Skocz do zawartości

PMA-2000AE + Monitor Audio RX8 -> jakie źródło? + słaby bass, co robić?


shake2008

Recommended Posts

Szanowni Państwo,

jestem posiadaczem wzmacniacza DENON PMA-2000AE + kolumny Monitor Audio RX8.
Moim głównym źródłem będzie PC, dlatego przymierzam się do zakupu karty dźwiękowej lub DAC'a. Budżet to 1500zł, sprzęt może być używany. Co mogą mi Państwo polecić w tej cenie? Zastanawiałem się nad używanym DAC'em Arcam rDAC + zasilacz Teddy, a może nię będzie dużej różnicy do sporo tańszego np Asus Xonar Essence ST?

Niestety w zestawie brakuje mi również trochę basu , jest płytki bez głębi. Ostatnimi czasy muzyką której słucham to Trance (pokój 5,5x4,5m), (do testów kolumny mam podłączone do pożyczonego odtwarzacza CD harmana kardona, nie pamiętam modelu) kolumny są ustawione ok.70 cm od ściany (za kolumną), chociaż przestawianie jej niewiele pomaga. Planuję dokupić subwoofer aktywny z serii Velodyne. Jak to wszystko później ze sobą podłączyć? Czy to wogóle ma sens? Czy może jakieś inne rozwiązanie? icon_smile.gif znajomy kiedyś mi powiedział, że DENON nie zagra z brytyjskim sprzętem, może sie ktoś do tego ustosunkować? Jeżeli dysponują Państwo wiedzą na ten temat to proszę o porady bo niestety moja sytuacja nie pozwala mi za bardzo na odsłuch, pozostają mi eksperymentalne zakupy "w ciemno".

z góry dziękuję za pomoc icon_smile.gif
shake2008 icon_twisted.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia wyboru w tym wypadku to nie tylko który z nich jest lepszy. Bardziej którego brzmienie będzie bardziej odpowiadać. Cena jest tu moim zdaniem nie związana bezpośrednio z sama jakością dźwięku. Sądzę że warto wziąć jeszcze pod uwagę kartę AIM SC808. Możliwość wymiany opampów w kartach dźwiękowych też jest nie do przecenienia. Można nimi lepiej dopasować brzmienie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Niestety połączenie Denona z MA to nie dobre połączenie. MA wymagają twardego basu i dobrej kontroli iw dolnym pasmie. Z kolei Denon Gra nieco cieplej i nie ąz taką kontrolą na dole.

Sprawdź jako źródło DAC Audiolaba który doda nieco sterylności i detali do zestawu. Pownien też nieco utwardzić bas.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...