Skocz do zawartości

Kino domowe czy zestaw stereo do niedużego pokoju?


kowalol

Recommended Posts

Witam,

poszukuje dobrego sprzętu audio do swojego pokoju (powierzchnia pokoju to 18.5m2). Od razu informuję, że jeżeli chodzi o sprzęt audio to jestem raczej laikiem icon_confused.gif Chciałbym dobrać odpowiedni sprzęt do mojego pokoju, dlatego pytam Was czy lepiej wybrać jakiś zestaw kina domowego czy raczej stereo. Sprzęt miałby służyć do filmów, muzyki i grania na konsoli, z większym naciskiem raczej na muzykę. Zacząłem już coś czytać o nowych sprzętach, ale jak sami wiecie jest tego bardzo dużo icon_biggrin.gif byłem wczoraj w media i jeżeli chodzi o zestawy 2.1 to był tylko zestaw harmana i bose. Pan z obsługi zaprezentował mi jak grają głośniki Bose Soundtouch 220 i muszę przyznać, że robiły wrażenie. Natomiast jest to chyba bardzo nowy sprzęt, bo nie moge znaleźć o nim żadnych opinii. O firmie Bose słyszałem, że jest drogą firmą, ale przy tym solidną i dobrą jakościowo. Widziałem też różne soundbar'y, ale nie wiem czy spełniają one odpowiednio swoje zadanie (?), jako przykład takiego soundbar'a mogę podać JBL SB400. Jeżeli chodzi o fundusze to chciałbym zmieścić się w 4000-5000. Chyba, że będzie naprawdę jakaś niesamowita okazja lub oferta to może szarpnę się na więcej. Czekam na jakieś propozycje od znawców tematu! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz tylko przeczytać zakładkę jak napisać pierwszy post ( http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html ) jakie lubisz brzmienie, jaki sprzęt towarzyszący, itd.

Za 4 tys kupisz naprawdę dobre stereo, natomiast kino domowe będzie grało gorzej wynika to z faktu gorszej jakości podzespołów w amplitunerze kinowym, jego przeznaczenia i tego że np. dwie kolumny za 2 tys. graja zdecydowanie lepiej niż kupione 5,lub 6 ( do kina) za te samą kaskę.
Wybierając stereo szkoda kupować jakieś 2.1 bo do czego ma to służyć, za 4 tys wybierasz już sprzęt który gra jak sobie wymarzysz, a nie głośniki do komputera 2,1.
Sounbar jest dobra alternatywą dla głośników tv, ograniczonych funduszy i kompromisem miejsca na kino, ale jak chciałbyś słuchać na nim muzyki ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o rodzaj muzyki jakiej słucham to głównie rap amerykański i r&b, ale szczerze mówiąc to słucham prawie wszystkiego. Lubię bas, ale stonowany, nie koniecznie musi łamiać żebra icon_biggrin.gif tym bardziej, że mieszkam w bloku gdzie są dosłownie papierowe ściany i dłuższa chwila słuchania muzyki kończy się wizytą sąsiada -.-' Muzyki będę głównie słuchał z płyt CD i z kompa podłączonego do sprzętu. Czy stereo będzie też spełniać funkcje przy odtwarzaniu filmów? Czy jeżeli wybór pada na stereo to wtedy kupuje dwie kolumny, subwoofer i wzmacniacz/amplituner? Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przekornie zapytam, słuchałeś dobrze złożonego zestawu stereo, żeby był jeszcze sub potrzebny ? Nie zakładaj że będzie brakowało, trzeba taki kupić żeby było ok. zwłaszcza że jak piszesz nie ma masować.
Chyba że ten sub to tylko kiedy film oglądasz wtedy ok, niech sobie będzie.

Cytat

Czy stereo będzie też spełniać funkcje przy odtwarzaniu filmów?


Jeśli bardziej cenisz jakość brzmienia i muzykę niż czasami bzykanie w filmie z tyłu głowy to tak.


Cytat

Czy jeżeli wybór pada na stereo to wtedy kupuje dwie kolumny, subwoofer i wzmacniacz/amplituner?



Sub jak tam chcesz w filmie może i tak, jak musisz brumić icon_wink.gif . Co do amplitunera ( stereo) no tak jak musisz mieć radio, bo ampli- tuner to jak sama nazwa wskazuje...
Możesz kupić ampli sieciowy pokroju Yamahay RN 500, czy Onkyo 8050, Harmana 3700 ( i mieć wejścia cyfrowe i sieciowe), możesz też kupić klasyczny wzmacniacz, ale wejściem optycznym dla TV jak Yamaha AS500.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to załóżmy, że tak jak mówisz wstrzymam się póki co z sub'em. Czyli biorę głośniki i amplituner/wzmacniacz. Czy są wzmacniacze, do których będę mógł podłączyć kablem HDMI tv'ka lub konsole? A jeśli nie HDMI to jak i czy jakość będzie wtedy taka sama? Jeżeli jest taka możliwość to chętnie bym przyjął jakieś propozycje zestawów (wzmacniacz + głośniki), co możesz doradzić? Cena żeby zamknęła się w 5000.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co chcesz podawać do wzmacniacza stereo obraz po kablu HDMI, do czego mu będzie potrzebny ? Przecież wszystko co oglądasz w TV czyli filmy , gry , koncert wychodzi kablem optycznym-cyfrowym z niego podajesz dalej do wzmacniacza z tego typu wejściem i już. icon_biggrin.gif
Po co bawić się z kilkoma kablami hdmi od np. dvd, konsoli i czego tam jeszcze, degradować muzykę niedrogim amplitunerem kinowym, jak i tak wystarczy jeden kabel i wzmacniacz ? Oczywiście odtwarzacz cd podłącz kablem rca-cinch do wzmacniacza, jakość nie jest gorsza, czasem lepsza ( zależy jaki DAC jest dany na wejściu optycznym, czy innym cyfrowym).
Przeczytał kolega już wszystko icon_wink.gif , część http://audio.com.pl/testy ?
Jakies odsłuchy masz za sobą, jako taki punkt odniesienia do dalszych poszukiwań ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie nie ma sensu, teraz już wiem icon_biggrin.gif właśnie problem w tym, że nie mam czasu na jeżdzenie i sprawdzanie, dobieranie itd. :/ dlatego jestem gotowy zdać się całkowicie na opinie Waszą, specjalistów w tym temacie icon_biggrin.gif dostaje propozycje zestawu, wzmacniacz + głośniki, jade, sprawdzam i jak bangla to biorę! Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
jeśli zależy Ci na możliwie najlepszej jakości dźwięku, zdecydowanie namawiam na klasyczny zestaw stereo. Moim zdaniem przy odpowiednim zestawie kolumn, subwoofer bedzie zbędny.
Spojrz proszę na elektronikę Marantz PM5005 / CD5005 lub Nad C326 BEE / C516 BEE (brzmieniowo lepiej druga propozycja marki Nad) oraz zestaw kolumn Audio Pro Black Diamond V3 lub polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25. Każde z powyższych rozwiązań zapewni Ci mocny, dynamiczny dżwiek.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiscie służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

stanęło faktycznie na zestawie stereo. Jednak niestety musiałem zrezygnować z dużych kolumn i poprzestać na podstawkowych. Czy możecie się wypowiedzieć na temat takiego zestawu: głośniki KEFa Q300, subwoofer KEFa Q400B, całość podłaczona do ampli ONKYO TX-8150. Ktoś może ocenić czy taki zestaw będzie grał odpowiednio? icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw, o którym pisałem, czyli: głośniki KEF Q300, subek KEF Q400B i ampli ONKYO TX-8150 + kable do całego zestawu, dostałem cene po rabacie 7100zł za całość. Pytanie do Was czy za tę kwotę można kupić lepszej jakości sprzęt? Oczywiście też nowy no i nadający się do rodzaju muzyki, której słucham.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy będzie jakiś zestaw lepszy czy gorszy to kwestia upodobań. Szczególnie w małym pomieszczeniu taki układ z subwooferem uważam za bardzo dobry. Za warte uwagi uważam w nim kolumny. Wiem że parę osób na tym forum może uważać je za zbyt techniczne ( jeśli chodzi o brzmienie ). Ja się z tym nie zgadzam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Słuchajcie, żeby nie zaczynać nowego tematu to tutaj zapytam. Czy będzie różnica w dźwięku przy podłaczeniu TV'ka do amplitunera kablem AUX i kablem optycznym? I czy warto kupić DAC'a? Jeżeli będę podłączał do amplitunera laptopa i odpalał muzykę z plików FLAC, to będzie duża różnica przy podłaczeniu lapka do ampli zwykłym kablem AUX, a przy podłączeniu lapka do DAC'a?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...