Skocz do zawartości

Wzmacniacz lampowy do 2k


Chilli

Recommended Posts

Witam, poproszono mnie bym rozeznał się w temacie lampowca, który grałby w miarę dobrze a jego cena nie przekraczałaby 2000zł. Używany. Nie chodzi mi o konkretne oferty sprzedaży a bardziej o modele za jakimi rozglądać się.
Pierwsze pytanie jakie nasuwa mi się to "Made in China" czy np: coś od Feliksa.
Pozdrawiam i z góry dziękuję icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś w salonie branżowym i grał właśnie Xindak MT-3. Posłuchałem paru utworów i powiem że w tej cenie spisał się bez zastrzeżeń.
Oczywiście wszystko zależy od preferencji słuchającego... Nie było może takiego uderzenia basem jak lubię i scena była lekko za wąska ale jeszcze raz powtórzę za te pieniądze bardzo fajny...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do niedrogich wzmacniaczy lampowych w cenie około „dwójki” poniżej pare moich propozycji (o Xindaku wspomniał już Arti):
polski Pocahontas (obecnie jako chiński EgoVox), Mingda model MC-34A, Yaqin MC-10.

Być może w okolicach tej kwoty, a równie dobrze już raczej za 2500zł znajdziesz Jolida 302 czy Prima Luna Prologue One oraz Fatman iTube 202/302.

Jak wiadomo ceny mogą się sporo różnić, bo to różnie bywa zarówno z popytem jak i podażą (czasami komuś się śpieszy ze sprzedażą i sporo schodzi z ceny, a innym razem wręcz przeciwnie). Można zarówno trafić na wymęczony egzemplarz, jak i zadbany po znacznych modyfikacjach (a nie tylko z wymienionymi lampami).

Pozdrawiam
PS.Kolejna rzecz – można warto się jeszcze zastanowić nad hybrydami...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zacznijmy od Jolidy 302 i Amplifona wt 30 warto w ogóle wchodzić w ten segment lamp? Będzie to wzmacniacz który może przynieść radość ze słuchania?
Nigdy nie miałem lampy i sam poruszam się bardzo po omacku. Znalazłem informacje, że 302 nie bardzo nadaje się do "cichego" słuchania muzyki a to raczej jest ta preferencja. Na razie całkowicie abstrahuję od głośników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie nadaje się do cichego słuchania? Myślałem, że raczej nie do bardzo głośnego.
Może znajdziesz tę informację, bo to dziwnie jakoś brzmi.
No i oczywiście dużo zależy tu od kolumn, ich skuteczności oraz wielkości. Tego czy dadzą się łatwo wysterować, czy mają duże wymagania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...