Skocz do zawartości

Dobór kolumn do zestawu Kenwood do 1000zł


keri59

Recommended Posts

Witam serdecznie.
Zwracam się do bardziej doświadczonych kolegów o pomoc w doborze jakiś sensownych kolumn do mojego zestawu i pomieszczenia.
Kwota którą dysponuje to 900zł max 1000zł 
Sprzęt to Kenwoody KA 7050r i CD DP 7090.
Pokój 4x3 kolumny mogą stać jedynie na dłuższej ścianie, naprzeciw kanapa .
Muzyka- od Evy Cassidy,Sade poprzez Pink Floy, Pat Metheny , King Crimson do mocniejszych brzmień np. Deep Purple czy AC/DC – „dinozaur”
jestem, nowsze gatunki pozostawiam swoim synom i wnukom 
Od dwóch miesięcy grają mi, na samodzielni wykonanych standach, Dali 103. Graja ślicznie gdzie jest wokalista, jakieś dwa instrumenty- taka
muzyka „do poduchy” Tam gdzie więcej instrumentów, lub trzeba „tupnąć” muzyczka jakaś niepoukładana. Wzmacniacz na godz. 9, podkręcając
dalej odbiera mi przyjemność słuchania.
Myślę o zmianie na niewielkie podłogówki np. Elac 105, lub lepsze podstawkowe np. ALR Jordan Entry 2M. Czy to dobry kierunek?
Będę wdzięczny za każdą pomoc i uwage.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika bardzo fajna, choć nie każdy lubi Kenwooda.
Elac 105 da dobry, dość przejrzysty dźwięk, ale raczej nie do "tupnięcia". Z ALR może być za jasno a nawet za ostro.
Jeśli Ci się podoba styl grania Dali 103, to kup wyższy i lepiej grający model podłogowy. Czyli Dali 350 albo jeśli kolumny możesz postawić od ściany na choć 60 - 80 cm Dali 400 (bardziej rozświetlona góra) lub 450 (góra łagodniejsza, "zaokrąglona").
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc f1angel. Lubię dźwięk Dali. Może przesadziłem z tym „łupnięciem”, co do rocka to bardziej King Crimson niż AC/DC.
Mało informacji w sieci o doborze kolumn do KA 5070r.
Jeżeli można prosić o pomoc mając na uwadze ograniczenia pokoju, sprzęt którym dysponuję i preferencje muzyczne o których wspomniałem
wcześniej:
MONITOR AUDIO MR4
Dali Concept 2
Dali Lektor 1
Paradigm monitor 3
czy może Elac 105 o których wspomniałeś wcześniej
Oczywiście proszę o inne propozycje jeśli ktoś może pomóc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...