Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Moje klocki to hegel 160 oppo 105d (tidal hi fi) ca 851n dynaudio new exite x38. Polaczylem to najpierw coaxalem wireworld potem analogowo rca chord. Roznica w dzwieku zauwazalna nawet dla mnie. Dac w heglu gra ostro glosno mnostwo basu waskie stereo. Analog cieplo ciszej szerokie stereo. Kolejnym krokiem ma byc xlr chord. Myslicie ze warto? Poprawie brzmienie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś o kablach ogólnie, więc ja też ogólnie.
Mam nadzieję, że kable RCA i coaxial były takiej samej klasy. Inaczej takie porównanie ma niewielki sens.
Choć tu także trzeba by porównać klasę przetwornika cyfrowo-analogowego w OPPO i Heglu.
To nawet ma większy wpływ na jakość dźwięku, niż użyte kable.

Większy sens ma porównanie wejścia RCA i XLR we wzmacniaczu.
A tu najlepiej byłoby mieć taki sam kabel w wersji RCA i XLR. Wówczas najpełniej usłyszałbyś różnice w przekazie obydwu sposobów podłączenia źródła.
Na ogół (nie zawsze) RCA gra bardziej miękko, cieplej, łagodniej, pełniej. Dźwięk z wejścia zbalansowanego jest na ogół chłodniejszy (a może po prostu bardziej neutralny), precyzyjniejszy, ale nie zawsze tak przyjemny jak z RCA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...