Skocz do zawartości

Zestaw stereo


mac

Recommended Posts

DSC01446.jpg

Witam,

chciałbym prosić o pomoc w wyborze odpowiedniego sprzętu. Z racji przeprowadzki poszukuję odpowiedniego nagłośnienia i zdecydowałem się na zestaw stereo: wzmacniacz + tuner + kolumny. W starym mieszkaniu korzystałem z wiekowego kina domowego onkyo a następnie mini wieży.

Mój budżet to około 1500 więc poszukuję raczej sprzętu używanego.

Do sprzetu chciałbym podłaczyc laptopa oraz dekoder nc+ i playstation 3. W tm celu w niedalekiej przyszłosci mysle o kupnie DAC (Fioo D03K) i podłaczenie TV ze wzmacniaczem. Dysponuję równiez odtwarzaczem CD onkyo który chciałbym wykorzystac tymczasowo (do czasu dozbierania funduszy na lepszy).

Słucham bardzo różnej muzyki, od led zeppelin poprzez queen aż do muzyki klubowej, progressive, deep house.

Jeśli chodzi o wielkość pomieszczenia to jest to trudno ustalic poniewaz mieszkanie ma charakter otwarty. W załączniku szkic wraz z proponowanym przeze mnie ustawieniem głośników. Dodatkowo nad kuchnia znajduje sie wejscie na antresole, co zwieksza wyskosc pomieszczenia na okolo 5m.

Po lekturze oraz przeszukaniu internetu, wstepnie zainteresowany jestem:
wzmacniaczem Cambridge Azur 640a V2 (moge miec używke za ~ 700zł), nie wiem jakie kolumny do tego.
W moim mieszkaniu raczej kolumny podłogowe, ewentualnie monitorki plus subwoofer. Chciałbym zeby bas był wyrażny. Jaki tuner do tego?
Prosze o pomoc w wyborze oraz inne propozycje konfiguracji.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zacznę od tego, że jeśli tak ustawisz kolumny jak widać na rysunku, będzie fatalnie. Szczególnie dlatego, że lewa kolumna blisko ścian a właściwie w rogu pomieczczenia, które podbija niskie tony i ogólnie dość mocno zniekształci dźwięk, przesunie scenę stereo a prawa jakby w "negatywie" akustycznym. O czym piszę poczytaj tu: http://waldemar.katowice.pl/audio1.htm
A jeśli Cię to zainteresuje (powinno, bo to podstawa dobrego dźwięku/brzmienia), to napisz do mnie na PW i wyślę Ci na adres mailowy (podaj) zestaw ciekawych artykułów na ten temat.

Najpierw zacząłbym od wyboru kolumn do tego pomieszczenia. Ale jak wyżej zaznaczyłem ze względu na takie ustawienie będzie bardzo trudno uzyskać poprawny dźwięk stereo. Czy możesz gdzie indziej umieścić kolumny?
Może da się przesunąć wszystko (albo lewą trochę) w prawą stronę i do przodu?
W ostateczności trzeba będzie tylną ściankę i lewą niemal do połowy opatrzyć w materiały silnie tłumiące dźwięk.

Bez wiedzy gdzie docelowo będą stały kolumny trudno będzie doradzić Ci jakieś, by nie spowodować katastrofy.
Przydałoby się także wiedzieć jaką barwę dźwięku, jego charakter chciałbyś uzyskać. Poszukaj w innych postach o co chodzi, jeśli nie wiesz.
albo dopytaj tu, jak nic nie znajdziesz.

Dopiero po wybraniu kolumn szukałbym do nich wzmacniacza. Tuner można kupić niedrogi, już od kilkudziesięciu złotych, o ile Ci nie zależy na pilocie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dzieki za odpowiedz. Z racji tego, ze jak wspomniałes, umiejscowienie kolumn moze byc problemem, zdecydowałem ze zaczne o tanszych zestawow zeby zobaczyc, przesłuchac jak sie wszystko zgra. I nastepnie krok po kroku go modernizowac.
Kupiłem wzmacniacz - ROTEL RA-920AX. Teraz chciałby kupic do niego komny WHARFEDALE DIAMOND 8.3 i zobaczyc jak to zagra. Chyba ze miałbys inna propozycje do około 600 zł?
Co do ustawienie, bede kombinował jak juz bede mial na czym. Postaram sie przestawic sofe i zrobic wiecej miejsca na lewa kolumne.
Co do barwy dzwieku, racze ciepły z uwydatnionym basem.
pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu kupiłeś Rotela i skąd pomysł na Wharfedale?
Jeśli wchodzisz tu na forum i pytasz, to konsultuj pewne kroki, albo pytaj, czy informuj przed zakupem.
Bo tak, to po co tracę czas by Ci odpowiedzieć, czegoś poszukać a Ty i tak robisz po swojemu, albo ... no nie wiem? icon_rolleyes.gif
Jak robisz po swojemu, to nie pytaj, tylko rób i przyjmij na klatę wszystkie konsekwencje.
A ja w czasie poświęconym Twojemu problemowi mogłem przecież pomóc komuś innemu, kto tej pomocy naprawdę potrzebuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz ciepłe brzmienie i masywny bas to popatrz za Mission m32i lub oczko mniejszymi m31i . Spore i ciężkie monitory, subwoofer zbędny.
Jakiś czas temu był młody forumowicz który przesiadł się z altusów na m 32i i przyznał że w końcu ma niskie tony, zresztą sam mając mniejsze m31i w małym pokoju potwierdzam. Małym minusem są niezbyt detaliczne i ostre wysokie tony . Za 550-600zł m32i spokojnie kupisz, a za 450zł m 31i. Nie zawsze bywają na aukcjach, robią je dość długo, ale jeszcze rok temu bywały w sklepach, więc można trafić świeżynki.
Ewentualnie szukaj Quadral'i.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...