Skocz do zawartości

Stereo do 10tys zł


Paul Andrew

Recommended Posts

Cześć
Chciałbym sprawić sobie wypasione stereo do domu (jedno z moich marzeń) (nowy sprzęt)
Wcześniej zakładałem, że kupię jakieś estradówki z POL AUDIO i wzmaka z ADS'a, ale zmieniłem zdanie, gdyż to niepraktyczne i w dodatku za dużo prądu będzie żarło...
Mój fundusz to około 10tys zł plus, minus 2tys.
Pokój ma 19m2.
Muzyka której słucham:

Electro, bass house, deep house, prog house, Dubstep/Trap, Bounce, trance, hardstyle (czyli prawie wszystko).

Na pewno nie słucham muzyki na której testuje się sprzęt za kilkadziesiąt tysięcy!!!

Muzyka będzie odtwarzana głównie z komputera. Przewiduję dokupienie odtwarzacza CD ale to w niedalekiej przyszłości icon_smile.gif
Zastanawiałem się nad wzmacniaczem NAD C375 BEE (ewentualnie Denon PMA 1520ae) + KLIPSCH RP280 + jakiś sub z Klipscha albo REL lub JBL.
Ostatnio byłem w salonie audio na odsłuchu JBL Studio 290 ale niestety mnie zawiodły Klipsch 82 zjadł je pod każdym względem.
Odradzano mi do takiej muzyki głośniki Focal albo Dali bo zastanawiałem się nad Focalami Chorus 726 albo Dali Zensor 7.
Na pewno do swojego stereo będę potrzebował Subwoofera, takie gatunki jak Trap czy dubstep po prostu tego wymagaja.

Czekam na Wasze opinie, dobry sprzęt mam na oku czy może idzie dorwać coś lepszego i tańszego?
Nie jestem znawcą tematu a chciałbym rozsądnie wydać pieniądze i cieszyć się sprzętem
Wiem że niełatwo jest wybrać kolumny jak i wzmacniacz, jest tyle dobrych marek, sporo czasu potrzeba na osłuchanie się z tym.

Z góry dziękuję za pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia odsłuchowego oraz Twoje preferencje brzmieniowe, zwróciłbym Twoją uwagę na wzmacniacz Denon PMA-1520AE oraz kolumny Klipsch RP-260F (najnowsza seria, moim zdaniem lepiej sprawdzą się niż 82). Jako subwoofer zastosowałbym bardzo szybki, mocny i przede wszystkim świetnie kontrolujący bas REL T/7I.
Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Wciąż zastanawiam się nad wzmacniaczem, mam kilka typów, chciałbym aby ta jednostka służyła mi przez długie lata,
Tak jak wspominałem głównie słucham: Electro, Dubstep, House, Trance.
Cena za wzmaka jaką mogę dać to 4-6tyś (nowy albo używka w extra stanie). Który z nich będzie najlepszy do tej muzyki ?
Chciałbym aby moc szła w parze z jakością dźwięku.


1.ATOLL IN 100 SE
2.CAMBRIDGE AUDIO AZUR 851A
3.DENON PMA 1520 AE lub 2020ae
4.NAD C375 BEE
5. ARCAM FMJ A38
6.NAIM: Nait 5si


Co do Kolumn to chyba postawię na Klipsch RP 280 (150W rms) ale to sprawa wciąż do uzgodnienia jeszcze!
HELP!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie bardziej powinieneś pochylić się nad kolumnami, chyba że only Klipsch, no bo cóż są "wyjątkowe" w tym co prezentują.
Każdy z tych wzmacniaczy jest bardzo dobry, tylko ... nie chciałbym deprecjonować tu planowanej do słuchania muzyki, ani zostać powierzchownie przez Ciebie zrozumianym, może nawet zbyt wyrafinowanymi.
Wstawienie kolumn takich Klipschy z dwoma 20cm przetwornikami niskotonowymi i efektywnością 98dB w 18m kw. generalnie jest średnim pomysłem- ale jeśli chcesz uderzenie i bas, bo taka muzyka, rozumiem, ale łączenie ich z tak mocną i już wyrafinowana elektroniką ?
Jeśli oczarowały Cię Klipsche za sprawą pewnie szybkiej reakcji na rytm, uwydatnionej góry pasma i dołu, Dali 7 są już inne bardziej ciepłe i nie tak szybkie. Posłuchałbym jeszcze (biorąc pod uwagę muzykę i potrzeby) i zapoznał się z ofertą kolumn Paradigm, Quadral, Polkaudio ( Te na P też są zza oceanu).
Słuchałem oczko tańszych odmian wzmacniaczy z Twoich propozycji 2,3,4 ( 651,1520, 356) i mimo że znaku równości, że grają tak samo bym między nimi absolutnie nie postawił, z Klipaschami to finalne brzmienie nieco się ujednolici. To Twoja kasa, ale Klipche i tak narzucą tu w 80% swój styl w brzmieniu, ale jak pisałem może tak chcesz bo kochasz dźwięk klipscha .
Co do pomysłu na dodatkowy subwoofer to w takiej poddanej przez Ciebie konfiguracji to dla mnie byłoby jak tuningowanie Mercedesa AMG GT i marudzenie że ma mało pary. Dodatkowo subwoofer nijako zniweczy smaczki i niuanse dźwiękowe bardzo drogich wzmacniaczy( w takiej muzyce raczej nieobecnych i nieuchwytnych).
Ja uważam że Denon 1520, Nad 375 i tak będzie z ogromnym okładem na tak potwornie efektywne Kolumny jak Klipch i pokój 18m. Wydawanie kasy na droższy, mija się z celem, jak masz za dużo kup mnie cośicon_wink.gif icon_lol.gif


Proszęicon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dużej mierze zgodzę się z tym co napisał Jacek75. Mam podobne odczucia zarówno w stosunku do muzyki jak i sprzętu potrzebnego do jej odtworzenia.
Muzyka jak widać dość wąskotematyczna i ja osobiście zaliczam te gatunki raczej do grona dość marginalnych odmian.
Naprawdę bez urazy, choć pewnie Ci się naraziłem i nie tylko Tobie.
I jak pisał kolega bardziej tu chodzi o dynamikę, rytm, szybkość niż jakieś barwy, wypełnienie niuansami, naturalizm, oddech itp.
Z drugiej jednak strony słuchając jakiejkolwiek niemal odmiany muzyki i mając pewne środki finansowe dlaczego by nie sprawić sobie zestawu jak najlepiej grającego we wszystkich aspektach?

No ale tu właśnie byłaby Twoja rola by zdecydować czego tak naprawdę chcesz.
Bo do jej odtworzenia z pewnością wystarczą takie kolumny jak Klipsch, czy Cerwin Vega. Albo używane starsze (automatycznie dużo lepsze), wyższe modele Paradigm z serii Reference,
JBL (np. z serii Ti), czy również wyższe modele Klipscha, Quadrala, czy Magnata. Może Harpia Acoustić Amstaff Mini?
A wzmacniacze jak wyżej czy trochę lepsze używane, szczególnie do lepszych używanych kolumn.
Jeśli czujesz, że z czasem zaczniesz słuchać również innych, bardziej wymagających jeśli idzie o odwzorowanie wielu aspektów dźwięku gatunków muzyki, to w budżecie jaki masz można by złożyć taki zestaw, że jego jakość byłaby nieporównanie lepsza do nowych, wyżej proponowanych.

Kolumny to podstawa i od nich trzeba by zacząć.

Co do subwoofera na razie bym sobie go odpuścił. Jeśli znajdziesz dobre kolumny i do nich adekwatnie dobry wzmacniacz oraz nienajgorsze źródło, (o odpowiednim okablowaniu tylko wspomnę), to może się okazać, że sub wcale Ci nie będzie potrzebny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z drugiej jednak strony słuchając jakiejkolwiek niemal odmiany muzyki i mając pewne środki finansowe dlaczego by nie sprawić sobie zestawu jak najlepiej grającego we wszystkich aspektach?



Zaproponuj proszę taki sprzęt za 10tys zł który spisze się przy każdej muzycy i zadowoli nawet najwybredniejszego słuchacza..
Generalnie skłaniam się do zakupu nowego sprzętu, sam mam używaną wieżę Kenwood z kolumnami technics i sprawuje się nienagannie, więc wiem że można mieć dobry sprzęt z drugiej ręki.

Te Paradigmy wyglądają bardzo ciekawie, będę musiał porównać je z Klipschami.
Lubię jeździć po takich imprezach jak Sunrise Festival, Electrocity, wczoraj byłem na MAYDAY w Katowicach więc głównie taka muzyka mnie interesuje.

Co do kabli to na pewno nie pożałuję na nie pieniędzy, jeśli usłyszę ewidentną różnice w brzmieniu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zaproponuj proszę taki sprzęt za 10tys zł który spisze się przy każdej muzycy i zadowoli nawet najwybredniejszego słuchacza..


Nie ma takiego sprzętu nawet za znacznie większe pieniądze.
Z drugiej strony za te pieniądze da się złożyć bardziej satysfakcjonujący, nawet wysokiej jakości zestaw, ale trzeba właśnie dobrze znać gust słuchacza.
Nic o tym nie piszesz, przydałoby się może więcej odsłuchów, porównań?

Jakich kolumn szukać, to podałem. Pewnie koledzy dodadzą kilka marek, modeli. Może Canton RC-L czy inny wysoki model ale koniecznie z modułem kontrolera akustyki.

Nie znając Twojego gustu, jedyne co mogę zaproponować, to abyś szukał ofert sprzedaży kolumn niedaleko swojego miejsca zamieszkania i jeździł na odsłuchy.
Oczywiście w takim przypadku można by już kupić dobry wzmacniacz, by z nim jeździć i słuchać.
Może Roksan Caspian, Exposure 3010 (s), Sphinx Myth 5 (Project 10 będzie już chyba za drogi), jakiś AVM, Audionet... .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem już Klipsch rf82 w salonie audio w Bielsku Białej i zagrały naprawdę bardzo dobrze. Interesowałaby mnie nowsza seria "reference premiere" ponoć gra trochę lepiej. Pomieszczenie odsłuchowe było tak skonstruowane że pochłaniało bas, nawet subwoofer musiał być w odpowiednim miejscu wstawiony aby można było odczuć różnicę w odsłuchu.
Kolega wyżej zasugerował mi kolumny Paradigm refrence studio, wyglądają apetycznie, chętnie porównałbym je z Klipsch.
Nie ukrywam, jestem wzrokowcem i design również ma dla mnie znaczenie.

z innej bajki.

Miałem okazję zagościć w sklepie Mega Hz w Katowicach, nie mieli tam KLIPSCHa. Za to był JBL Studio 290.
Sprzedawca powiedział, że gdyby miał wybierać to wziąłby JBLa do muzyki którą preferuję.
Na szczęście miałem okazje porównać te kolumny i jestem przeciwnego zdania. JBL zagrał mizernie pod każdym względem.
Zapewne specjalnie to powiedział żebym nie szukał Klipscha tylko wziął JBLa. Myślę że nawet głuchy odczułbym różnicę, denerwują mnie sprzedawcy którzy chcą wcisnąć kowalskiemu pierwszy lepszy shit.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

jestem przeciwnego zdania. JBL zagrał mizernie pod każdym względem.
Zapewne specjalnie to powiedział żebym nie szukał Klipscha tylko wziął JBLa. Myślę że nawet głuchy odczułbym różnicę, denerwują mnie sprzedawcy którzy chcą wcisnąć kowalskiemu pierwszy lepszy shit.[/b]


To ja napiszę inaczej, byłem kiedyś w salonie i sprzedawca po dłuższej rozmowie powiedział coś takiego " wie pan czasem po kilku zdaniach z klientem można go poznać i wiadomo że nie zaproponuje mu Klipscha, Tagi itd" szkoda tracić czasu na prezentację bo głuchy nie jest.
To że brzmienie jakiegoś JBL dla wielu osób jest też nieco koncertowe, jednak dla Ciebie w porównaniu z Klipschem jest już nijakie i mdłe.
Po prostu chodząc na te imprezy typu MAYDAY to takie koncertowe brzmienie Ci się podoba i inne nie, choćby 99 osób twierdziło że jest lepsze.
Obawiam się że inne marki kolumn ( w najbliższych miesiącach) Ciebie nie zainteresują skoro jesteś pod takim wrażeniem Klipscha,chyba że masz małą skalę porównawczą ograniczona do tej 1 prezentacji ze sklepu .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

chyba że masz małą skalę porównawczą ograniczona do tej 1 prezentacji ze sklepu .



W zeszłym roku miałem jeszcze okazję posłuchać JBL es 90 ale również nie przypadły mi do gustu. Myślę że to pomieszczenie ma wpływ na odsłuch i u mnie w domu zrobiłyby większy łomot.
Myślę że z pisania nie ma nic, trzeba udać się do salonu na kolejne odsłuchy, póki co dzięki za aktywność, na pewno moja wiedza poszerzyła się o kilka cennych faktów. Nie należę do osób które dziś kupią sprzęt a za rok go sprzedają, przywiązuję się do niego i ma on dla mnie z czasem wartość sentymentalną dlatego chciałbym za pierwszym razem dobrze wybrać i być w pełni zadowolony przez długie lata. Mam również nadzieję że audio w granicach 10tys nie jest awaryjne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Może Canton RC-L czy inny wysoki model ale koniecznie z modułem kontrolera akustyki.


Do muzyki electro Cantony RC-L nadają się wybitnie. Bardzo bogate niskie tony. Ja dzięki tym kolumnom bardzo electro polubiłem, chociaż wcześniej dla mnie takie klimaty były odległe.

No i z Cantonami RC-L zestaw wyszedłby Cię w granicach 5k zł. Niestety dostępne praktycznie tylko w Niemczech. Tutaj dwie propozycje (należy negocjować cenę do 550 euro):
Link1
Link2

No chyba, że koniecznie chciałbyś wydać 10k. Wtedy polecane przez kolegę Profiego Canton Digital 2, na które sam mam wielką ochotę (pewnie bym licytował gdyby nie brak kartonów, więc kurier odpada):
Link3

A skąd Paul Andrew jesteś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy będziesz robił odsłuchy Cantonów, które w przypadku electro są obowiązkowym punktem programu to koniecznie odsłuchaj trzech modeli:
1. Canton Chrono lub Canton Ergo (7k zł za parę)
2. Canton Vento (od 20k zł za parę) - odpowiednik używanych Canton RC-L
3 Canton Reference (od 40k zł za parę) - odpowiednik Canton Digital 2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...