DX-7711 Adama gra (grał) trochę lepiej od DX-7511.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamc,ciekawy jestem na co się zdecydujesz,bo sam przez pół tegorocznego lata myślałem tylko o tym,na co wymienić moje Onkyo DX-7711.
Pewnym zbiegiem okoliczności jest fakt,że u mnie ten cd grał przez jakiś czas tak jak u Ciebie z MF Elektra,tyle że E10. A do tego mam też w drugim systemie Rotela RCD-06,który z tego co pamiętam również bawił u Ciebie icon_biggrin.gif
Ja szukałem innego brzmienia niż Ty,bo chciałem żeby cd wniósł to czego Ty masz chyba pod dostatkiem: ciepełko,nasycenie średnicy,podane w możliwie kulturalnej formie. Po długich mękach wynalazłem Audio Analogue Paganini (w pierwszej,najstarszej wersji). Trudny do kupienia,sporo się naszukałem i naczekałem,ale teraz jestem wniebowzięty i teraz wiem,że nigdy nie będę już oszczędzał na cd. (U mnie gra ze wzmacniaczem Sansui i kolumnami Audio Academy).
Tak do Twojego opisu oczekiwań i w tym budżecie to może Arcam? Solidne wykonanie,dostępne lasery,i raczej większość modeli jest ocenianych jako znajdujące się po jaśniejszej stronie grania. Może koledzy napiszą Ci jak to gra,bo ze mnie żaden ekspert:

http://allegro.pl/arcam-cd73-hi-end-i5741866529.html

http://allegro.pl/odtwarzacz-cd-arcam-diva...5740430349.html

Oczywiście to pierwsze z brzegu przykładowe modele. A z tym haj-endem w tytule to gość przesadził icon_wink.gif

Z tą lampizacją to mnie trochę zaskoczyłeś,bo to chyba inny brzmieniowo kierunek,raczej ja to brałem pod uwagę,do moich oczekiwań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w środę (jutro) ma być gotowy i grać. Jak będzie - zobaczę. Coś zaufanie do serwisanta mi zmalało. Wydaje i się, że tylko z doskoku, raz na jakiś czas do CD-ka zaglądał i teraz też nie mam pewności czy ma podstawy do twierdzenia, że jutro ma być OK.
Tak czy owak odbieram sprzęt od niego w tym tygodniu i albo naprawiony będzie grał albo go jeszcze dam do sprawdzenia gdzieś indziej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe o wyjdzie z Twoim CDkiem...
O serwisantach to można by długo mówić/pisać, mój sprzęt też u jednego takiego leży kawał czasu i gość jakoś nie może się do niego zabrać na poważnie icon_sad.gif

Co do dobrych serwisantów:
to F1angel polecał w którymś z wątków Pana Marka - jako sprawdzonego serwisanta z Krakowa (naprawa MF).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Różnie się sprawuje. Do dziś właściwie mógłbym powiedzieć, że nieźle - odmówił współpracy z jedną płytką (choć i tak mnie tym wkurzył).
Dziś miałem "dobrą rękę" - cztery płytki nie wystartowały. Inne tak ale te 4 nie. Więc generalnie klapa. Nie chcę tak "selektywnego" odtwarzacza.
W firmie mam byle jakiego Technicksa, w sypialni stareńki Pianocraft, jeszcze w zapasie prościutki Luxman - wszystkie czytają bez zająknienia wszystko co im włożyć (żaden nie wart więcej niż 300 zł), a Onkyo Inegra kaprysi.
Laser ma nowy. Pytałem magika co mu było ale mętnie zeznawał "starość - parę kondów zmieniłem,jakieś zimne luty i chodzi"), a ja za mało się znam, żeby zorientować się czy docisnąć dokładniej.
Chyba go sprzedam tak jak jest za ile pójdzie, może i Luxmana za grosze oddam i kupię Yamahę albo Sony. Yamahę kiedyś miałem i dobrze się sprawowała, a Sony to chyba z definicji powinien dobrze grać.
Na wydawanie pieniędzy czas marny bo i święta, prezenty i firma wymaga nieco inwestycji więc niedrogo szukać planuję - do 500 zł max, chętnie taniej. Byle przyzwoicie (neutralnie) grał i laser miał dostępny i w normalnej cenie.
Dzięki za zainteresowanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy owy nowy odtwarzacz zagra Ci lepiej. Trochę dziwne, że ten Onkyo tak kaprysi. Odtwarzacze tej marki, a już na pewno seria xx11, to solidne urządzenia. Jaki to Luxman? Pytam, bo odtwarzacze tej marki (stare modele) nie grają jakoś nadzwyczajnie, no chyba, że akurat wpisują się w cały zestaw. Co do do Sony - to raczej seria ES. Rozglądaj się za czymś na laserach kss-213c/kss213b lub kss-240a. Tanie i ogólnodostępne. Ciekawym playerem jest XA2ES (kss 213, można go dostać w wspomnianej przez Ciebie kwocie). Można się pokusić o CDP-X222ES, ale dostać egzemplarz nie zmęczony życiem to ciężko... Druga kwestia - model ten owszem zagra nieźle, ale po modyfikacji (z resztą chyba najczęściej akurat ten model poddawany jest modyfikacji). Taki wstęp do serii ES. Niedawno takiego sprzedałem, dobrze brzmi.

Serię QS to raczej model CDP-XB720QS w górę, również na tanim laserze.

Swoją drogą to ten Onkyo gra na pewno dobrze. Może spróbuj go postawić jeszcze "na nogi". W końcu to Integra.

W tym budżecie to śmiało mogę polecić odtwarzacze Rotela. Akurat mam teraz RCD965BX. Świetna przestrzeń, dobra szczegółowość, brzmienie takie "żywe". Gorzej z podstawą basową (nie jest tak wyrazisty jak np. w Sony). W niektórych gatunkach muzycznych ciśnie troszkę nerwowością, ale do przyjęcia. Trafił mi się egzemplarz w doskonałej kondycji technicznej. Siedzi tam bardzo trwały mechanizm CDM 4/19. Jeden z lepszych - podobno.

Może coś z serii xx90 Kenwooda? Np. DP-5090 na laserze KCP1H (również dostępny i w miarę tani, ok. 50 zł)

Yamahy żadnej nie miałem nigdy.

Pozdrawiam i Wesołych Świąt icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej to może nie zagra ale wszystkie płytki zagra.
Onkyo jak gra to gra pięknie.Może nie obrażę się na niego icon_wink.gif całkowicie i dam go jeszcze komuś do naprawy bo mój magik miły i znajomy ale obawiam się, że nie jest super specem od takich spraw.
Dzięki za wskazówki.
Najlepszego na Święta i Nowy Rok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamc, mam nadzieję, że czyściłeś laser (soczewkę)?
Jeśli tak, to może rozejrzyj się za takim laserem do wymiany, o ile jakość dźwięku tego Onkyo Ci odpowiada.
A jak nie, to rzeczywiście trzeba by popatrzeć za innym, dobrze grającym CDkiem.

Ja wyobraź sobie w swoim CD 07 Ayona w pewnej chwili miałem taki "hit", że usłyszałem jak mi płyta trze o podstawę komory na płytę CD.
Masakra. Po prostu środkowy moduł utrzymujący płytę na pewnej wysokości z niewiadomych mi przyczyn opadł niżej. Parę razy go wyciągałem z trzpienia i osadzałem prawidłowo. Ale znów dość szybko opadał. Myślę sobie będzie sprawa dla serwisu a może będzie potrzebna wymiana całego mechanizmu. Pewnie nieźle zabulę.
Ale ja, jak może wiesz, nie jestem osobą poddającą się zbyt łatwo. Wpadłem na szalony pomysł, by osadzić po raz kolejny ten moduł na swoim miejscu, ale przedtem posmarować trzpień (oś) klejem polimerowym. Tak zrobiłem.
Myślę sobie, że jak mechanizm i tak do wymiany, to co mi zależy icon_rolleyes.gif .
I dasz wiarę, że od kilku miesięcy nic złego się nie dzieje? CD śmiga aż miło a na pewno nie zanotowałem pogorszenia jakości dźwięku (bardzo na to uważam).
Nie wiem co na to laser? Czy osadziłem element w odpowiedniej odległości? Może się szybciej zużyje?
Ale co tam. Sprawię sobie nowy co najwyżej. Stać mnie na to icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Co do do Sony - to raczej seria ES. Rozglądaj się za czymś na laserach kss-213c/kss213b lub kss-240a. Tanie i ogólnodostępne. Ciekawym playerem jest XA2ES (kss 213, można go dostać w wspomnianej przez Ciebie kwocie). Można się pokusić o CDP-X222ES, ale dostać egzemplarz nie zmęczony życiem to ciężko... Druga kwestia - model ten owszem zagra nieźle, ale po modyfikacji (z resztą chyba najczęściej akurat ten model poddawany jest modyfikacji). Taki wstęp do serii ES. Niedawno takiego sprzedałem, dobrze brzmi.

Jest parę niedrogich modeli ESów z tanimi i dostępnymi laserami.
Poza tymi wymienionymi przez Ciebie - równiez 202ES i 229ES.

Swoją drogą szkoda, że Twojego zmodyfikowanego Soniaczka nie kupił ktoś z naszego Forum.
Widziałem Twoje ogłoszenie, ale ... odtwarzaczy u nas (u mnie) dostatek icon_wink.gif

Cytat

Serię QS to raczej model CDP-XB720QS w górę, również na tanim laserze.

Jeżeli grałeś i słuchałeś na niezłym modelu Onkyo, to raczej ESy niż słabsze od nich QSy (no może poza 930QS, który gra naprawdę dobrze).

Cytat

Pozdrawiam i Wesołych Świąt icon_smile.gif

Dla Ciebie również - i byś miał na czym słuchać przez najbliższe dni, aż do osiągnięcia pożądanych wyników (reanimacja starego Cdka - albo zakup innego).

A z okazji Twoich imienin - wszystkiego co najlepsze i co tylko sobie wymarzysz oraz naprawienia CDka!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanich ESów najlepiej gra X202, dobre sa tez modele 950 i 970 (ich odpowiedniki to 307ESD i 308ESD) ale to wszystko budzet ok 250-400zl

Jak ktos ma wiekszy budzet to proponuje celowac w Denona DCD 1450AR, bardzo fajnie grajacy cedek raczej po jasnej stronie, z fajnym nisko schodzacym basem, mozna go wyrwac za ok 600zl w dobrym stanie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...