Skocz do zawartości

AMPLITUNER + KOLUMNY GŁ. = 5000zł ( + - )


Piotr Tchórz

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Piszę do Was z prośbą o pomoc.
Mam 3 pytania, mianowicie.
Zacznę od tematu kolumn głośnikowych ponieważ trochę poczytałem, jestem można to nazwać przekonany.

1) Czy warto kupić kolumny STX FS-250 n STX FS-250 n ? około 1800 pln

2) Jaki amplituner? Moje wymagania to
Wi-Fi,
HDMI (Xbox + TV + telewizja VECTRA + laptop)
manualny equalizer (czyli bez ograniczenia do preset pop, jazz, rock itd., itp.)
Ważne jest również opcja przeglądarki (google, youtube itp) czy jest to możliwe?)
Wygląd nie ma znaczenia.

Przeglądałem sprzęt pobieżnie, zainteresował mnie:
MARANTZ (1504 i 1605), ceny 1500 i 2500 gdzie różnica ?
oraz
HARMAN KARDON ten sam przedział cenowy.
może PIONIEER?

3) Czy subwoofer jest wskazany aby było miło dla ucha?icon_smile.gif Filmów nie oglądam, tylko muza.
Przekonał mnie również STX S-250 n SUBWOOFER

Bardzo proszę o pomoc. Jestem zapracowany i nie mam czasu ani czytać na temat parametrów (nie znam się na tym) ani jeździć po sklepach, po za tym nie wszystkim ekspedientom można ufać.

W tej chwili słucham muzyki na altus 110 (sam je regenerowałem) i wzmacniacz DENON PMA-737


Aaaaaa

Pewnie spytacie jakiej muzyki słucham, otóż ja, moja żonka i synek słuchamy TYLKO Depeche Mode (baaardzo głośno) codziennie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli nie masz czasu zatem zaufaj. Nie oglądając filmów i słuchając tylko muzyki nie idź w amplituner kina domowego i nie w te kolumny.
W tym przedziale cenowym złożysz zestaw który faktycznie da Ci radość z odsłuchu muzyki.

Rozumiem że potrzebujesz wejścia cyfrowe aby podłączyć wspomniane urządzenia.
Zatem Yamaha RN 500 lub Onkyo 8150 (z WiFi) i do tego para dwóch kolumn stojących np Dali Zensor 7.

I masz system o 2 klasy lepszy od wspomnionego przez Ciebie.

I przy stereo nie pakujesz się w żadne subwoofery.

W razie pytań lub wycen zapraszam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedź.

MobyDick - jaka jest Twoja propozycja i dlaczego "negujesz" propozycję S4Home ?

S4Home - dziękuję za konkretną odpowiedź.
Nie mniej jednak jest to już ponad 6000zł za komplet. Oczywiście nie wykluczam zwiększenia budżetu. Faktycznie masz rację co do amplitunera stereo. Chciałbym dowiedzieć się dlaczego powinienem zrezygnować z suba? Czy głośniki Dali Zensor 7 zapewnią odpowiedni bas? W sumie to 4 głośniki 7". Czy mógłbyś opisać dlaczego powinienem kupić właśnie taki zestaw?

Proszę o komentarz do wypowiedzi MobyDick'a
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje tezy odnośnie użycia subwoofera w stereo są na tym forum bardzo niepopularne icon_biggrin.gif
Sprawa jest bardziej skomplikowana niż może na to wyglądać.
Ten sub STXa raczej nie nadaje się do stereo. ( przynajmniej niezbyt dobrze )
Musze przyznać że nie jestem wielkim fanem serii Zensor Dali.
Uważam że nie są warte ceny za która się je sprzedaje.
Przyznaje że mogą się spodobać w salonie ( szczególnie wizualnie )
Dali robi dobre kolumny. Są jednak droższe.

Nie podałem żadnych propozycji bo ich nie miałem.
Jesteśmy w dziale kino domowe. Zestaw ma być z tego co czytam do słuchania muzyki.
Za określone pieniądze kupisz lepszy wzmacniacz stereo. Jednak nie będzie miał wielu funkcji które mają amplitunery kd.
Wbrew opiniom na tym forum da się słuchać muzyki ze sprzętu do kina domowego.
Trzeba głównie zadbać o przyzwoite kolumny.

Gdybym miał wybrać amplituner do kd i kolumny nowe w zbliżonej cenie pomyślał bym o :
Yamaha RX-V777 + kolumny z serii Magnat Quantum 6xx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa to kolumny drozsze ale warto je rozważyć. Cena jest wyjściowa, jeśli sie zdecydujesz na jakis system będziemy myśleć aby zmieścić sie w budżecie.

Subwoofer w stereo przy tej cenie bedzie grał źle. Będzie nie spójny z basami w głośnikach stereo i będzie mozolny.

Według mnie jest to optymalna konfiguracja cena/jakość. Oczywiście możemy się zastanowić na innymi głośnikami np Magnatami, ale w żadnym wypadku nie amplituner kina domowego. Gra zdecydowanie gorzej niz amplituner czy wzmacniacz stereo.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Moja wiedza na temat audio jest mierna w porwaniu z przedmówcami ale w sobotę słuchałem yamahy 679/779 na kolumnach Heco Music style 500 i one są stworzone do tych ampoitunerów. Zestaw 679 plus Heco to nieco ponad 5000.



Możesz coś więcej napisać na temat tych głośników. Jak brzmi bas ? Czy Heco Music style 800 będą lepsze? Cena podobna.

Co o tym myślicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, słuchałem kawałków System of A Down: Spiders, Atwa, Toxicity, Aerials; Disturbed nowy album i ścieżkę dźwiękowa z requiem dla snu. Oprócz disturbed kawałki mam osluchane na wielu konfiguracjach wiec mam porównanie. Bas jest hmm zrównoważony, jest go tyle ile być powinno, jest dynamiczny ale za razem bardzo precyzyjny i kontrolowany. Nie góruje nad resztą pasma co dla mnie jest bardzo ważn bo je lubię dudnienia czy długiego męczącego basu. Proszę się nie kierować w 100% moja opinia bo pierwszy raz słuchałem takiego sprzętu (choć słoń mi na ucho nie nadepnął). Na koniec dodam że w mojej opini żadne z audio monitorów z nowej serii ( te w cenie od 2000 do 5000zl) nie pasują do brzmienia yamahy.

Nie słuchałem 800 ale na allegro teraz para używek jest za 2499, choć nowe są niewiele droższe. Mi proponują 500tki za 2650 nowe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolumny STX SF-250

2) Jaki amplituner? Moje wymagania to
Wi-Fi,
HDMI (Xbox + TV + telewizja VECTRA + laptop)
manualny equalizer
(czyli bez ograniczenia do preset pop, jazz, rock itd., itp.)
Ważne jest również opcja przeglądarki (google, youtube itp)



3) Czy subwoofer jest wskazany aby było miło dla ucha?icon_smile.gif Filmów nie oglądam, tylko muza.




Cytat

Zwariowałem icon_smile.gif

Czytam i głupieje.


No jak też icon_wink.gif , słuchasz muzyki, i chyba dalej chcesz, planujesz kupić dwie kolumny, ale szukasz amplitunera kinowego plus do tego jakiś equalizer manulany icon_eek.gif i potem subwoofer by było miło. Potem jest jeszcze bodaj propozycja przeglądarki google icon_rolleyes.gif
Może zanim odwiedzisz sklepy, to dla swojego bezpieczeństwa poczytaj coś w zakładkach typu testy, vademecum, zastanów się czego oczekujesz od słuchania muzyki i sprzętu, przyjemności, czy opcji google i wejścia hdmi( po co ).
Jak chcesz nagłaśniać to co oglądasz na tv led wystarczy tani DAC podpięty między Tv, a wzmacniacz, nie trzeba się degradować kinem domowym, a era equalizerów odeszła z kasetami magnetofonowymi w ubiegłym wieku, razem z altusem.
Jak chcesz mieć wejście cyfrowe "od ręki", typu optyk, coaxial, usb tudzież jakieś radia www, to jak pisał przedpiszca coś w stylu Yamaha RN500, Onkyo tx 8050, czy droższe modele z wbudowanymi antenami i innymi cudami wiankami.
Co do suba to jak wybierzesz średniej klasy kolumny, a odpowiednie, to sub nie potrzebny, a nawet niewskazany w muzyce, (chyba że do filmu jak ktoś lubi ) brakuje Ci basu w altusach 110, bo one mają mniej basu niż niektóre średniej wielkości monitory.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno amplitunera kina domowego do sporych kolumn i potrzeby słuchania muzyki dobrej jakości, głośno, to jak pomysł kupna auta dostawczego, do wycieczek krajoznawczych z żoną, czy szukania w nim sportowych wrażeń. I tu chyba wypowiedziało się kilka osób na tyle jasno że można było temu zaufać icon_smile.gif , zresztą wpisów czym jest i jak różni się amplituner kinowy, a czym wzmacniacz stereo, amplituner stereo jest sporo i można poczytać.
Dalej musisz zaufać sobie sam jaka ta Yamaha czy RN 500, czy RN 602, czy Onkyo tx- 8130, tx-8050, Harman Kardon HK 3770, popatrz na wyposażenie, posłuchaj potem z konkretnymi różnymi kolumnami.
Czy te Heco 900 są dobre, zapewne tak, ale czy są odpowiednie do np. Yamahy i dla Ciebie to już nie jest oczywiste. Może się okazać że połowę tańsze STX fs250 są dla Ciebie lepsze, mimo że teoretycznie są gorszej klasy.
Wydaje mi sięże wyroby Yamaha i Onkyo są na tyle popularne ( i bardzo dobrze ) że możesz je posłuchać w niemieckich elektromarketach, przy okazji poznać czy wolisz do nich kolumny bardziej detalicznie grające, czy bardziej stonowane, czy z naciskiem na bas, czy z wyrównaną charakterystyką. Szkoda wtopić 2-3 tys na kolumny i kręcić potem nosem że mogło być inaczej .

Cytat

Proszę konkretnie napisać co kupić? NIE ZNAM SIĘ icon_sad.gif


Nikt uczciwy i odpowiedzialny Ci nie odpowie, sam nie wiesz co lubisz w brzmieniu, jeszcze w nocy pisałeś takie dziwne wpisy...Czy Ty napiszesz mi czy lepiej mi będzie się jechało Renówką czy Hondą, co kupić, no nie icon_wink.gif Napiszesz poszukaj salonu, taksówkarza z takim modelem, przejedź się potem pomyśl za i przeciw i dopiero kup .
Możemy jedynie dać wskazówki że np. kolumna Klipsch gra mocno inaczej niż Dali czy Mission ( o tym też dział testy mówi ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Dziękuję za wyjaśnienia.
Byłem, posłuchałem i wybrałem, jeszcze nie kupiłem.
Odsłuch przeprowadziliśmy na HECO 500 i 900, DELI Zensor 7 STX 250.
Okazało się, że (nie biorąc pod uwagę cen) najbardziej spodobały mi się HECO 500 oraz DELI ZENSOR 7 - podłączone były do ONKYO TX-NR 545 AMPLITUNER 7.2.
Z powodu braku czasu nie podłączaliśmy innych - STEREO oraz KD.
Postanowiłem, bo muszę Wam zaufać, posłuchać i stwierdzić czy słyszę znaczącą różnicę między AMP. STEREO a KD oraz czy warto poświęć "bajery" kosztem jakości i odwrotnie.
Umówiłem się z Panem doradcą, że przygotuje pokój z kilkoma zestawami o których rozmawialiśmy.

Odnośnie samych kolumn, moje wrażenia, między HECO 500 a 900 duża różnica na korzyść 500 a STX mocno w tyle.

Co do samochodów to ani renówka ani honda icon_smile.gif - ze względu na "wszystko"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie napisałeś 5 słów co Tobie bardziej podobało się w brzmieniu Heco i Dali 7 od StX 250. Bo takie coś pozwoliłoby lepiej potem doradzić tak Tobie, jak i inni coś z tego tematu mogli by wynieść. Domyślam się ze chodzi o Heco style music 500 i 900 , a nie model victa;/
Chodziło o lepiej zaznaczone wysokie tony, bardziej zarysowany, bas niż w STX fs250 ?
Jak napisał S4home proponowane wcześniej amplitunery stereo (sieciowe z wejściami cyfrowymi) jak 4 modele Yamaha RN i Onkyo TX w muzycznej barwie do tej kinówki zabrzmią podobnie, ale lepiej w kontroli nad dźwiękiem, np. basem.
Pisałeś o poszukiwanym masywniejszym, cieplejszym basie i zaznaczonej górze do gitar w to może jeszcze nieźle pasować Monitor Audio BX6, oczywiście jeszcze sporo innych marek i modeli, ja piszę Ci o tych dobrze dostępnych do odsłuchów.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Też jestem na etapie szukania kina domowego.
Interesuje mnie zestaw 5.1 + amplituner.

Budżetowo oscyluję w podobnym budżecie, ostatnio byłem na paru forach i sklepach i można powiedzieć, że jestem zainteresowany zestawem:

Amplituner - Denon X1200

Zestaw głośników Monitor Audio Bronze FX
Subwoofer Monitor Audio Reference W10
Głośniki frontowe Monitor Audio Bronze 2
Głośnik centralny Monitor Audio Center

Bądź zestaw alternatywny

Dali Zensor 3

Proszę o pomoc, opinie i jakieś rady jeżeli ktoś miał styczność bądź jakieś alternatywy chętnie zamieniam się w słuch.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...