Skocz do zawartości

Zestaw stereo + odtwarzacz sieciowy - 4000 zł


biedro

Recommended Posts

Witam, udalo mi sie w koncu odlozyc troche gotowki i przymierzam sie do mojego systemu stereo.

Generalnie chciałbym na początek kupić głośniki, wzmacniacz + tuner (/odtwarzacz sieciowy, zależy mi na możliwości odtwarzania spotify i/lub google music).
Kwota ok. 4000 zł.

1) Czy sprzęt ma być nowy, czy używany?
Może być używany, ale bardzo bym prosił o wskazanie sprawdzonych miejsc/uzytkownikow do zakupu. Mieszkam w okolicach Łodzi.

2) Jaki jest sprzęt towarzyszący?
Planuje w przyszłości dokupić gramofon

3) Jaka jest powierzchnia pokoju?
35m2 salonu otwarego na jadalnie +8m2 i czesciowo kuchnie+7m2 i przedpokoj +7m2 :)

DSC01446.jpg



Myślałem o ulokowaniu głośników po obu stronach szafki. Wystarczająco daleko od kominka, by ciepło nie szkodziło. miejsce odsłuchowe na ogół będzie na fotelach/sofie. Na chwilę obecną ściany są puste - ale rozważam powieszenie jakiejś tkaniny za fotelami i sofą, by "zmiękczyć" trochę akustykę.

4) Jakiej muzyki słucham?

Różnej, ale jeśli miałbym sprecyzować: rock, pop, hip-hop, jazz, muzyka poważna, elektroniczna + filmy.
Nie słucham bardzo głośno muzyki, lubię szczegółowe brzmienie.

5 ) Jakich funkcji oczekujemy od sprzętu, pod co będzie podłączony?
Możliwość połączenia do:
PlayStation3 (złącze optyczne)
komputer (wiekowy soundblaster x-fi)
okazjonalne podłączenie telefonu przez minijacka i/lub bluetooth.

Szukałem na forum podobnego pomieszczenia w podobnej cenie, ale nic nie moglem znaleźć. Najbliżej, świeży wpis: Zestaw stereo do 3000zł + kłopotliwe pomieszczenie, ale tam powierzchnia dużo mniejsza.

Bardzo proszę o pomóc i wskazanie kierunku poszukiwań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,
masz duże pomieszczenie, tak więc musimy brać pod uwagę system oraz kolumny, które będą w stanie prawidłowo nagłośnić Twój salon. Z Twojego opisu wynika, że szukamy uniwersalnego systemu.

Moją pierwszą propozycją będzie zestaw, oparty na nowoczesnym amplitunerze sieciowym (pod względem funkcjonalności masz spełnione wszystkie Twoje wymagania). Będzie to Yamaha R-N500 lub Onkyo TX-8130. Jeśli budżet możesz trochę zwiększyć, spójrz proszę na flagowe modele amplitunerów tych marek, czyli Yamaha R-N602 lub Onkyo TX-8150. Alternatywą jest jeszcze system Denon, oparty na wzmacniaczu PMA-720AE oraz odtwarzaczu DNP-730AE, niestety ze względu na dwa segmenty, cena jest wyższa i niewiele pozostaje nam budżetu na zakup kolumn.
Kwestia kolumn - skupiłbym się na jednym z modeli polskiego producenta Pylon Audio. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie model Sapphire 25. To bardzo dobra konstrukcja, gwarantująca dynamiczny, mocny, przestrzenny dźwięk, dodatkowo bez żadnych problemów nagłośni Twój salon. Opcją tańszą jest model Pearl 25, jest to jednak dobra klasa niżej. Jako alternatywa spójrz jeszcze na Melodika BL40.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie musisz nic dokładać do systemu.
Pierwszą opcją jest wspomniany przez kolegów amplituner stereo Yamaha RN 500. Wzmacniacz z odtwarzaczem sieciowym i spotify. Kwestia czy to jest dla Ciebie wystarczające. Może nie trzeba już inwestować w zewnętrzny CD?

Muzyki słuchasz z szerokiego pułapu brzmieniowego zatem raczej coś uniwersalnego. Melodika BL 40, Dali Zensor 5, Magnat Quantum 657 itp.

Drugą opcją jest wybór czystego wzmacniacza stereo + odtwarzacza CD sieciowego i z radiem internetowym np. Yamaha AS 501 + CDN 301 i kolumny bez zmian..

W razie pytań lub wycen zapraszam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Cytat

Witam.

Planuję zakup Yamaha R-N602 lub Onkyo TX-8150.
Czy ktoś słuchał obydwu i może podzielić się opinią, które z urządzeń wypada lepiej?
Z góry dziękuje za odpowiedź.



Mi bardziej odpowiadało ONKYO, ale po odsłuchach zdecydowanie polecam zabrać ulubione płyty audio (ew. Spotify premium)i posłuchac zestawu głośniki + wzmacniacz/amplituner.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krystian co znaczy wypada, czy gra lepiej ? Yamaha gra tak, a Onkyo nieco inaczej co w połączeniu ze skrajnie różnie grającymi kolumnami dane mnogość opcji, ale i szans optymalnego dopasowania. Pod własny gust i potrzeby.

Biedro lepiej kup rn500 i dołóż do dobrych kolumn, a 602 to te same opcje tylko bezprzewodowe i pliki wysokiej rozdzielczości- do podłączenia tv,PS3 dvd,zbędne.
Wybierz coś właśnie dynamicznie grającego Melodika 40, Magnat quantum 675-677.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...