Skocz do zawartości

Kolejny temat co wybrać, ale z konkretnym opisem :)


mindfulness

Recommended Posts

Witam,

Dostaję już mętliku w głowie i postanowiłem poprosić Was o pomoc.


Zapotrzebowanie to głównie słuchanie muzyki puszczanej z TV lub telefonu, ewentualnie chciałbym docelowo skompletować kino domowe, chyba że uznam, że dwie kolumny w zupełności wystarczają mi do oglądania filmów.

Podsumowując:

* Muzyka 70-80% (r'n'b, house, sporadczynie inne)/ Film 20-30%
* amplituner nie musi mieć radia, ale powinien docelowo obsługiwać całe kino 5.1 (?)
* fajnie gdyby możliwość puszczania muzyki z telefonu bezprzewodowo, ale mam też TV na Androidzie, więc mogę się bez tego obejść i puszczać przez TV
* budżet na wzmacniacz/amplituner i kolumny 3000 PLN



Załączam rysunek pomieszczenia, wraz z wymiarami. Podejrzewam, że nie jest to zbyt optymalne, że TV z głośnikami ma stać w takiej wnęce, ale nie da rady sprzętu wysunąć przed nią, bo odgrodzę sobie tamtą powierzchnię i nic z nią nie zrobię.


Bardzo proszę o sugestie. Dziękuję.



Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czego oczekujesz, czasem jakiś efektów w kinie domowym, czy raczej fajnego brzmienia zwłaszcza w muzyce, za te cenę raczej nie uzyskasz super brzmienia w kinie i amplitunerze kd, muzyka będzie bardzo kulawa zwłaszcza jak planujesz ją puszczać z tel. na tv i z niego na dopiero amplituner .
Nie prościej zgrać albumy na pendriva i włożyć go do amplitunera, niż tak jechać Z Warszawy do Zakopca przez Szczecin ?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zastanów się czego oczekujesz, czasem jakiś efektów w kinie domowym, czy raczej fajnego brzmienia zwłaszcza w muzyce, za te cenę raczej nie uzyskasz super brzmienia w kinie i amplitunerze kd, muzyka będzie bardzo kulawa zwłaszcza jak planujesz ją puszczać z tel. na tv i z niego na dopiero amplituner .
Nie prościej zgrać albumy na pendriva i włożyć go do amplitunera, niż tak jechać Z Warszawy do Zakopca przez Szczecin ?



Dziękuję Jacku. TV ma internet i Androida i jeśli dobrze zrozumiałem to co napisałeś to nie będę puszczał muzyki z telefonu na TV i z niego na amplituner, w skrócie:

* podstawa to puszczanie muzyki z sieci, np. w TV odpalę sobie YouTube i z kolumn poleci muzyka, a na TV będzie obraz
* tak, z tym pendrive albo telefonem nawet przez kabel USB to jak najbardziej ok podłączenie, nie musi być bluetooth
* filmy będę oglądał sporadycznie i nie musi być mega efektów, w sensie jak będę chciał obejrzeć film gdzie efekty dźwiękowe grają naprawdę dużą rolę to sobie pójdę do kina, a jak będę chciał obejrzeć zwykłą komedię to wystarczą mi zapewne 2 kolumny


W sumie dzięki Twojej wypowiedzi, tym powyższym zdaniem już trochę sam sobie wyklarowałem sytuację po co mi ten sprzęt icon_wink.gif

Będę wdzięczny za rozwinięcie tematu na podstawie powyżej opisanych kryteriów.


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Nie chodzi mi żebyś sobie nie puszczał z tel na tv itd, tylko jakość robi się z każdym kolejnym elementem coraz bardziej zagrożona i mierna.
2) Dlaczego muzyka z sieci YTuba i z tego TV, matko jedyna. Rozumiem że można nie mieć swoich płyt, ale ludzie sobie radzą ...
Z drugiej strony przecież kupując amplituner stereo są one z funkcjami sieciowymi, ( zresztą kinowe też) czy oddzielny odtwarzacz sieciowy ( jak jest więcej kasy) i masz wtedy dostęp do tysięcy tematycznych stacji muzycznych i serwisów. Wtedy źródło jakim jest YT staje się delikatnie mówiąc ograniczające jakością i repertuarem.
Ad3) Racja.
Kupując amplituner kinowy musiałbyś kupić do niego 5 kolumn i na 99% subwoofer ( tanie amplitunery raczej nie grzeszą niskimi tonami, tanie kolumny też) jaka była by jakość tych 5 kolumn za np. 1500zł, a za 1500zł dwie kolumny to może nie hi-end, ale coś co już gra .

Poczytaj sobie o amplitunerach stereo z funkcjami sieciowymi Onkyo, Yamaha, H&K, do tego jakieś zgrabne Monitor Audio bx5 Indiana Line nota 550, czy Yamaha ns555 i gra muzyka. Swoją drogą na rysunku kolumnę postawiłby tam gdzie jest dolny koniec pierwszej strzałki tej z lewej ( lub zaraz z drugiej strony drzwi). Bo kolumny stały by raz, nie we wnęce, dwa, szerzej, trzy bliżej słuchacza-zasada trójkąta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

2) Dlaczego muzyka z sieci YTuba i z tego TV, matko jedyna. Rozumiem że można nie mieć swoich płyt, ale ludzie sobie radzą ...



Z YouTube czy tam Google Play, rozumiem że z pendrive ok, ale z GooglePlay z TV już nie? Pytam serio czy jest taka duża różnica. TV wyszedł w tym roku jeśli ma to znaczenie.



Cytat

Z drugiej strony przecież kupując amplituner stereo są one z funkcjami sieciowymi, ( zresztą kinowe też) czy oddzielny odtwarzacz sieciowy ( jak jest więcej kasy) i masz wtedy dostęp do tysięcy tematycznych stacji muzycznych i serwisów. Wtedy źródło jakim jest YT staje się delikatnie mówiąc ograniczające jakością i repertuarem.



Piszesz o możliwości "odbioru" radia czy "obsłudze" konkretnych aplikacji muzycznych? Proszę napisz jakie są możliwości, gdyż radia internetowe nie są w obszarze moich zainteresowań, chcę móc odtwarzać dokładnie taką muzykę jaką przygotuję sobie np. w internetowym Google Play.



Cytat

Poczytaj sobie o Monitor Audio bx5 Indiana Line nota 550, czy Yamaha ns555 i gra muzyka. Swoją drogą na rysunku kolumnę postawiłby tam gdzie jest dolny koniec pierwszej strzałki tej z lewej ( lub zaraz z drugiej strony drzwi). Bo kolumny stały by raz, nie we wnęce, dwa, szerzej, trzy bliżej słuchacza-zasada trójkąta.




Dziękuję za uwagi co do rozstawienia i sugestie co do kolumn, przyjrzę się tym modelom. Czy polecałbyś ewentualnie Monitor Audio RX2 zamiast tych co wymieniłeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie chcę cie na siłę pozbawiać kinowych efektów, bo za te $ kupisz już niepodstawowy i nieźle wyposażony Pioneer vsx524, yamahę rxv 477 i kolumny 5.0 jak Taga 606, czy nawet Yamaha ns-150 , ale skoro można mieć w stereo już pewne "cyfrowe funkcje" obsługiwać to prościej i co ważne ma grac lepiej, można iść muzyczną drogą.

Ja czasem przed kupnem płyty oryginalnej słucham jej w necie właśnie, źródła są różne np. bezpłatne serwisy muzyczne ( bezpłatne są w różnej jakości ), oraz czasem ma YT- tam niestety bywa kiepsko, zwłaszcza jak porówna się z normalną płytą, ale nawet dobrą MP3 320 kbsek. Problemem może być wieloraki kiepska mocno "zripowana" kopia płyty wrzucona na YT, mała dbałość o jakość serwisu ( to nie np. spotify gdzie dbają o to bo z tego żyją) i tego że tv jest nie jest jakąś super kartą muzyczna, super DACkiem, czy elementem do obróbki audio- no w każdym razie są lepsze klocki . Tak więc jak jest punkt odniesienia takie telewizyjne, czy YTubowe słuchanie bywa często( nie zawsze) nieciekawe , ale czego oczy nie widza tego sercu nie żal icon_wink.gif

O tematycznych radiach internetowych ( masa), serwisach to lepiej poczytaj w necie wygoogluj temat, lub przy okazji jakiegoś amplitunera stereo. Google play raczej mnie nie interesuje, generalnie muzykę mam swoją na Cd , lub plikach na pendrivie w CD jak nie chce wstawać z fotela;/

Sugerowałem w ten metraż Monitor audio bx5 -podłogowe, BX2 to monitory- choć nie takie małe. Za 1700zł kupisz bx5 i to bardzo dobra cena za te kolumny, jeszcze kwartał temu były po 2500zł . Monito audio serii bx gra dość dynamicznie, , nieco charakterystyczne jest lekkie uwydatnienie i detaliczność wysokich tonów, niezła oferta.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj sorry, ułomne oczy bez szkieł. MA RX2 to klasa wyżej względem BX2, ogólny rys brzmienia może podobny, jednak styl marki zobowiązuje, ale skala dźwięku nieco większa, bo RX2 to duży monitor głośnik nisko-średnio tonowy ma tam ok. 20cm a bx2 ok. 15-16cm. Kolumny o detalicznym brzmieniu. Jednak mimo wszystko bx5 ma jako podłogówka nieco lepsze rozciągnięcie basu i chyba cieplejszą średnicę i jest łatwiejsza ustawieniu ( nie potrzebuje stojaków ) tu musiałbyś posłuchać, w taki pokój pasują niby i 2 i 5, ( na 6 też byliby chętni) kwestia potrzeb i gustu.
W zestawieniu np. z sieciową Yamaha RN500/ 301 jest dźwięk rześki i detaliczny, pozostaje jeszcze test z Onkyo 8050, czy cieplej grającym HK 3770.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wypowiedź.

Trochę z nienacka pojawiła się możliwość kupienia używanego amplitunera kina domowego Yamaha RX-V671. Czy uważasz, że taki lepszy amplituner kina domowego, mimo że starszy model, jest porównywalny do nowych modeli aplitunerów sieciowych stereo które podałeś np. RN-500? Pomijając brak obsługi Wifi i Bluetooth., chodzi mi o samo odtwarzanie muzyki na tych Monitor Audio RX2.

1. Czy będzie duża różnica w dźwięku między RX-V671 a RN-500?

2. Czy warto kupić używanego RX-V671 w cenie poniżej 1500 PLN? Na ceneo.pl jest dostępny tylko w jednym sklepie za 2650 PLN.


Dziękuje za poświęcony czas.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starszy taki nie jest, bo ma hdmi wiec ten element dla którego teraz się go kupuje (wszak era blu-raeya i sygnały FHD) już jest.
Model nie jest niski, raczej środkowa półka, ale czy wart 1500zł ja nie potrafię odpowiedzieć. Oczywiście spokojnie nagłośni monitory i nieduże podłogówki z tym problemu nie będzie.
Uwierz, lub nie, ale amplituner kinowy brzmi, gra inaczej niż wzmacniacz stereo, nie chodzi że ma gorsze pasmo- bo to nie problem, ( choć bywa mniej niskich tonów czasem). Inna jest scena, głębia muzyki, pewna szczegółowość.
O ile wzmacniacz Yamaha as500 ( by pozostać w temacie marki) gra lepiej niż RN 500( choć RN 500 gra okey) to kinowemu 671 jest raczej daleko do wzmacniacza as500, pewnie krąży bliżej sieciowemu rn500.
Nawet jeśli z góry założysz że nie słyszysz pewnych rzeczy o których piszę ( choć to słychać i można się przekonać) to jest też inny aspekt , obsługa sprzętu sprzętu kinowego jest nieergonomiczna i wku...a. Dziesiątki setupów w menu, opcje guziczków ten z tym itd.wciśniesz to gra tak i się przestawia w jakiś tryb. Sprzęt stereo to jednak przyjemność i łatwość. Ale to ja, bo lubię styl, "mniej i prościej", wolę np. wnętrze volvo niż hondy civic.
Jeśli więc planujesz kiedyś dodatkowe kolumny to bierz kinowy 671, jeśli nie to cyfrowe wejścia, USB masz i tak w nowym stereofonicznym RN500.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony taki skomplikowany setup daje wiele więcej możliwości jakich w prostych uradzeniach brak. Można dzięki kalibracji z pomieszczeniem pozbyć się problemów z modami pomieszczenia z którymi jeśli chcemy walczyć inaczej wiąże się to z wysokimi kosztami i jeśli rozwiązuje się to specjalnymi metodami aktywnymi kosztować będzie więcej niż sam amplituner.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wypowiedzi.

MobyDick czy możesz rozwinąć temat w kontekście mojego pomieszczenia i ustawień tylko tych dwóch kolumn, czy ma jakieś znaczenie to o czym napisałeś?



Czy ewentualnie MARANTZ MCR610 byłby lepszym wyborem niż wcześniej proponowane Yamaha R-N500 / Onkyo 8050?

Widzę np. znaczne różnice w mocy między tym MARANTZ MCR610 a Yamaha R-N500, chyba że się mylę i nie ma to aż takiego znaczenia? Ciąglę piszę o wyborze wzmacniacza w kontekście kolumn Monitor Audio RX2.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ma odniesienie praktycznie do każdego pomieszczenia. Od pewnego czasu Yamaha stosuje przynajmniej w części amplitunerów 2 pasmowy korektor parametryczny w zakresie niskich częstotliwości który po kalibracji ma wyrównać pasmo w tym zakresie.Do tego są stosowane pewne sztuczki z dynamiką które jeśli się włączy dają dobre efekty podobne do dobrych wzmacniaczy stereo za większe pieniądze. Tak że jeśli się tego ożywa nie jest aż tak źle w muzyce w stosunku do tego jeśli są one wyłączone.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta tak w Marantz 610 http://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/MARA...CFUPnwgoduXQEOQ masz coś więcej niż w rn 500 bo np. wbudowane CD, także wbudowane już wifi, współpraca z PC, oczywiście jest dostęp do radia www i spotyfy, ale ma słabszą moc- wydajność,( miałby w pewnym momencie problem z dużymi podłogowymi kolumnami ) ale z monitorami, czy małą podłogówką, jak najbardziej.
Jest też model nieco okrojony Marantz mcr 510 bez CD i jedno wejście rca mniej, grają one naprawdę ładnie, dźwięk jest klarowny, dźwięczny.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dziękuję.

Biorę Marantz MCR610.

Ostatnia kwestia. Mam możliwość kupienia głośników Bowers & Wilkins 686 S2 trochę taniej niż Monitor Audio RX2.

Z tego co czytam MA RX2 będzie lepszym wyborem, prawda?

A może po prostu wziąć i te i te jeśli będzie dobra cena? icon_wink.gif Czy ten wzmacniacz to "uciągnie"?


I na tym zakończymy temat icon_smile.gif Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

A może po prostu wziąć i te i te jeśli będzie dobra cena? icon_wink.gif Czy ten wzmacniacz to "uciągnie"? [/b]


Nie uciągnie. Nawet jakbyś miał mocny wzmacniacz za 10 tys, to grające jednocześnie 4 kolumny nie zagrają lepiej niż dwie, byłaby kakofonia dźwięku, a nie muzyka.




Dziękuję Jacku za całą pomoc. Może w takim razie wezmę je sobie do drugiego pokoju. Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...