Skocz do zawartości

Kolumny + wzmaczniacz 2000-2500 zł


Pavl0o

Recommended Posts

Witam, szukam jakichś kolumn i wzmacniacza do 2000-2500 zł(fajnie byłoby zmieścić się w 2000 zł, ale mogę dołożyć max do 2500 zł, ta kwota to budżet nieprzekraczalny dla mnie). Sprzęt może być używany, może być też nowy(co bym wolał zdecydowanie). Muzyka jakiej słucham rock, metal. Liczę na jakość jedynie dla tych gatunków muzycznych, innej muzyki raczej w ogóle nie słucham. Co do muzyki, liczę też na przyzwoitą głośność bez straty jakości, gdyż mam możliwość głośnego słuchania muzyki dość często. Pokój ma około 10 m2 (3.5m na 2.8m).

Budżet mam jaki mam, dołożyć na pewno więcej niż te 2500 zł nie dołożę(i tak jest to dla mnie duży wydatek), chcę kupić najlepszy możliwy zestaw w tej cenie po prostu. Interesują mnie kolumny podłogowe.

Proszę w miarę możliwości o dobranie od razu kolumn i wzmacniacza, sam sobie do wzmaczniacza kolumn nie dobiorę i odwrotnie bo się nie znam, liczę na gotowe zestawy od Was icon_smile.gif

Dzięki z góry za pomoc icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki wolisz dźwięk,typu bardziej detaliczny, czy ciepły, więcej basu, mniej góry itd.
W taką powierzchnię nie trzeba nie wiadomo jakich mocy wzmacniacza, aby było głośno, zwłaszcza że raczej kolumny podstawkowe wchodzą w grę, co najwyżej jakieś ich wersje podłogowe, lub naprawdę nieduże podłogowe.
Podłogowe będą raczej niebezpieczne ze względu na i ich czasem nieprzewidywalny dźwięk w takim małym pokoju.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze gdybyś posłuchał jakichś zestawień w salonie audio, po to aby upewnić się co Ci się podoba.
Ja z nowych sprzętów dla siebie w tym budżecie wybrał bym :
kolumny Magnat Quantum 673
wzmacniacz Denon PMA-720AE
Te kolumny dla Ciebie mogą wydać się zbyt małe icon_smile.gif
Dla innych którzy je znają Twój pokój może się wydać dla nich za mały.
Sądzę jednak że w gatunkach muzyki jakiej słuchasz powinno być bardzo dobrze.
Można też brać pod uwagę wzmacniacz Yamaha A-S500.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale wolisz dominujący bas, przysłaniający górę pasma, czy raczej detaliczną górę w metalu chyba ważną, ma to grać ciepło i miękko czy raczej dokładnie, oczywiście pomiędzy jest jeszcze sporo opcji .
Przecież takie coś jak upodobania, można sobie sprawdzić wchodząc w ustawienia karty dźwiękowej nawet jakieś realtek audio i bawiąc się korektorem nawet na kompie różnica jest ogromna.
2 tys -2,5 to kwota gdzie można kupić różnie nawet skrajnie grające zestawy, każdy na swój sposób dobry, ale jednak różny.
Ja co tych magnatów i metalu (muzyka) widziałbym bardziej yamahę as300 , 500, albo Pioneera A30, a do denona 720do to bardziej coś dokładniejszego w górze pasma typu Monitor audio bx2, Elac 63.2, Canton gle 426 oczywiście można wybrać masę innych fajnych używanych kolumn wiec sporo tańszych, albo lepszych.
A jak lubisz koncertowe rockowe brzmienie, nieco ostre to nawet używane, niedrogie Jbl es30 będą super, one nagłośnią i dwa razy większy pokój bez problemu, zresztą inne bardziej porządne monitory tej wielkości tym bardziej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dobrze gdybyś posłuchał jakichś zestawień w salonie audio, po to aby upewnić się co Ci się podoba.
Ja z nowych sprzętów dla siebie w tym budżecie wybrał bym :
kolumny Magnat Quantum 673
wzmacniacz Denon PMA-720AE
Te kolumny dla Ciebie mogą wydać się zbyt małe icon_smile.gif
Dla innych którzy je znają Twój pokój może się wydać dla nich za mały.
Sądzę jednak że w gatunkach muzyki jakiej słuchasz powinno być bardzo dobrze.
Można też brać pod uwagę wzmacniacz Yamaha A-S500.



Postaram się ich odsłuchać w przyszłym tygodniu i jeśli będzie wszystko ok to je kupię na miejscu - cena odpowiada, wygląd też

Kompletnie się nie znam, więc w całości zdaję się tutaj na Was, teraz postaram odsłuchać sobie to co podaliście i wybrać to, co najbardziej mi się spodoba, więcej szukał nie będę żeby nie robić sobie zamętu. Dzięki Wam za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Postaram się ich odsłuchać w przyszłym tygodniu i jeśli będzie wszystko ok to je kupię na miejscu - cena odpowiada, wygląd też

, więcej szukał nie będę żeby nie robić sobie zamętu.


Aż tak bardzo siebie, czy kasy, nie szanujesz, że wszystko ci jedno ? Przecież robisz to dla siebie i potem, oby, radości z dobrego wyboru.
Zadałeś sobie ten wieki trud z poznaniem dzwięku jaki lubisz nawet z pc?
Jak będziesz w sklepie , to pewnie będzie kilka wzmacniaczy i monitorów w tym budźecie, daj sobie szansę posłuchaj 3-4 zestawień, po to jest sklep i handlowcy:-) ! Nagraj też z cd ze swoimi piosenkami, to bardzo ważne.
Masz lekkie podejście do pieniędy skoro za 2,5 tys szkoda ci poświęcić pół godz. Jak potrzebujesz buty , koszule w sumie sporo tańsze niż 2 k, też prosisz o jakiś duży rozmiar i nie patrząc na fason, estetykę, wygodę bierzesz jak leci by nie robić sobie zamieszania, chyba raczej nie ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi odsłuchami sprawa wcale nie jest tak prosta, jakby się wydawało (nawet w dużym mieście) - gdy mamy upatrzony określony zestaw stereo może zdarzyć się tak, że w danym sklepie będzie możliwość odsłuchu tylko danego wzmacniacza bez kolumn lub odwrotnie lub nie będą mieli ani jednego, ani drugiego. Denona pma 720 do metalu nie polecam z autopsji;-)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Denona pma 720 do metalu nie polecam z autopsji;-)


Ale nie z założenia, zależy od własnych preferencji, konkretnych kolumn, potem źródła muzyki, realizacji płyty, np i punktu odniesienia.
Kumpel słucha metalu na amplitunerze Pioneera vsx 5@@ i kolumnach Jamo s 626, wcześniej midlton, a to mówiąc delikatnie wolny bas i kisiel, ale podnieca się analitycznością i szybkością w metalu, mówi że u mnie nad wyraz akustycznie i analitycznie (fakt mam inne kolumny), a przecież wiem też jak jeszcze bardziej mogą złoić uszy górą pasma np. Klipsche, tanie Kef C, Jbl es z tym, czy zdecydowanie bardziej ostrym wzmacniaczem, a góra pasma to nie wszystko.
Niektóre płyty z metalem wydane są specyficznie. np. Metalica" Black Album" tutaj jej realizacja sprawia że muszę mocno zakręcić wysokie tony w 720, czy nie wychodzić ponad "pure direct", jednak perkusje i gitary są naprawdę szybkie. Słucham też muzyki akustycznej instrumentalnej, gdzie te aspekty też są ważne, dźwięk może być szybki, ale nie metaliczny, a lekko wygładzony.
Wybierając wzmacniacz mocno eksponujący górę i takież kolumny, można przedobrzyć, bo góra totalnie tnie i dominuje ( niekoniecznie dokładnie) i przykrywa istotna średnicę pasma.
Wracając do mojego pierwszego zdania... z założenia, może trafniej do metalu bardziej można polecić Yamahę, ale też ktoś, czy ja, może wpisać kilka " ale ". Trzeba posłuchać nausznie, dać sobie szansę .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...