Skocz do zawartości

Yamaha + JBL?


markot84

Recommended Posts

Witam chciałbym się was drodzy użytkownicy portalu Forum Audio zapytać czy Zestaw głośników czyli 5.1 JBL serii Es zagrają dobrze ze amplituderem firmy Yamaha dokładnie chodzi mi o dwa modele. Jestem laikiem w tych sprawach a chce sobie kupić dość dobre kino domowe. Proszę o opinię czym różnią się te dwa modele aplituderów i który polecacie:

Chodzi o zestaw:

Zestaw kina domowego oparty na amplitunerze Yamaha RX-V661, odtwarzaczu Yamaha DVD-S661, oraz głośnikach JBL ES Pack (5.1)


oraz

YAMAHA RX-V861+DVD S661+JBL ES80(2szt) +ES20(2szt) + ES25C(1szt) + ES150P(1szt)

A może nie polecacie tych zestawów bo słyszałem zę te głośniki najlepiej grają z aplituderami firmy HARMAN KARDON. Czy jest duża różnica miedzy Yamaha a Herman KArdon a może jakiś Denon. Proszę o wasze opinie bo górna granica budżetowa bez kabelki to miej więcej 8000.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy amplitunerami Yamahy i H/K polega głównie na zdecydowanie lepszym brzmieniu w stereo (H/K), innym sposobie pomiaru mocy wyjściowej (Yamaha podaje zawyżoną moc przy wysterowanym jednym kanale, w praktyce spada ona ponad dwukrotnie). Z kolei Yamaha ma bardziej rozbudowany DSP co owocuje większą liczbą tzw. "bajerów".

Nie sądzę by te kolumny źle zagrały ale podczas odsłuchu proponuję dla porównania posłuchać także muzyki z ulubionych płyt na odpowiadających cenowo modelach Harmana z tym zestawem kolumn. W kinie będzie z pewnością doskonale na sprzęcie obu tych marek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W audio 2/2008 był test Amplitunerów Yamaha RX-V661 i miedzy innymi Harman/Kardon AVR 247
Harman/Kardon Jest droższy co najmniej 700zł. Według testów moc w stereo była mniejszy od yamahy a przy 5 kanałach była taka sama

Np.
Harman/Kardon AVR 247 2.2 tyś
http://allegro.pl/item342471372_harman_kar...tem_olkusz.html

Yamaha RX-V661 1.5 tyś
http://allegro.pl/item338211815_yamaha_rx_...tem_olkusz.html
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RZeczywiście różnica jest niewielka a w cenie dość duża jednak chyba zdecyduję się na yamahe niestety skromny budżet, tylko teraz waham się czy model rxv 661 czy 861 w cenie też jest różnica a czy w sprzecie czym te modele się różnią i czy dobrze zagrają z głośnikami jbl es 80 niestety nie mam gdzie wysłuchać tego zestawu. Proszę o odpowiedzi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

teraz waham się czy model rxv 661 czy 861 w cenie też jest różnica a czy w sprzecie czym te modele się różnią i czy dobrze zagrają z głośnikami jbl es 80


Jak już niektórzy pisali model RXV861 jest lepiej wyposażony od słabszego 661. Gra inaczej jak cytowane już H/K, choć te również nie każdemu się podoba w brzmieniu. Byłbym za 861, taka jest moja sugestia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...