Skocz do zawartości

Co kupic najpierw?


Marek1234

Recommended Posts

Witam, to po pierwsze:), jestem nowy na forum i całkowity laik jezeli chodzi o audio ale mam nadzieje ze to sie zmieni:) A wiec powiem na czym ma sie sprawa pare lat temu kupiłem sobie kino domowe w zestawie z amplitunerem, amplituner to Pioneer model vsx-818v a głosniki firmy Amtech model hts-001f 8 ohm 100w . I chodzi mi o to ze w sumie nie potrzebny mi dzwiek 5.1 ponieważ raz ze nie bardzo mam jak kolumny tylne ustawic a dwa to wiem ze ten sprzęt który mam no jak by to powiedzieć nie powala aa i w zestawie nie było subwoofera i zdecydowałem ze wiecej słucham muzyki ale nie przez cd tylko normalnie z kanałów muzycznych i stwierdziłem ze lepiej by było ten amplituner zmienić moze na typowy wzmacniacz i nie wiem jaki wybrać i czy to ma sens na poczatek? Kwota jaka dysponuje to ok 2 tyś złoty i podobno w tym wzmacniaczu musi być jakiś DAC czy mozecie mi doradzić co wybrac na poczatek i czy dobrze kombinuje i najlepeij jezeli mogli byście coś doradzić ze strony http://sklep.rms.pl/ nie ze moze to jakas reklama ale po prostu mam do nich blisko icon_smile.gif a moze wymiana kabli do głośników tez by coś polepszyła bo mam takie zwykłe 0,5 zl za metr icon_smile.gif Dziękuje i pozdrawiama icon_smile.gif A i dobrze by było jezeli dało by sie łaczyć wzmaczniacz ze smartfonem przez bluetooth.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dobra droge wybrales rezygnujac z Twojego zestawu na rzecz stereo jesli sluchasz glownie muzyki. Kable w Twoim sprzecie za wiele nie pomoga wiec szkoda zachodu na to. Napisz w jakim metrazu ma to grac, jakich gatunkow muzycznych sluchasz i jakie brzmienie lubisz? Kwota 2000 pln jest na sam wzmacniacz czy tez w tym maja byc kolumny? Twoje niestety sie nie nadaja do sensownego sluchania muzyki wiec je tez trzeba wymienic.

Pozdrawiam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukając piecyków z "bluetothem" znów w sumie wracasz do amplitunerów kina domowego... Wzmacniacz stereo, to wzmacniacz stereo, lepszy dźwięk, przestrzeń, dociążenie w niskich tonach, detale.
Wzmacniacze z DAC'kiem -wejściem optycznym dla TV owszem są, choć niedużo i to zawęża pole szukania.
Niedrogiego DACa, czy oddzielny moduł bluetoth można kupić niedrogo oddzielnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw warto by było przeczytać to i dopiero napisać pierwszy post jak trzeba, abyśmy mieli więcej danych i mogli Ci pomóc.
http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html

Ogólnie, jeśli chcesz lepszego dźwięku, to proponuję zainteresować się sprzętem audio z drugiej ręki. Będzie naprawdę dużo lepiej.
A nowy, to może trochę lepiej.
Rzeczywiście szkoda zawracać sobie głowy wzmacniaczami z Bluetooth. Lepiej kupić porządny wzmacniacz stereo i ewentualnie poszukać jakiegoś modułu, przystawki z takim odbiornikiem.
A do czego Ci DAC we wzmacniaczu? Znów się ograniczasz wyborem. Tu również można kupić osobne urządzenie i podłączyć do wzmacniacza jakieś cyfrowe źródło dźwięku, które wymaga poprawy jakości.

Przede wszystkim chyba w tej sytuacji pomyślałbym o lepszych kolumnach. A dopiero o wzmacniaczu. Zresztą jak pisał Note jedno i drugie do wymiany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten Dac potrzebny mi jest do tego zeby podłaczyc dekoder cyfrowego polsatu nie wiedziałem ze idzie osobno dokupic coś takiego :/ a te 2 tyś to tylko na wzmacniacz chce przeznaczy muzyki słucham z telewizyjnych programów ale sprzet bedzie tez wykorzystywany jak np imprezke w domu bede robił a salon ma ok 50m2 icon_smile.gif A kolumny to jakie do 2 tyś ??
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No ten Dac potrzebny mi jest do tego zeby podłaczyc dekoder cyfrowego polsatu nie wiedziałem ze idzie osobno dokupic coś takiego :/ a te 2 tyś to tylko na wzmacniacz chce przeznaczy muzyki słucham z telewizyjnych programów ale sprzet bedzie tez wykorzystywany jak np imprezke w domu bede robił a salon ma ok 50m2 icon_smile.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No ten Dac potrzebny mi jest do tego zeby podłaczyc dekoder cyfrowego polsatu nie wiedziałem ze idzie osobno dokupic coś takiego :/


To lepiej podłączyć go nie między dekoder, a wzmacniacz, tylko między tv, a wzmacniacz. Wtedy również nagłośnisz filmy z poza dekodera czyli te oglądane z pendriva, dvd, ps4 itd. czyli wszystko co masz wyświetlane na TV icon_biggrin.gif .
Ja najpierw skupiłbym się na jednym, czyli kupnie wzmacniacza, lub amplitunera stereo.
Poprawa będzie, tak jak pisałem wcześniej, natomiast odczekałbym chwilę z kupnem kolumn, słuchając nowego wzmacniacza i tych m-techów zastanowiłbym się nad dalszymi oczekiwaniami co do kolumn, bo :
- metraż spory
- kolumny mają bardzo duży wpływ na finalną barwę dźwięku ( może większą niż wzmacniacz) więc musisz się wtedy nad tym zastanowić, a nie na łapu capu. Dobrymi kolumnami postawisz kropkę nad i.
- za ok. 2-2,5 tys.zł można wykazując inicjatywę zdecydowanie kupić dobre pasujące nam, metrażowi i wzmacniaczowi kolumny, ale można też trafić kulą w płot.

Za ok. 1,5- 2 tys. możesz kupić bardzo dobrej klasy, mocny, wzmacniacz z drugiej ręki, ale świeży, taki który kosztował niedawno kilkanaście tys.zł.
2 tys. pozwala też na kupno nowego wzmacniacza i nie będzie to tzw. budżetowy najtańszy, tylko dobry i też mocny, ostatnio potaniały np. Cambridge audio azur 651, Nad 356, można też kupić nieco tańszy wzmacniacz z przedziału 1200- 1700zł i więcej zostawiając na lepszej klasy kolumny. Osobiście uważam że takie rozwiązanie, takie rozłożenie budżetu. lepiej się sprawdza. Kwestia zastanowienia się czy wzmacniacz stereo , czy jego model gdzie jest już wbudowany DAC optyczny ( bardzo ograniczony wybór), czy amplituner stereo z wejściami cyfrowymi i funkcjami www( też w sumie 3 modele) .
Musisz poczytać i zastanowić się co jest ważne dla Ciebie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...