Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1


tkuba

Recommended Posts

Cześć,
Niedawno postanowiłem zmienić swój TV co uczyniłem, a teraz marzy mi się jakieś małe kino domowe 5.1.
Zależy mi na Ampli + głośniki 5.1 z subem UŻYWANE do max 2000zł. Wiem, że to nie dużo kasy, ale niestety budżet ograniczony... Pokój około 15m2. Używał będe 70% muzyka - 30% filmy.
Może ktoś coś polecić? Niestety siedziałem nad tym z tydzień i jest taki wybór i tyle różnych dziwnych zmiennych, że już nie potrafie trzeźwo ocenić co za te pieniądze mógłbym sensownego dostać.

Coś takiego niedaleko mnie ma facet do sprzedania + jeszcze ma subwoofer do tego zestawu i chce za to 1900zł. Wraz z kablami, ciągle jeszce rok gwarancji (kupił w grudniu 2014), w ogóle nieużywane. Czy poniższy zestaw i cena mają sens? Poczytałem trochę opinii i są 99% pozytywne odnośnie ampli i głośników.
http://www.mediamarkt.pl/kino-domowe-pione...zarny,id-967894

Bardzo proszę o pomoc.
Dziękuje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cześć,
Dziękuje za dotychczasowe podpowiedzi icon_smile.gif
Zmieniłem trochę koncepcje, tzn. chcę na ten rok kupić ampli + 2 głosniki podłogowe stereo a na przyszłość zrobie z tego 5.1.
Więc teraz pytanie do Was, co wybrać? Myślałem nad Yamaha v630. Dobry amp, brać? I jakie 2 kolumny do tego szukać? jakieś jamo brać?
Help icon_smile.gif

UPDATE:
Jeszce znalazłem coś takiego, jest to warte swojej ceny czyli zakładam cenę kup teraz 590zł za całość? Proszę o info.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Dziękuje za dotychczasowe podpowiedzi icon_smile.gif
Zmieniłem trochę koncepcje, tzn. chcę na ten rok kupić ampli + 2 głosniki podłogowe stereo a na przyszłość zrobie z tego 5.1.
Więc teraz pytanie do Was, co wybrać? Myślałem nad Yamaha v630. Dobry amp, brać? I jakie 2 kolumny do tego szukać? jakieś jamo brać?
Help icon_smile.gif

UPDATE:
Jeszce znalazłem coś takiego, jest to warte swojej ceny czyli zakładam cenę kup teraz 590zł za całość? Proszę o info.
http://allegro.pl/amplituner-yamaha-rx-v65...5763869043.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
W takim razie spróbuje zapolować na ten Yamaha 650 + dvd http://allegro.pl/amplituner-yamaha-rx-v65...5763869043.html
Jaie kolumny do tego?

Sorry za głupie pytanie, ale powiedz mi czy rzeczywiście HDMI jest lepsze, tzn inaczej, co mi da HDMI zamiast normalnego podłaczenia - lepsza jakość? Sorry za pytanie ale się nie znam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie HDMI stało się standardem jeśli chodzi o AV. Jest lepsze i w pewnych dziedzinach tylko takie podłączenie ma sens jeśli chodzi o obraz. Dlatego faktycznie można odpuścić w amplitunerze. Jednak jeśli TV posiada takie wejścia to odtwarzacz filmów lepiej jeśli ma wyjście w tym standardzie. TV można podłączyć kablem optycznym lub coaxialnym do amplitunera. Obecnie dochodzi do tego że niektóre amplitunery można podłączyć wyłącznie do TV kablem HDMI a jeśli jest wyjście obrazu analogowe to menu ekranowe jest wyłącznie na HDMI. W nowych amplitunerach ilość funkcji multimedialnych znacznie wzrosła.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...