Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w wyborze sprzetu stereo


turka21

Recommended Posts

Witam,
chciałbym kupic sprzęt do pokoju ok 25m do ok 4000 zł.

Nie wiem co lepsze na start amplituner czy tuner... jakie kolumny..??

wymysliłem taki zestaw:
Denon PMA-710AE - wmacniacz
Kef C7 - kolumny
PIONEER PL-990 - gramofon

nie wiem czy lpeiej ampltuner czy tuner pod katem przyszłego zakupu blue ray'a lub cd??

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do jakiej muzyki ma być ten zestaw?
Dlaczego takie kolumny? Słuchałeś ich? Albo co czytałeś i zdecydowało to, że o nich myślisz?
Chyba lepiej kupić wzmacniacz i osobny tuner. Większy wybór i raczej lepszy dźwięk w podobnej cenie.
Jeśli to zestaw do odtwarzania muzyki, zdecydowanie lepiej kupić odtwarzacz CD a nie Blu-Ray.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przeczytaj zakładkę pierwsze posty http://forum.audio.com.pl/Pierwsze-posty-i...-to-t35663.html, albo uzupełnij jakiego dźwięku oczekujesz, co Ci się podoba z tego co słuchałeś dotychczas .


Cytat

Nie wiem co lepsze na start amplituner czy tuner... jakie kolumny..??

nie wiem czy lpeiej ampltuner czy tuner pod katem przyszłego zakupu blue ray'a lub cd??


Dylemat to może być czasem między amplitunerem, a wzmacniaczem, bo między amplitunerem, a tunerem to trochę dziwne icon_wink.gif
Jak wybierasz wzmacniacz stereo ( i dobrze ) to wystarczy dokupić potem niedrogi używany tuner, jak słuchasz radia, zagra to lepiej.
Natomiast CD, DVD, czy Bluray mają wyjścia audio typu RCA tak więc połączysz z każdym wzmacniaczem .
Kolumny KEF C7 grają specyficznie, dość jaskrawo w górze i takim dziwnym pogrubionym basem za ok. 1950zł można kupić raczej dużo ciekawsze, bardziej uniwersalne kolumny.
Decydujesz się na chyba używany wzmacniacz skoro bo model pma 710 można kupić za ok. 650zł. Gramofon nie wiem czy dobry, pewnie sporo zależy od wkładki, ale nowy kosztuje 699zł więc masz jeszcze zapas gotówki na manewry.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie: uzupełniam swój post:

1. Chciałbym skompletowac jak najlepszy sprzęt do kwoty 4000 zł (niestety tyle mam)
2. Chciałbym mięc sprzet nowy (wzmacniacz/amplituner, kolumny, gramofon) ewentualnie mieszanka
3. Na poczatek chciałbym mieć gdzie słuchac vinyli, radia...
4. Do pokoju mniej więcej 25m
5. Generalnie słucham tego na co mam nastrój, głównie jednak rock we wszelkich odmianach od "starego
6. Raczej chciałbym teraz kupić wiekszośc, nie wiem na ile jest to mozliwe bo sie nie znam i dlatego pytam icon_smile.gificon_smile.gif
7. Chciałbym oprócz słuchania płyt winylowych, CD i radia mieć też mozliwość podłączenai sprzętu pod telewizor ewentualnie komputer...

Bardzo dziekuję za odpowiedź. Jestem laikiem a hciałbym wybrać jak najlepiej.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...