Skocz do zawartości

zestaw audio do samochodu w kwocie do 3,5 tysiąca zł


Maria

Recommended Posts

Maria, Zieluwid
Przeniosłem wątek do odpowiedniego działu "Od radio do audio w samochodzie"

i uzupełniłem temat o kwotę przeznaczoną na ten cel.

Pozdrawiam
PS. Dział STEREO (podobnie jak KINO DOMOWE) dotyczy sprzętu w domu/mieszkaniu itp., ale nie w samochodzie.
Bieżący dział "Od radio do audio w samochodzie" chwilowo jest tu gdzie jest (czyli jako subforum w ramach "PC-Audio/iPhone/iPad", być może w ramach zmian na Forum wróci do odrębnego działu "CAR-Audio" (tak, jak było kiedyś).
Na razie musi nam wystarczyć opis pod tym działem i subforum:
"Muzyka oraz filmy z komputera, MP3, DiVX i inne.
Subfora: Od radio do audio w samochodzie"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj nie korzystam z żadnych forów, więc nie bardzo orientuję się pod jaką nazwą zamieszczać pytania,myślałam,że to jest tak ogólnie odpowiednie miejsce dla interesującego mnie tematu,czy możecie podać kontretną nazwę gdzie mogę zapytać, oczywiście że mogę zapytać w salonie samochodowym,ale interesuje mnie specyficzny sprzęt nie chcę zamieniać samochodu w dudniące pudło tylko w miarę możliwości odsłuchiwać czyste dżwięki np.oboju , fortepianu czy kwartetu smyczkowego czyli sprzęt ,który nie zmusza mnie do separowania się od dżwięków z otoczenia.
Być może znajdzie sie ktos kto ma już taką wiedzę i zachce sie podzielić [podałam cenę ,ale nie jest ona aż tak istotna,może być wyższa jeśli nic takiego w tej jakości dżwięku się nie znajdzie]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem zdania że ze sprzętu samochodowego nie da się uzyskać zbyt dobrego dźwięku ze względu na trudne jego warunki pracy i samego rozmieszczenia głośników. Oczywiście że można przeznaczać nieskończenie duże środki na kupowanie drogich elementów audio samochodowego. Jednak sadzę że przede wszystkim należy zadbać o dostosowanie do tego celu samochodu. Często ma to większy wpływ niż same głośniki i elektronika do których są podłączone. I tu na odległość trudno coś doradzać. Trzeba się zastanowić czy można zainstalować nasze głośniki w miejscach fabrycznie do tego przeznaczonych. Czy zdecydujemy się na większe dostosowanie naszego samochodu do tego celu. Oczywiście sam sprzęt jest również ważny.
Jednak jeśli zamontujemy nawet najlepsze głośniki tylko w miejsca fabryczne bez dodatkowych wygłuszeń karoserii i będzie im towarzyszyła najlepsza elektronika efekt najprawdopodobniej będzie mierny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz ,,radio,, 2 din obecnie, jak podstawowe to naleźy zmienić, jak wyższy serią model ( choć i te zwykle nie powalają) moźna zostawić i zamontować dobre głośniki. Tu leżą wtedy duże rezerwy i jest dużo do zdobycia. W takim wypadku należy obowiązkowo wygłuszyć matami bitumicnymi drzwi, koszt nie taki wielki, a szkoda wkladać coś lepszego jak ma dudnić, rezonować, będzie z nimi zwyczajnue lepiej. Dobrych głośników jak pewnie wiesz w markecie nue znajdziesz. Najczęścej są oferwane z montażem w odpowiednich sklepach, cr audio, choć oddzielne też można kupić, odsłuchać i zlecić montaż ,, znajomemu, elektrykowi,,.
Pierwszy krok zatem to dobre głośniki do normalnej muzyki i wygłuszenie drzwi. Jak nadal będziesz chciała więcej to wtedy inne firmowe radio 2 din z odpowiednimi dodatkami, funkcjami etc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maria,
Powinnaś się zastanowić nad tym, co napisał MobyDick
"Trzeba się zastanowić czy można zainstalować nasze głośniki w miejscach fabrycznie do tego przeznaczonych. Czy zdecydujemy się na większe dostosowanie naszego samochodu do tego celu. Oczywiście sam sprzęt jest również ważny.
Jednak jeśli zamontujemy nawet najlepsze głośniki tylko w miejsca fabryczne bez dodatkowych wygłuszeń karoserii i będzie im towarzyszyła najlepsza elektronika efekt najprawdopodobniej będzie mierny."
oraz Jacek75 (wygłuszenie matami bitumicznymi).

Napisz coś więcej na temat obecnego stanu audio w samochodzie - dobrze by było jakbyś zamieściła zdjęcia odtwarzacza oraz głośników (pewnie miejsc gdzie są zamontowane głośniki - bo pewnie w prosty sposób nie będzie możliwości zrobienia zdjęć głośników)
Czy głośniki z przodu masz w drzwiach, czy również w słupkach (w lepszych systemach głośniki wysokotonowe są z przodu w słupkach przednich albo w górnej części deski rozdzielczej).

Uzupełnij też w swoim avatarze informacje o miejscu zamieszkania

Pozdrawiam
PS. Usunąłem kilka wpisów 3 użytkowników Forum - które nie były merytoryczne, a odnosiły się m.in. do umiejscowienia bieżącego wątku oraz działu dotyczącego CAR-Audio...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...