Skocz do zawartości

głośniki do 800zł+tani wzmacniacz


przemo19

Recommended Posts

Jako że jest to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość bo jestem zielony w tym temacie.
Pokój do którego chcę głośniki ma 18mkw na chwilę obecną posiadam 4xunitra tonsil space 86 + amplitunery unitra fonica pw9013/Diora ws3541
z zestawu jestem zadowolony ale potrzebuję czegoś do 2 domu. Słucham głównie rocka,metalu,trochę popu ale to niewiele. Głośniki najlepiej jakby były podłogowe (moim skromnym zdaniem wyglądają po prostu najlepiej) . Zastanawiałem się nad czymś w stylu Magnat monitor supreme 1002 ale jestem otwarty na propozycję zarówno podłogowych jak i podstawkowych głośników. Szczerze mówiąc najbardziej nie zależy mi na basie lecz na dźwięku całości, spójnym a nie słychać tylko bas i nic więcej .
Proszę o pomoc w doborze kolumn i wzmacniacza a za wszystkie odp dzięki wielkie .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fonica PW9013 oraz Ws354 to wzmacniacze, nie amplitunery. Amplituner to urządzenie łączące w jednej obudowie wzmacniacz i tuner (ampli - tuner).

Na wstępie chciałbym cie od razu uświadomić, że space86 to bardzo niskiej jakości kolumny, w środowiskach miłośników unitry uważane są za najgorsze zestawy tonsilu z okresu lat 80 tych, ale to dobrze, bo teraz dowolny zestaw dobrany przez nas powinien cie usatysfakcjonować.

Tani wzmacniacz tzn. ? najlepiej było by wyznaczyć budżet ogólny i wtedy dobrać kolumny i wzmacniacz w tym zakresie, łączenie kolumn za 800zł ze wzmacniaczem za np. 200 może być złym pomysłem chociaż to zależy, ale w tej cenie tak zdecydowanie będzie, natomiast np. kolumny za 500zł i wzmacniacz za 400 - taki zestaw wypadnie już na pewno dużo lepiej od poprzedniego.

Kolumny muszą być nowe ? na rynku wtórnym za choćby 500zł da się znaleźć naprawdę niezłe pozycje. Serii Magnat Supreme bym unikał, to bardzo przeciętne kolumny, zresztą w tej cenie o nowy zestaw podłogowy - dobry, raczej ciężko.

Jeśli chodzi o rocka polecam coś ze stajni Tannoy, np. model M3 do tego dobrze mi się słucha rocka na cambridge audio A5 - ale to już moje zdanie, cały zestaw zamknął by się w kwocie około 900-1000zł.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...