Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze amplitunera


reddgy

Recommended Posts

Witam

Zamierzam sobie złożyć skromne kino domowe Ale niestety bardzo słabo ogarniam temat głośniki już mam Ale zastanawiam się nad wyborem amplitunera a dokładnie mam dwie opcje pierwsza to Yamaha RX-V465 a druga to Sony STR DA 1200ES oba kosztują w granicach do 700zl za uzywke tylko pytanie który z nich jest lepszy?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj więcej szczegółów - zgodnie z tym wątkiem
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Bo na razie wiadomo tylko że masz 700zł i szukasz sprzętu używanego (i dobrze, bo nowy za tyle to raczej wyrzucone pieniądze).
A nie wiadomo nawet jaka jest powierzchnia i inny sprzęt towarzyszący (choćby kolumny, o które już pytał się przedmówca).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie w którym by to wszystko stało ma wymiar 4m na 5m. Szukam wzmacniacz używanego, głównie nastawiam się na Yamahę , po prostu mi się ta firma miło kojarzy jeśli chodzi o motocykle icon_biggrin.gif . Głównie do filmów , lecz czasami chciałbym włączyć sobie na tym jakąś muzykę pop.

Nagłośnienie to taka trochę zbieranina , nie wiem czy dobre czy złe bo się naprawdę na tym nie znam:

Front: 2 x Altus 140
Center: Sonab CS100
Speaker surround: 2 x Sonab B50


Nie wiem czy te Onkyo 606 nie było by na te głośniki za słabe. Chodzi mi o moc samego amplitunera.

Wyczytałem że dobry amplituner powinien mieć dekodery Dolby True HD oraz DTS-HD Master Audio.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wyczytałem że dobry amplituner powinien mieć dekodery Dolby True HD oraz DTS-HD Master Audio.


Fakt, ale żeby "True " to miało sens kolumny powinny być przynajmniej tej samej marki i serii modelowej. Chodzi o spójne brzmienie, efektywność-głośność.
Pierwszą rzeczą są odpowiednie kolumny, chodzi o brzmienie, pasujące też do wielkości pokoju, potem wydajność amplitunera, aby podołał dobrze napędzić kolumny . To czy amplituner ma 16 kodeków, czy 15, czy ma 11 trybów do efektów, czy 10 to sprawa drugorzędna.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a myślałem że się zmieszczę w tych 700zł żeby mieć w miarę przyzwoite kino domowe ale jak jeszcze głośniki trzeba będzie zakupić to trochę pokomplikowało to mój misterny plan.

To mam jeszcze takie pytanie jeśli te wymienione przeze mnie systemy nie są tak istotne jak myślałem to czy dobrym wyborem byłby wzmacniacz AV Yamaha AX-V861? Średnia półka, 2 wejścia HDMI do tego cena 600zł wygląda ciekawie? Jak jest z tymi wejściami HDMI 1.2a, czy podłączając pod nie konsole ps3/ps4 z sygnałem zabezpieczonym HDCP nie będzie z tym problemu? Wiem że z HDMI 1.3 sobie z tym ładnie radzi.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostateczny wybór. Zdam się na was. Dwa amplitunery yamahy obydwa za 600zl

Yamaha RX-V465 - stan idealny , wszystko co w kpl. Pilot mikrofon antena papiery.

Lub

Yamaha RX-V861- stan dobry lekkie rysy na wyswietalczu i obudowie , w zestawie tylko pilot.

Pierwszy nowoczesniejszy więcej wejść hdmi i dekoderow dźwięku. Drugi ładniejszy design , wyświetlacz jeszcze w kolorze bursztynowym, 7.1 i wyższy model więc pewnie lepsze brzmienie.

Z tych dwóch który brać?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienione przeze mnie amplitunery też posiadają hdmi a Yamaha także dekodery hd. Była produkowana w tym samym roku co onkyo 606 więc taka Stara to znów nie jest icon_smile.gif . Yamahy 665 nigdzie nie ma na allegro używki. A Onkyo 606 podobno jest bardzo słaby jeśli chodzi o moc. Podobno bardzo cicho gra, ale jeśli jest naprawdę taki super to może będzie trzeba się na niego zdecydować.

A jak byście mieli wybrać między tymi dwoma to który jest lepszy?

Yamaha RX-V465 czy Yamaha RX-V861 ? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...