Skocz do zawartości

Okazja czy przepłacam - oferta kupna amplitunera pod głośniki


Ceylon

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Od niedawna stałem się posiadaczem głośników Denon Diamond 9.1.
Teraz na horyzoncie pojawiła mi się możliwośc odkupienia (używanego ale w b. dobrej kondycji) amplitunera.
Jest nim Denon AVR-1910 (2009 r.)
Cena: 800zł
Moje pytanie jest proste - brać czy mogę w tej cenie kupić w PL coś lepszego.
Mieszkam za granicą daleką od kilku lat i nie orientuję się zupełnie w rynku.

Będę wdzięczny za opinie.
Pozdrawiam.

Ceylon.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wyświetlić strony z aukcji w tym zakończonych, 800zł to cena raczej z tych średnich atrakcyjnie za model. ( tutaj był taniej i to nawet z marżą komisu http://archiwum.allegro.pl/oferta/denon-av...3821760436.html )
Pytanie typu "czy brać" może i proste, ale odpowiedź nie jednoznaczna, bo piszesz w dziale stereo, oraz to że masz malutkie kolumienki 9.1, wiec zależy od tego co potrzebujesz i czego oczekujesz po amplitunerze i malutkich wafelkach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Można wyświetlić strony z aukcji w tym zakończonych, 800zł to cena raczej z tych średnich atrakcyjnie za model. ( tutaj był taniej i to nawet z marżą komisu http://archiwum.allegro.pl/oferta/denon-av...3821760436.html )
Pytanie typu "czy brać" może i proste, ale odpowiedź nie jednoznaczna, bo piszesz w dziale stereo, oraz to że masz malutkie kolumienki 9.1, wiec zależy od tego co potrzebujesz i czego oczekujesz po amplitunerze i malutkich wafelkach.



Dzięki za zabranie głosu w mojej sprawie.
Te głośniki są do mojego pokoju (ponad 2t0m2), chcę złożyć swój pierwszy sprzęt grający, coś lepszego niż głośniki komputerowe, chciałbym mieć lepszą jakość i głębię odsłuchiwanego dźwięku. Słucham muzyki elektronicznej. Również byłyby używane do oglądania filmów, w przyszłości chciałbym może podpiąć je pod adaptery. Nie przygotowuję się do grania imprez itp. Tylko do odsłuchu domowego, w jednym, średniej wielkości pokoju.
Z Twojej odpowiedzi wnioskuję, że można w PL znaleźć coś z wyższej półki w tej cenie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed napisaniem postu/pytania warto zapoznać się z zasadami jak pisać pierwsze posty http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html bo tak to wszystkie potrzebne dane trzeba mozolnie wyciągać i są nie porozumienia.
Więc tak , skoro do muzyki to diamond 9.1 mogą być, oczywiście mają pewne ograniczenia, mogły być nieco większe nawet jako monitory, ale nie ma co przesądzać jak będzie. O wafelkach trudno mi pisać, bo w tych 3-4 co słuchałem ciężko mi znaleźć jakiś wspólny mianownik.

Cytat

chcę złożyć swój pierwszy sprzęt grający, coś lepszego niż głośniki komputerowe,?


To masz zagwarantowane, wszystko gra lepiej niż głośniki komputerowe.

Cytat

chciałbym mieć lepszą jakość i głębię odsłuchiwanego dźwięku. Słucham muzyki elektronicznej.


Tu jest pies pogrzebany, marzy ci się głębia i jakości muzyka elektroniczna. Tego na głośnikach PC pewnie wcale nie było, ale z drugiej strony jak szukasz głębi w muzyce, szerokiej sceny, szczegółów to zdecydowanie lepiej zamiast amplitunera kombajnu do filmów, kupić wzmacniacz stereo.
Chyba że bardziej cenisz komfort posiadania kilku wątpliwej potrzeby wejść cyfrowych w sprzęcie kinowym.


Cytat

Również byłyby używane do oglądania filmów, w przyszłości chciałbym może podpiąć je pod adaptery.


Lepiej widać w Tv icon_wink.gif , a na poważnie film można dobrze nagłośnić wzmacniaczem stereo i dwoma głośnikami . Skoro amplituner kinowy ma grać w muzyce i obsługiwać tylko dwie kolumny w filmie to szkoda na niego sensu, choć owszem model jest zacny, ale to jednak sprzęt kinowy.
Niestety mogę się tylko domyślać co to są adaptery ;/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...