Skocz do zawartości

wzmacniacz + kolumny do 1500 zł do rocka


przemo19

Recommended Posts

1 Na zestaw wzmacniacz + głośniki mogę dać 1500zł
2 może być nowy lub używany
3 chcę sprzęt stereo
4 szukam zestawu do słuchania rocka , lekkiego metalu
5 powierzchnia pokoju to 18mkw
6 rock , lekki metal, nielicznie pop
7 ma być jednorazowy zakup na kilka lat,
Cenię sobie spójny niekoniecznie strasznie głośny dźwięk,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemo19, wygląda na to, że w twoim pomieszczeniu można albo ustawić kolumny podstawkowe, albo spróbować z delikatnymi, niewielkimi podłogówkami. W przypadku tych pierwszych należy zagwarantować im odpowiednie podstawki - stabilne, masywne - jeśli nie od razu, to docelowo.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli lubisz przyjemny, "spójny", jak piszesz, dźwięk, ocieplony i miły w dłuższych odsłuchach, warto porozglądać się za Tannoyami M2 lub 2,5 (podstawkowe) albo podłogowymi M3. Ostatnie, jakie widziałem na aukcjach miały dość wysokie ceny. Te kolumny zagrają przyjemnie rocka i pop, jeśli połączy się je z żywym, energicznym wzmacniaczem. Nie wiem natomiast jak z metalem, bo jeśli nie liczyć krótkiej przygody dawno temu, to nie słucham, więc nie mam żadnego praktycznego rozeznania.
Jeśli chodzi o tanie i dobre wzmacniacze, to warto rozglądać się za Grundig Fine Arts V2 lub V3. Energiczne, dynamiczne, świetne w swojej cenie.
To tyle jeśli chodzi o ogólne zalecenia.
Zerknijmy teraz co ciekawego jest powystawiane. Pamiętaj, że brzmieniowo poniższe propozycje się różnią i trzeba je różnie ze sobą spasowywać.
Przykładowe kolumny (linki):
CASTLE SEVERN
MONITOR AUDIO BR 2 - tyle, że tutaj róg stuknięty, nie wiadomo, czy uderzenie, czy kolumna na niego upadła
MONITOR AUDIO MR 2
MISSION M73i
KEF CRESTA 2

Przykładowe wzmacniacze (linki):
GRUNDIG FA V4 - niestety, za drogo i okrutny wygląd, częstsze są czarne, ale może jak się nie sprzeda, to da się negocjować cenę?
KENWOOD 7020 - też trochę drogo
ROTEL 930 AX
CAMBRIDGE AUDIO A5

Masz tu mydło i powidło dla rozeznania. Pamiętaj, że wzmacniacz trzeba dobrać do kolumn, dlatego dobrze by było najpierw zdecydować się na nie i później szukać dalej. Mam nadzieję, że jeszcze zerkną to koledzy z większym doświadczeniem i coś dodadzą lub odejmą.
Pozdrawiam i powodzenia w poszukiwaniach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...